EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Voce i definicija  (Read 3820 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Filipp

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Voce i definicija
« on: June 07, 2013, 08:20:22 PM »
Cao, imam 21 godinu, visok sam 192 i imam 84-85 kg, smrsao sam sa nekih 92, radim na definiciji, zanima me da li moram da pazim na unos voca zbog secera koji je u njima, ili je dovoljno da gledam samo da sam u kaloriskom deficitu?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Voce i definicija
« Reply #1 on: June 07, 2013, 09:07:15 PM »
Cao, imam 21 godinu, visok sam 192 i imam 84-85 kg, smrsao sam sa nekih 92, radim na definiciji, zanima me da li moram da pazim na unos voca zbog secera koji je u njima, ili je dovoljno da gledam samo da sam u kaloriskom deficitu?

Koliko unosis ostalih ugljenih hidrata i kojih tacno? Koje voce?

Offline Filipp

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: Voce i definicija
« Reply #2 on: June 08, 2013, 02:52:13 AM »
Slabo unosim uh zadnjih 2-3 nedelje, do 50 i to uglavnom iz povrca... Pa banane, lubenice, tresnje, jagode, jabuke...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Voce i definicija
« Reply #3 on: June 08, 2013, 10:19:23 AM »
Slabo unosim uh zadnjih 2-3 nedelje, do 50 i to uglavnom iz povrca... Pa banane, lubenice, tresnje, jagode, jabuke...

Znaci bukvalno nula uh, to iz povrca ni ne racunas? Radis keto?

Ako ne radis keto odmah ubacuj slozene hidrate, ne voce. 3 nedelje na nula hidrata je ludost.

Offline Filipp

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: Voce i definicija
« Reply #4 on: June 08, 2013, 11:14:42 AM »
Ne znam sta je keto.. :/ koliko da ubacim uh?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Voce i definicija
« Reply #5 on: June 08, 2013, 11:39:47 AM »
Ne znam sta je keto.. :/ koliko da ubacim uh?

Jesi ista citao pre nego si krenuo dijetu? Ici nula hidrata i vezbati pored toga + kardio je ludost, siguran put da izgubis misicnu masu. Jos pogotovo sto verovatno jedes samo proteine i nista vise.

Keto je dijeta sa nula hidrata sa visokim unosom masti i radi se punjenje 1-2 dana nedeljno sa hidratima, obicno za vikend.

Napisi sta tacno jedes sada, ovo hitno trebas promeniti. I napisi koliko cesto vezbas i po koliko minuta.

Offline Filipp

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: Voce i definicija
« Reply #6 on: June 08, 2013, 11:51:33 AM »
Jedem 3-5 puta dnevno, jaja, belo meso, losos, oslic, konjsko meso, ponekad govedje, kikiriki, badem, to je uglavnom to, plus puno povrca sa strane uz svaki obrok, to uglavnom avokado, brokoli, karfiol, zelena salata, boranija, kupus, sargarepa... Gledam da dnevno unesem oko 50-60 g zdravih masti, oko 170 g proteina, uh koje unesem su do 50 iz voca i povrca, kalorije su mi negde na 1400-1700... Treniram 4x nedeljno, pon i cet gornji deo tela na trx i bodyweight vezbe + benc, utorkom i petkom radim noge... Pored ovog idem na trcanje skoro svaki dan :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Voce i definicija
« Reply #7 on: June 08, 2013, 12:00:47 PM »
kalorije su mi negde na 1400-1700... Treniram 4x nedeljno, pon i cet gornji deo tela na trx i bodyweight vezbe + benc, utorkom i petkom radim noge... Pored ovog idem na trcanje skoro svaki dan :)

Ovo je katastrofa totalna. Toliko kalorija je za neaktivnu devojku od 15 godina koja sedi za fejsom ceo dan.

Ja stvarno ne znam gde vi ljudi citate ove "dijete", ovo nema smisla uopste. Jel' ti je palo na pamet da ti treba barem 2000 kalorija dnevno i da ne ustajes iz kreveta? Na to dodaj jos sve dnevne aktivnosti + trcanje svaki dan + trening u teretani. Ti bukvalno prezivljavas na 100 kalorija dnevno, ako i toliko (kada se sve oduzme)...


Offline Filipp

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: Voce i definicija
« Reply #8 on: June 08, 2013, 01:37:27 PM »
Ne znam tako mi je rekao neki decko u pansportu, kao polako spustaj kalorije kad vidis da slabo gubis kile... I rekao sam mu da sam na 1700 i on je reko telo ti se naviklo, spusti jos...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Voce i definicija
« Reply #9 on: June 08, 2013, 03:05:55 PM »
Ne znam tako mi je rekao neki decko u pansportu, kao polako spustaj kalorije kad vidis da slabo gubis kile... I rekao sam mu da sam na 1700 i on je reko telo ti se naviklo, spusti jos...

Retard  :wallbash1:

Uradi kako sam ti rekao.

Jos nesto, kako ti se telo moze "navici" na 1700 kalorija kad ti treba preko 3000 za taj nivo aktivnosti svaki dan? U debelom si deficitu, i da ne radis kardio uopste ces gubiti kilazu. Ako si neko vreme vec na definiciji, onda je normalno da kilaza ide jako sporo dole, ne mozes ocekivati 2kg dole svake nedelje ako si vec 2 meseca na dijeti i ako imas skinuti jos par procenata masti.