EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Otvaranje teretane ? Kako ?  (Read 8780 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stip

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Otvaranje teretane ? Kako ?
« on: April 19, 2011, 09:20:42 PM »
Imam nameru da u skorijoj buducnosti "otvorim" jednu manju teretanu pa me interesuje jel zna neko sta je sve potrebno od papira za to ? Jel postoji negde neki zakon koji se odnosi na to ? Porezi ?  :dunno:

Negde sam procitao da se teretana moze registrovati kao bodybuilding(sportski) klub - i da su mnoge teretane u Srbiji tako registovane ? Jel zna neko nesto o tome ?

U interesu mi nije neka velika zarada ili tako nesto pa zbog toga pitam sve ovo iznad (a i ne zelim da imam problema kasnije). Glavni razlog moje zelje da se upustim u sve ovo je nedostatak "prostora" i "sprava" za trening (a moja volja da treniram je iz dana u dan sve jaca i jaca). Zivim u malom gradu (oko 5-6 k stanovika) gde trenutno postoje dve nikakve teretane  :nonono:

Svaki savet(informacija) je dobrodosao - jer mi je zaista potreban.  :dir_bye1:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Otvaranje teretane ? Kako ?
« Reply #1 on: April 19, 2011, 11:12:25 PM »
mozes kao klub i kao firma..ovo je drugo bolje jer mozes raditi sve legalno a prijavljujes i placas porez samo ono sto kucas..kada si kao klub tu ne moras placati nista, ali moras da se treses svaki put kada nekome naplatis clanarinu, ili mu prodas vodu
sada ce neko reci nije tako..jeste..samo sto klubovi jos nisu dosli na tapet drzavi, zgazili su ova jaca drustva a pitanje je kada ce i teretane i ta ostala takozvana drustva, klubove, udruzenja nagaziti..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Blek Stena

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • Zalud Beogradu slava,kada mu je Kragujevac glava
Odg: Otvaranje teretane ? Kako ?
« Reply #2 on: April 21, 2011, 12:23:55 AM »
Promene su vec pocele, vise nije moguce otvoriti klub kao udruzenje gradjana (zamrznuto na tri meseca) vec samo kao firmu. Uostalom,kao sto Lazic rece, mozda je i bolje da otvoris klub na svoje ime i placas sebi staz i mali porez.
Mi koji vec imamo klubove vec cemo trebati za pocetak da izvrsimo preregistraciju u APR-u.

Offline Stip

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Otvaranje teretane ? Kako ?
« Reply #3 on: April 21, 2011, 08:00:51 PM »
Hvala Vam   :dir_bye1:
Sigurno cu tako i postupiti ako konacno resim da to i ucinim.