EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Lalinea - dnevnik ishrane  (Read 1724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lalinea

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Lalinea - dnevnik ishrane
« on: January 28, 2011, 05:19:02 PM »
Lijep pozdrav svima! :-) Doslo vrijeme da se i ja pokrenem.. Visina 1.76, tezina 76kg , godina 20 ..
Obim struka: 97
Obim kukova: 99
Obim butina: 65
Obim nadlaktice: 28  :hitself:
U proslosti se intenzivno bavila sportom, ali problem s kilazom uvijek imala. Sada je doslo vrijeme da promijenim nacin zivota, jer ovako vise ne ide! Napravila sam si jelovnik za 2 dana, koja bih ja mogla izmjenjivati tokom prvog mjeseca, dok mi vjezbanje i zdrava ishrana ne udje u naviku. Tako da ne bih odmah pocinjala sa varijacijama, niti vagala hranu, posto ukoliko se na pocetku odmah previse angazujem i razmisljam o tome, znam da necu uspjeti. Planirala sam varijacije uvesti mozda vec naredni mjesec ili za 2.

Ta dva dana bi izgledala ovako:

1. pahuljice (ovsene+jecmene+razene) u mlijeku sa min %mm
2. 3 kuhana bjelanceta
3. tanjur buranije ili graska
4. kupus salata
5. par mrkvi
6. tanjur sira

1. 5 bjelanaca i 1 zumanac na teflonu + integralna kifla
2. jabuka ili neka druga vocka
3. 3-4 kuhana krompira + nesto svjezeg sira ili tanjur kuhane rize + nesto svjezeg sira
4. neko vlakno
5. tanjur sira
6. vlakno + sir ili samo vlakno


Razlog zasto nema tune, pilecih prsa i slicno je taj da ne jedem meso vec nekih 15ak godina, i stvarno ne mogu ni zamisliti da si to uvedem u ishranu, meni je uspjeh i ova bjelanca sto sam uvrstila, tako da ne mojte biti previse grubi sa mnom :-D
Inace sam jela samo skrobne UH, mnogo hljeba i tjestenine, tu i tamo corbe i salate, slatkise i mnogo alkohola s kojim cu morati prestati, tako da mi je i ovo pomak unaprijed..
Pila bih bar 2 litra vode dnevno, svako jutro kafu bez secera i mlijeka, tu i tamo zeleni caj, i uzimala bih vitamin C i mozda neke multivitaminske preparate.

Vjezbala bih na sobnom bajsu ponedjeljak, srijedu i petak ujutro na prazan stomak, samo me interesuje, da li je bolje da radim:
1 minuta lagano pa 1 minut brzo i tako nekih pola sata, ili
da za pocetak umjerenim tempom vozim po 45 minuta, a poslije uvedem ovaj drugi rezim?
Kruzne treninge (imam nesto tegica) i kucne vjezbe za cijelo tijelo sto sam nasla na ovom siteu bih radila utorkom, cetvrtkom i subotom, nekih sat vremena sveukupno. Nedjelju bih odmarala.

Sljedeci mjesec bih nastavila malo strozije, ali za ovaj pocetak bih vam bila zahvalna kada biste me ispravili ukoliko grijesim i gdje grijesim, pa da odmah zapocnem.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Lalinea - dnevnik ishrane
« Reply #1 on: January 28, 2011, 05:28:24 PM »
da li imas mogucnosti da ubacis neki whey ili blend, bice tesko sa ovako malo proteina bilo sta da uradis..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Lalinea

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: Lalinea - dnevnik ishrane
« Reply #2 on: January 28, 2011, 05:36:34 PM »
Nisam bas nesto s novcem zbog faksa.. mozda da ubacim vise bjelanaca, bar 10 dnevno, pored tog sira, i soju da ubacim u koji obrok, bar za sada, a poslije da nabavim whey?  :blush: Sad bih samo pocnem s "radovima", a vremenom da to poboljsavam i treninge da otezavam  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Lalinea - dnevnik ishrane
« Reply #3 on: January 28, 2011, 07:06:29 PM »
doci ces na isto sto se para tice..dobro..pokusaj..tu sam :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap