EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 88887 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #30 on: October 05, 2008, 05:59:04 PM »
nije, ako radis vecu tezinu od tvoje..
praktikujem da ako radim zgibove ispred glave(uvek radim sa oterecenjem) onda da radim lat masinu iza glave

Ja se bojim zbog ramena da radim iza glave.Sta mislis ako probam par serija iza glave i vidim da me ne boli zadnje rame i da lepo stima jel mogu da radim onda iza glave?
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: LEDJA
« Reply #31 on: October 05, 2008, 09:44:59 PM »
sve je u kontroli..probaj lagano, menjaj polozaj gde zavrsavaju laktovi kada povuces ruke..i gde je ok.tako radi
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Jovancg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 401
  • Gender: Male
  • bodybuilding there's no turn back
Odg: LEDJA
« Reply #32 on: October 05, 2008, 10:04:44 PM »
Ljudi,ovako,evo ima blizu mjesec dana,kako osjecam bolove u donjem dijelu ledje pri odredjenim pokretima,ili savijanju,radio sam mrtvo sa otprilike 150 kg,ali nzm sta bi odjednom,jos evo ne treniram jedan period  :nonono:!

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #33 on: October 05, 2008, 10:19:52 PM »
Radi hiperextenziju prvo,pa tek onda mrtvo i radi sa manjom kilazom,a sporije.
Meni je to prporuceno zbog istog problema,stim sto sam ja taj problem nasledio u pubertetu.
Kolika ti je bila pauza izmedju cucnja i mrtvog?

Offline Jovancg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 401
  • Gender: Male
  • bodybuilding there's no turn back
Odg: LEDJA
« Reply #34 on: October 06, 2008, 12:06:41 AM »
Radi hiperextenziju prvo,pa tek onda mrtvo i radi sa manjom kilazom,a sporije.
Meni je to prporuceno zbog istog problema,stim sto sam ja taj problem nasledio u pubertetu.
Kolika ti je bila pauza izmedju cucnja i mrtvog?
radio sam ledja!

Offline MilanTomic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 121
  • Gender: Male
  • Udarim recku kad vidim nekog da pravilno radi
Odg: LEDJA
« Reply #35 on: October 06, 2008, 08:45:34 AM »
Zgibovi

Polozaj  pri izvodjenju vezbe: Ovo je  osnovna vezba za ledja.Uhvatite sipku nadhvatom nesto sire od sirine vasih ramena.Mozete kombinovati sirinu hvata dan bi pogodili razlicite delove ledja.Podignte vase telo sto vise mozete.Vratite se u prvobitan polozaj I ponovite vezbu.


Povlacenje na lat masini

Polozaj  pri izvodjenju vezbe:Sedite na lat masinu cvrsto oslonjeni stopalima o pod.Uhvatite  cvrsto sipku nadhvatom u najvecoj mogucoj sirini. Zatim.povlacite sipku sve do visine grudi. Mozete kombinovati sirinu hvata dan bi pogodili razlicite delove ledja.Vratite sipku u pocetni polozaj I ponovite vezbu.




Da li su ove slike OK?

Kod zgibova se mi cini da ne ide dovoljno gore a i u tekstu ne bi trebalo da pise "sto vise gore" vec "dok brada nije iznad prstiju ruke"?

Da li je dozvoljeno ovako pomeranje napred-nazad kod lat masine ili ledja treba da su fiksirana?
Od pravilnog izvodjenja vezbi rastu misici. Od hrane raste stomak.

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #36 on: October 06, 2008, 03:40:21 PM »
radio sam ledja!
Nismo se razumeli,al' nije ni bitno.  :rolleyes01:

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #37 on: October 06, 2008, 05:38:18 PM »
pa mislim te dve vezbe minimalna je razlika u uglu iako mnogi misle d apogadja skroz drugi deo ako je iza glave...

Bolje te zgibove siroke sa lat masinom uski hvat...ako bas moras da radis lat...Lat masina je samo bleda kopija zgibova,napravljena ako nemozes zgibove raditi...bolje radi zgibove+veslanje u pretklonu+mrtvo+sleganje ramenima i cela ledja si odradio

ili eto ubaci lat masinu kao zadnju vezbu ali uradi nesto suprotno,tipa uski hvat,obrnut hvat,veci ugao...
Why so serious?

Offline ISO-100

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 304
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #38 on: January 29, 2009, 01:30:42 PM »
pozzz Drugari :)... od svih vezbi koje su navadene ovde koje najbolje pogadjaju latimuse?


Ja kad radim veslanje na donjem koturu.. radim 4 serije s tim sto prve dve odradim sa sirokom sipkom.. jbg ne znam kako da vam objasnim, nadam se da me razumete a druge dve odradim sa ovim uskim karikama kao sto ima na slici... jel to valja tako raditi?

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #39 on: February 01, 2009, 10:11:33 PM »
pozzz Drugari :)... od svih vezbi koje su navadene ovde koje najbolje pogadjaju latimuse?


Ja kad radim veslanje na donjem koturu.. radim 4 serije s tim sto prve dve odradim sa sirokom sipkom.. jbg ne znam kako da vam objasnim, nadam se da me razumete a druge dve odradim sa ovim uskim karikama kao sto ima na slici... jel to valja tako raditi?

ok je to,povecaj to na tri serije.....ledja su velika misicna partija, i dosta im treba da ih unistis ;)
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!