EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: DZUDO  (Read 54460 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: DZUDO
« Reply #20 on: April 04, 2007, 09:44:59 PM »
ako nekog oce da trenira dzudo neka mi posalje pm.moji drugovi su iz dzudo kluba rekord i mogu vam reci da nisu losi...pa moze da se dogovori nesto
al se nekad dobro jelo

Offline SPAWN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
  • Gender: Male
Odg: DZUDO
« Reply #21 on: April 14, 2007, 11:34:37 AM »
evropsko je bilo fenomenalno organizovano, borbe su bile kvalitetne ali se nasi  nisu pokazali! jedino Mjalkovic Milos koji je uzeo srebro do 66kg :strong:

Offline SPAWN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
  • Gender: Male
Odg: DZUDO
« Reply #22 on: June 18, 2007, 01:36:35 PM »
od 3.septembra pocinje nova skola dzudoa u zandarmeriji svi koji su zainteresovani mogu doci u 20.00 u sali MUP-a Mije Kovacevica 2! :strong:

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DZUDO
« Reply #23 on: June 29, 2007, 12:33:16 PM »
Sportski dzudo je veoma razlicit od tradicionalnog. Dok sam trenirao (jedno 5 godina), instruktor nam je jednom mesecno pokazivao tradicionalne poteze (bacanja, zahvate, poluge, gusenja). Vise nego jasno je da smo jedva cekali taj trening. U njima se jasno vide odbrane od maca, noza, stapa... Znaci, ranije je dzudo sluzio necemu, sada je prilagodjen za sportsku disciplinu. U policiskim klubovima se jos uvek izucavaju ti elementi, radi samoodbrane.
Ali, sto se tice toga da je snaga i kilaza nebitna.... istina je daleko od toga... mislim, tacno da je to jedini borilacki sport gde mozes iskoristiti snagu protivnika... to je osnovni postulat dzudoa, i japanci nisu uvodili kategorije sve 60-ih godina, dok jedan Holandjanin, Anton Gesing, zver od 128 kg misica, nije poceo da ih lepi kao muve po tatamiju. Najveci dzudisti u istoriji bili su Japanci i Holandjani. Japanci dzudo nisu shvatali samo kao sport, vec i kao nacin zivota - miran, stalozen i miroljubiv. Ranije, oni bi se posle svake pobede samo poklonili i otisli ka treneru da se poklone i ispred njega. Nije bilo euforije cak ni nakon pobede u finalu Svetskog prvenstva! Secam se jednog finala u nizim kategorijama kad je japanac pobedio i nakon toga poceo da skace od radosti. Njega je cini mi se trenirao licno veliki Masahiko Kimura. Mali trci, skace po tatamiju, a trener ga samo posmatra. Kad je na kraju dosao do njega, ovaj umesto da mu cestita, opali mu najvreliju samarcinu koju sam ikada video:)
Jos jedna interesantna stvar, ranije je postojao veliki rivalitet izmedju japanske dzudo skole i Braziske dziu-dzicu skole, odakle su iznikle kapoera i jos neke vestine. Egzibicioni mecevi su se organizovali pedesetih godina. 51. godine je Kimura prihvatio izazov Brazilca Helio Gracie za borbu u Brazilu. Ispred 20-000 publike, izmedju kojih su Garcievi ucenici doneli mrtvacki sanduk (verovaci da ce njihov ucitelj ubiti Kimuru), japanac je smrvio Brazilca. 8 godina kasnije je prihvatio i izazov Aldemara Santane, takodje brazilca, 15 godina mladeg. I njega je lako pobedio, pa je on trazio revans, ali po Ultimate Fight pravilima (sve je dozvoljeno). Mec je zavrsio nereseno, kad obojca krvavi vise nisu mogli da udaraju.

Puno je ljudi izgubilo zivot u ovom sportu, sto na treninzima, sto u borbama. Najvise strada vrat i zbog toga su u sklopu treninga uvedene i posebne vezbe za njegovo jacanje. Zato postoji anegdota da dzudistu mozes obesiti i nece mu biti nista.


Offline mir1802

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: DZUDO
« Reply #24 on: June 29, 2007, 11:24:08 PM »
Bravo Bole na postu najzanimljiviji koji sam procitao u zadnje vreme.
Takodje evo nesto veoma interesantno o Jonu Blumingu
Back in Holland in November, 1953, he came upon the Tung Jen judo club, an accident which would change his life. His teacher, Dr. Schutte (then 4th dan Tokyo Hirano), gave him his first dan after only 12 months. In 1955, he received his second dan, and in 1956 he was the first Dutchman to become a Kodokan member by Ichiro Abe, then 6th dan in La Baulle France; he was then captain of the Tung Jen team, winning the European championships in Bellevue, Amsterdam in September 1956. In 1957, he received his third dan from Tokyo Hirano at a Dutch summer camp when he threw 75 judoka from 4th kyu up to 4th dan in 26 minutes even though he had broken the big toe of his right foot.

In his career as a teacher he provided several champions, such as:


Chris Dolman (four-time world champion),
Willem Ruska (double Olympic champion in 1972)
Ottie Roethof (world champion in soft style karate and the team world champion, three times world champ judo),
Semmy Schilt (at the top in K-1 and free fight winner three times in the daido juku and three time King of Pancrase),
The students of his students like Jan Plas (who fought well against Ernesto Hoost and Peter Aerts), Peter Adelaar and Jan Kallenbach


I za kraj evo linka ka njegovom sajtu http://www.jonbluming.com/

Offline mir1802

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: DZUDO
« Reply #25 on: July 02, 2007, 09:29:39 PM »
Sramota pise mi potencijalni spamer ispod imena :crazy: :pullhair:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: DZUDO
« Reply #26 on: July 02, 2007, 09:33:25 PM »
Sramota pise mi potencijalni spamer ispod imena :crazy: :pullhair:
:yes: zato pozuri sa pisanjem da izgubis tu titulu  :clap:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: DZUDO
« Reply #27 on: August 23, 2007, 04:39:50 PM »
Prekinula sam s treninzima dzudoa, jer nisam htela na takmicanja, a trener me je proganjao da me vodi na ista vec posle par meseci. Mozda smesno i glupo zvuci, ali evo sad citam ove postove i dusha mi place za tim treninzima. Uopste, borilacke vestine...Snaga i stalozenost.
Par puta sam bila primorana na odbranu (na ulici, od strane manijaka :evillaugh:) i savladah protivnika koji je bio dosta veci naravno. Imam snagu, koju me je prosto strah da upotrebim (ne smejte se); jednom zamalo nisam ubila skota - napadacha, i to golim rukama. Nisam godinama nista po tom pitanju radila (izuzev Tai Chia); sta mislite - jer prekasno? :coverlaugh: malo me blam od ovog posta  :hitself:

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: DZUDO
« Reply #28 on: August 23, 2007, 04:43:20 PM »
i da dodam na ovaj suludi post iznad da bih volela da krenem s Aikidom. Niko nije otvorio temu AIKIDO?

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: DZUDO
« Reply #29 on: August 23, 2007, 08:00:32 PM »
Nisam godinama nista po tom pitanju radila (izuzev Tai Chia); sta mislite - jer prekasno? :coverlaugh: malo me blam od ovog posta  :hitself:

Naravno da nije kasno ,za borilacke vestine godine nisu bitne , niti su prepreka .Samo kreni , i uzivaj  :) . Inace jedan profesor Tokijskog univerzitetra poceo da trenira Aikido u 65-oj godini zivota ,i treniraio narednih 30 i nesto  .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .