EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: stefan--dnevnik ishrane  (Read 5368 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefan-

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
stefan--dnevnik ishrane
« on: April 30, 2010, 02:57:23 PM »
Evo ovako, zovem se Stefan, imam 16 godina (ove godine 17), procitao sam uputstvo od Lazica kao i vodic od Lazica kao i step by step guide. Visok sam 181cm, imam 94kg.

Primer ishrane napisacu veceras pre nego sto odem da spavam...

A sada da predjem na konkretna pitanja.

1) izracunao sam bmr, on iznosi 2150. Pomnozio sam bmr sa 1.6 i dobio 3440. Uzeo sam deficit od 25%, ~900. Znaci da broj kalorija koji trebam da unesem je 2540. E sada broj proteina 2gr/kg tezine sto znaci 2*94 = 188g proteina i kada pomnozimo sa brojem kalorija koje sadrzi 1gr proteina dobicu ~750. E sada to znaci da ja trebam da pojedem ~200grama proteina i ostaje mi da unesem ~1700 kalorija na UH i Masti sto mi izgleda mnogo.
Tako da moje pitanja je da li je uredu ili sam negde pogresio u racunici?
Inace, vezbam svaki dan, mahom step, setnje, trcanje, dizanje tegova (Kucno), trbusnjaci, cucnjevi i slicne vezbe. Skoro svaki drugi dan igram basket ili fudbal.

2) Citajuci forum naisao sam na dosta postova gde su rekli da uz pravilnu ishranu i trening NIJE potreban sagorevac masti, dok sam negde i procitao da on ubrzava sagorevanje. E sada me zanima koji sagorevac bi bilo dobro da uzmem. Procitao sam da treba krenuti od slabijih, nasao sam L-Carnitine Liqid i Charge, koji od njih je delotvorniji i da li charge spada uopste od slabije s tim da ima dosta vise sastojaka od L-C liquid.

3) Da li je ok vezbati u popodnevim satima posto kad idem ujutru u skolu ne odgovara mi jutranji trening?

Mislim da su to pitanja za sad, i nadam se da je ok da dopunim temu kada se setim jos neceg, ishranu cu napisati veceras pre nego sto legnem.

Poz i hvala ;)


Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #1 on: April 30, 2010, 03:10:24 PM »
izgleda ti mnogo zato sto imate pogresan pristup dijeti, pa ispada da sve sto nije gladovanje ne radi
o kom visku pricamo? nije isto 90kg misica (sa malo sala na stomaku) i 90kg sa velikim stomakom  :)

sagorevac ti definitivno ne treba sad, neces nista postici

moze trening posle podne, nikakav problem, vecina i trenira predvece :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline stefan-

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #2 on: April 30, 2010, 03:16:30 PM »
Hteo sam da kazem da mi izgleda 1700 kalorija UH+masti previse za razliku od 800 kalorija proteina

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #3 on: April 30, 2010, 03:25:38 PM »
Nije previse... ;) ;)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #4 on: April 30, 2010, 03:34:09 PM »
pa meni bi bilo puno, jer je meni to gotovo celokupam kcal unos
ne mozes ovo svoditi na prostu matematiku, kao sto rekoh ne znam kolko imas misica, kolko si aktivan u toku dana i na kraju krajeva kakav ti je metabolizam, koliko dobro podnosis carbse
napravi jelovnik, probaj nedelju dana, ako ne ide onda je puno

a BMR i TDEE su samo okviri, neko polaziste, da znas otprilike, a tek kad krenes na dijetu vidis dal ti je puno ili malo
100gr masti je 900kcal, sto znaci da bi iz UH dolazilo 200gr, ili 70 masti i 250 iz carbsa ... i u tim proteinima vec imas masti

a opet ako imas malo vise sala nije ti bas dobra racunica
u svakom slucaju moras probati jer neces znati dal ti odgovara ili ne  :dunno:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline stefan-

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #5 on: May 03, 2010, 10:52:45 AM »
nikako da napisem jelovnik, ovako je izgledao za juce

130gr belog mesa
50gr kornfleksa + mleko (ella)
jabuka
solja zelenog chaja
-trening
100gr belog mesa
~100gr ella sira ( jedno 30 minuta pre spavanja )

i da, problem je malo veci visak sala


Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #6 on: May 03, 2010, 12:58:31 PM »
a ostali obroci ? :wow: :lol:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #7 on: May 03, 2010, 01:40:30 PM »
nikako da napisem jelovnik, ovako je izgledao za juce

130gr belog mesa
50gr kornfleksa + mleko (ella)
jabuka
solja zelenog chaja
-trening
100gr belog mesa
~100gr ella sira ( jedno 30 minuta pre spavanja )

i da, problem je malo veci visak sala


Odlican primjer jelovnika za unistavanje sopstvenog metabolizma i misica...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline stefan-

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #8 on: May 03, 2010, 05:22:40 PM »
Napravicu novi, jedno pitanje samo u step by step vodicu pise da ne treba menjati unos kalorija, a ako se koristi varijacija UH, onda ce to povuci i menjanje dnevnog unosa kalorija, to me zbunjuje ;/

EDIT:

Da li je ovo bolje?
1) 100gr kornfleksa + mleko + 3-4 belanceta
2) Tuna 120g + salata
3)150g piletine + 130gr rize
4) Vocka (jabuka)
5)100gr pileceg belog mesa + salata
6)60g tune + 50g ella sira
7)100g ella sira

I da posto bi rekreativno dizem tegove kod kuce (nista pretesko itd) da li je bolje prvo kardio pa tegovi ili obrnuto?
« Last Edit: May 03, 2010, 06:55:13 PM by stefan- »

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: stefan--dnevnik ishrane
« Reply #9 on: May 03, 2010, 10:16:38 PM »
Pozdrav,

Na prijasnjim postovima sam procitao suprotno stavci 7.
U koliko se radi o dijetu sa varijacijama kolicine kalorije upravo osciliraju, sto je pozeljno kako bi se organizam zbunio i pozvao masti na sagorijevanje.

7) kada krecete sa novim rezimom ishrane, potrudite se da vam kalorijski unos bude konstantan. vase telo mora da nauci sta je neki "normalan" unos da bi na deficit reagovalo kako treba. u slucaju velikih oscilacija (danas 1500, sutra 2400, prekosutra 1900 kcal itd) telo ce ostati zbunjeno i nece znati kad treba da trosi, odnosno doci ce do toga da na malom broju kalorija uspori metabolizam, cuva salo, i ceka sutrasnji dan kad ce dobiti vise kalorija, koje opet nece potrositi jer ce znati da ce mu opet sutra zatrebati i tako u krug. jos jednom: drzite kalorijski unos konstantnim.


Sta je sada tacno?

tacno je i jedno i drugo zavisi od principa koji primenjujes
ovo je vise pisano kao neka osnova, za nekog ko menja ishranu iz korena
ukoliko radis carbs rotation onda ti kcal unos oscilira jer varira kolicina UH iz dana u dan
i da napomenem, nakon izvesnog vremena isti kcal unos dovodi do stagnacije (ako je cilj gubljenje sala)

p.s. sorry sto tek sad odgovaram, nisam videla poruku  :)

carb rotacija je carb rotacija  :)
ovo uputstvo su ti osnove, da shvatis sustinu


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads