EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: MMA ili Kickbox  (Read 23413 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #20 on: April 01, 2009, 01:22:01 AM »
ti ko da zivis u van damovim filmovima pa ce te napadati po parkovima i ulicama  :lol:
a ne, van dam je kick boxer  :lol:

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #21 on: April 06, 2009, 10:04:31 AM »
sve zavisi od situacije do situacije i od sportiste do sportiste..dobrom bokseru je dovoljan jedan udarac da prodje kako valja i to je to ali ako npr rvac uhvati da ga davi na zemlji nece bas lepo da se snadje..svaki sport ima svoje mane i prednosti..prednost mma je to sto je to skup svih vestina ali i mana jer ne mogu svaku vestinu da savladaju do perfekcije.ono sto je sigurno:boks je ubojitiji od kik boksa :D


nebih se složio uopće da je box ubojitiji..nema šanse da jedan boxer iste kategorije može protiv kickboxera..to može doći u obzir samo ako kickboxer ne koristi veliku lepezu nožnih tehnika..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #22 on: April 06, 2009, 10:15:32 AM »
nebih se slozio uopce da je box ubojitiji..nema sanse da jedan boxer iste kategorije moze protiv kickboxera..to moze doci u obzir samo ako kickboxer ne koristi veliku lepezu noznih tehnika..

mnogo je lakse nokautirati coveka rukom nego nogom..jedne godine kod nas su bokseri uzeli da rade kik boks meceve..napravili su pokolj medju momcima koji rade kik boks.tad je uvedeno pravilo da u toku jedne runde moras da zadas min 6 noznih udaraca,jer momci kojji su dosli iz boksa uopste noge nisu koristili

meni licno je lepsi kik i atraktivniji.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #23 on: April 07, 2009, 10:39:31 AM »
Milane nema šanse da može ruka u glavu protiv noge po ČITAVOM TIJELU..
pa vidio si na K-1 mečevima da ljudi izvlače high kick i udaraju u glavu iz klinča a ne sa distance udarcima po nogama, tijelu i glavi..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #24 on: April 07, 2009, 10:50:23 AM »
u k1 dolaze borci koji se bave kik boksom,boksom,muay thaiem i kjokusinom..znaci,oko 1/4 boraca su oni kojima je boks baza..verovatno otuda forsiranje nozne tehnike
isto tako mislim da k1 nije dobar primer za to jer:uzmimo npr i cro copa i bonjaskog..nemaju veze sa rukama.od nogu se lako stitis,prosto je jer je udarac nogom najavljivaniji..a na svaki pokusaj high kicka ti jednostavno mozes da zakoracis korak napred ka protivniku i da ga uhvatis nespremnog..ne znam,ja sam za to da je boks mnogo korisniji i tezi,kako za nauciti tako i za baviti se njime
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #25 on: April 07, 2009, 11:03:10 AM »
poštujem tvoje mišljenje..
također da navedem ja sam nosilac crnog pojasa 1 dan u karateu i trenirao sam kickbox i volim ga zaista, znam o čemu pričam vjeruj mi..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #26 on: April 07, 2009, 03:25:08 PM »
I ja bih se slozio sa championom. Nemam nesto iskustva ali ne mora kickboxer sad da te nokautira odmah nogom u glavu, dovoljno je sto bi te lemao low kickovima, a tu se ne rizikuje previse. Pa da vidim nespremnog boxera (na takve udarce nespremnog) kada krene da dobija po butinama, moze i tako vrlo lako da popije nokaut ili 3 nokdauna. Mislim da si ti bas Milane na forumu negde postavio jedan takav snimak gde jedan kick boxera nockdaunuje drugog u roku od par sekundi kako ovaj ustane low kickom i tako 3 puta zaredom.
A i u klincu ako je kick boxer ustvari muaj taista pa krene da seva kolenima.. :D Sta znam, verovatno i dalje imam malo pogresna razmisljanja, pocetnik sam..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #27 on: April 07, 2009, 04:52:29 PM »
stavio sam klip jer sam napisao da vise volim kik boks..isto tako sam napisao da ce se neko bez vecih problema odbraniti od noznih tehnika ako se skoncentrise na to..da li cesce padaju nokauti nogama ili rukama? :)
uglavnom,malo mi je bzv raspravljati o temi ovog tipa,ravno mi je raspravi ko bi pobedio izmedju supermena i betmena :)
u ovakvim sportovima sve zavisi od situacije i kvaliteta borca..mozete unistavati protivnika od batina ceo mec i da njemu u poslednjih 5 sec meca prodje neka frljoka koju je bacio iz ocaja i da vas nokautira..ali opet,ja cu uvek smatrati bar blagim favoritom boksera u ovom slucaju..sto ne znaci da sam u pravu :)

@champion
ima jos ljudi koji vole i trenirali su kik  :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #28 on: April 07, 2009, 09:02:09 PM »
poštujem Milane i cijenim tvoje znanje..
al boxeri su apsolutno nespremni za odbrane od noga to je jednostavno nešto na što nisu navikli i to je tako..ja sam još kao karatista imao nekakve hajde da kažemo sparinge i uvjet je bio daja ne radim nogama i onda ti oni mene napepaju rukama samo tako, . meni dopizdi i noga sama od sebe u glavu krene..
klasični box je preeeespor za kickbox, ovi usmrćivaju nogama, užas šta ljudi sad rade sve nogama sa koje kratke distance izvlače mavašije, uširo mavašije ili ti te highkick kako ih zovu..
to su mašine..
pa vidili ste klička sad ovaj zadnji meč..pa čovjek nebi imao šanse jednu rundu protiv bonjaskog ili pak badr harija bez obzira na njegovu visinu..a kličko je šampion pa nemože čovjek da dovrši nokaut..
cijenim boxere i njihovu vještinu ali kickbox definitivno je bolji i jači..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: MMA ili Kickbox
« Reply #29 on: April 08, 2009, 03:32:29 PM »
al gle..poredis klicka koji ima mnooogo kg i bonjaski koga zovu leteci :)
shvatam sta hoces da kazes..sto se tice bonjaskog..jeste da je on sampion..ali ima mnogo rupa..badr je vec druga prica..on i dimitri sakuta su dva najbolja borca koje sam ikad gledao..klicko mozda ne moze da zavrsi nokaut protiv boksera ali mislim da bi bonjaskog pocistio jer njegov boks je ravan mom  :lol:
nema veze,svako ima svoje misljenje.ti si jedna od osoba ovde cije misljenje postujem :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380