Trening > ::Cardio::

HIIT-trening

<< < (107/109) > >>

Fat Dragon:
Počni sa trčanjem u trajanju od 5 minuta sa povećavanjem tempa da ne bude prevelik skok.
Za intervale visokog intenziteta možeš ići od 20-40 sekundi.Za brzinu malo eksperimentiši to zavisi od tvog stanja.Intervale odmora između ideš od 40-20 sekundi.Ideš 6-8 puta.Ako ti je lagano povećaš tempo ili skratiš interval odmora ili suprotno ako ti je teško.I završiš sa 5 minuta laganog trčanja ili hodanja kako se već osećaš.Najpoznatiji ti je tabata protokol koji traje ukupno 14 minuta.Pet minuta zagrijavanja trčanjem , 8 ciklusa sa 20sek visokog intenziteta i 10 sekundi pauze i za kraj 5 minuta laganog trčanja.To znači 4 minute HIIT treninga.
Bitno ti je da razumiješ da što više daš u periodu visokog intenziteta veći je dobitak.I ako trčiš na traci ja bih pokušao da ne smanjujem brzinu već na kraju ciklusa visokog intenziteta skočiš i staneš nogama sa strane trake a vraćaš se oprezno držeći se rukama prvih par sekundi.Jer traka sporo mijenja brzinu.

clown:
A puls? Danas sam trcao promene minut laganije 40sec sprint...tako 22-3 min dok nisam riknuo...

Sent from my sporet

Fat Dragon:
I ja sam veća budala od Radovana III. :wallbash1: :hitself:

filip85:

--- Quote from: Fat Dragon on May 13, 2013, 09:32:17 PM ---Počni sa trčanjem u trajanju od 5 minuta sa povećavanjem tempa da ne bude prevelik skok.
Za intervale visokog intenziteta možeš ići od 20-40 sekundi.Za brzinu malo eksperimentiši to zavisi od tvog stanja.Intervale odmora između ideš od 40-20 sekundi.Ideš 6-8 puta.Ako ti je lagano povećaš tempo ili skratiš interval odmora ili suprotno ako ti je teško.I završiš sa 5 minuta laganog trčanja ili hodanja kako se već osećaš.Najpoznatiji ti je tabata protokol koji traje ukupno 14 minuta.Pet minuta zagrijavanja trčanjem , 8 ciklusa sa 20sek visokog intenziteta i 10 sekundi pauze i za kraj 5 minuta laganog trčanja.To znači 4 minute HIIT treninga.
Bitno ti je da razumiješ da što više daš u periodu visokog intenziteta veći je dobitak.I ako trčiš na traci ja bih pokušao da ne smanjujem brzinu već na kraju ciklusa visokog intenziteta skočiš i staneš nogama sa strane trake a vraćaš se oprezno držeći se rukama prvih par sekundi.Jer traka sporo mijenja brzinu.

--- End quote ---


meni nije jasno, jel posle HIIT-a treba da jedem proteine i hidrate ili proteine i masti?
koliko minuta posle HIIT-a da jedem i koliki puls u toku obroka treba da mi bude da bih postigao maksimalnu lipolizu?

Fat Dragon:
Ako , ako.Tako mi i treba. :lol:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version