EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Maksimović odbranio zlato!  (Read 3585 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vuksa

  • Moderator
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Maksimović odbranio zlato!
« on: September 24, 2008, 08:42:47 PM »
jeste da je malo starija vest...ali zasluzuje da se nadje ovde
Maksimović odbranio zlato!
Aleksandar Maksimović odbranio je zlatnu medalju na juniorskom Prvenstvu Evrope u rvanju grčko-rimskim stilom.


Maksimović je u Košicama, u Slovačkoj, u kategoriji rvača do 66 kilograma odbranio titulu prvaka Evrope osvojenu pre godinu dana u Beogradu. U finalu je savladao Magomadova iz Rusije. U prvom kolu Maksimović je bio uspešniji od Čeha Dubskog, u drugom je savladao Nemca Buduša, a u polufinalu Zaporojana iz Moldavije.

"Odbranio sam titulu prvaka Evrope. Bilo je teško ali sam uspeo, isplatile su se pripreme koje sam počeo kada se završilo prvenstvo u Beogradu," rekao je Maksimović a prenosi 'Sportski žurnal', "Sada je na redu seniorska konkurencija i idemo dalje. Krivo mi je što se na kvalifikacionim turnirima nisam izborio za učešće na OI u Pekingu."

Prvog dana šampionata nastupio je i Miloš Kesić (do 84kg) ali je u eliminacijama poražen od Litvanca Lukosaitisa.

Drugog dana na strunjaču će trojica rvača iz Srbije, Srđan Apostolov (do 60kg), Petar Balo (do 74kg) i Vukašin Pejović (do 96kg).

Za deset dana juniori rvači će učestvovati i na Svetskom prvenstvu čiji je domaćin Istanbul.
al se nekad dobro jelo