EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: RAMENA!  (Read 57241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #90 on: June 11, 2010, 03:41:49 PM »
Meni su uvijek skake bili haman paralelne s tijelom, koliko je to ispravno ne znam, a u gornjem polozaju su bile ko da istresam nesto iz chashe. I uvijek radim u sjedecem polozaju.

Offline Sekulla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 336
  • Gender: Male
  • Aquila non capit muscas!
Odg: RAMENA!
« Reply #91 on: June 11, 2010, 04:07:36 PM »
@Milan Tnx ;)
Moja ramena su nekako nisko, i dok nisam vezbao delovalo je kao da su mi trapezijusi razvijeni, dakle kao ofinger!  :lol: Primetio sam da u svim lateralnim vezbama cim odem previsoko (sake iznad visine ramena) trapezi preuzimaju pokret. Sad radim letenje sa sajlama jer imam veci rom nego u sedecem polozaju sa bucicama. Sta je sa ostalim vezbama, jel ok da i tu smanjim tezine a idem veci broj ponavljanja?
Poslusah vas savet i ne pijem metan! Medjutim uzeo sam glutamin.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: RAMENA!
« Reply #92 on: June 11, 2010, 04:14:28 PM »
ako radis gigante,tezine su uvek male
ako radis heavy duty sto se srednjeg i zadnjeg ramena tice slobodno veci br ponavljanja,to su mali misici,a zajebano je kad se povrede..hans npr kad radi drzi saku horizontalno,mr x kad radi on uglavnom drzi palac ka podu okrenut a obojica imaju dobra ramena..kombinujte pa probajte

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #93 on: June 11, 2010, 04:31:47 PM »
ako radis gigante,tezine su uvek male
ako radis heavy duty sto se srednjeg i zadnjeg ramena tice slobodno veci br ponavljanja,to su mali misici,a zajebano je kad se povrede..hans npr kad radi drzi saku horizontalno,mr x kad radi on uglavnom drzi palac ka podu okrenut a obojica imaju dobra ramena..kombinujte pa probajte


Sve pogadja, a sada gdje se ko pronadje :) hvala

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Odg: RAMENA!
« Reply #94 on: July 16, 2010, 08:03:31 PM »
"Letenje" je po meni zakon za ramena!!  :clap:



Offline Ex-VozdNis

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #95 on: February 26, 2011, 01:26:25 PM »
I mene interesuje ovo.

Koliko sam ja uspeo da saznam, varanje moze biti ok ako se uz pomoc tela napravi jos par dodatnih pokreta i tako jos vise opterete misici pri kraju serije.
Konkretno u vezbama za rame i to potisku iznad glave ne znam koliko je pametno jer mi izgleda da svako varanje moze lako da dovede do povrede ramenog zgloba, laktova ili kicme (ipak drzis dosta tesku sipku iznad sebe).

Jel bi mogao da malo detaljnije objasnis kako to on izvodi pokret?

Voleo bih da cujem nekog iskusnijeg :)
Evo jedan dobar tip za varanje na rameni a ne povrediti se:
Neka ti trening partner pomogne u tih nekoliko dodatnih ponavljanja ... tako ti neces doci u poziciju da se povredis a odradices i tih 2-3 ponavljanja koja mnogo znace za misic!

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: RAMENA!
« Reply #96 on: February 26, 2011, 03:49:05 PM »
danas sam cuo da je potisak bucicama iza za zadnje rame a potisak bucicama napred za prednje rame ,jel zna neko gde mogu da nadjem snimak vezbe potisak bucicama iza i potisak ispred?

Offline VeljaP

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #97 on: February 26, 2011, 04:01:31 PM »
danas sam cuo da je potisak bucicama iza za zadnje rame a potisak bucicama napred za prednje rame ,jel zna neko gde mogu da nadjem snimak vezbe potisak bucicama iza i potisak ispred?
ovo si jako lose cuo...potisak bucicama, i potisak sipkom i ispred i iza glave su vjezbe za prednje i srednje rame, s time sto razlicito akcentuju prednji tj bocni deltoid
za zadnje rame su letenja u pretklonu, na pec-decku itd

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: RAMENA!
« Reply #98 on: February 26, 2011, 04:38:35 PM »
e kad vec pomenu pek-dek, mozes li mi objasnit (ili neko drugi) kako se radi rame na pek deku?

Offline VeljaP

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #99 on: February 26, 2011, 06:12:30 PM »
e kad vec pomenu pek-dek, mozes li mi objasnit (ili neko drugi) kako se radi rame na pek deku?
okrenes se grudima ka klupi i radis zadnje rame...znaci obrnut pokret i obrnut polozaj od onog za grudi