EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta kazete na ovo???!!!!  (Read 6028 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #10 on: October 31, 2009, 10:24:48 AM »
Kad covek sve mora da crta: kazein je osnovni gradivni protein mleka koji cini 80% svih njegovih proteina. Naziv kazein potice od latinske reci "casueus" sto znaci sir, jer se zgrusavanjem kazeina omogucava proizvodnja sira i predstavlja osnovni protein u njemu. Kazein je najvazniji protein mleka ne samo zato sto je u najvecem procentu zastupljen vec i zbog njegovih tehnoloskih osobina.. Micelarni kazein je sporo-apsorbujuci izvor proteina. Micelarni kazein je prirodni oblik kazeina koji nalazimo u mleku. Od mleka sd odvaja postupkom ultrafiltracije. Za micelarni kazein je specificno sto se moze formirati u takozvani gel u zelucu. Ovo omogucava sporiju probavu i sporije opustanje aminokiselina u krvotok, sto ga cini idealnim za obrok pre spavanja. Neka istrazivanja pokazuju da je i 7 sati nakon uzimanja nivo aminokiselina u krvi ostao na visokom nivou. Za ovo zadnje da se pita lokk1 :lol:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #11 on: October 31, 2009, 10:54:42 AM »
Sto lol Und3i? :) :)

 :blush:

Mislio sam reci da se taj protein nalazi u ella siru, ne funkcionishe mi mozak dok ne popijem kafu. :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #12 on: October 31, 2009, 06:04:41 PM »
Neka istrazivanja pokazuju da je i 7 sati nakon uzimanja nivo aminokiselina u krvi ostao na visokom nivou. Za ovo zadnje da se pita lokk1 :lol:

neznam konkretno za kazein ali ono shto sam ja chitao je 3-5 sati nakon obroka  :blush: ne kazeina
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Axo_Keki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #13 on: November 01, 2009, 08:14:45 AM »
ljudi sta kazete za kruh
dali ga treba jesti u manjim kolicinama :blush:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #14 on: November 01, 2009, 12:13:13 PM »
Ne treba. :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #15 on: November 01, 2009, 02:36:45 PM »
Kad covek sve mora da crta: kazein je osnovni gradivni protein mleka koji cini 80% svih njegovih proteina. Naziv kazein potice od latinske reci "casueus" sto znaci sir, jer se zgrusavanjem kazeina omogucava proizvodnja sira i predstavlja osnovni protein u njemu. Kazein je najvazniji protein mleka ne samo zato sto je u najvecem procentu zastupljen vec i zbog njegovih tehnoloskih osobina.. Micelarni kazein je sporo-apsorbujuci izvor proteina. Micelarni kazein je prirodni oblik kazeina koji nalazimo u mleku. Od mleka sd odvaja postupkom ultrafiltracije. Za micelarni kazein je specificno sto se moze formirati u takozvani gel u zelucu. Ovo omogucava sporiju probavu i sporije opustanje aminokiselina u krvotok, sto ga cini idealnim za obrok pre spavanja. Neka istrazivanja pokazuju da je i 7 sati nakon uzimanja nivo aminokiselina u krvi ostao na visokom nivou. Za ovo zadnje da se pita lokk1 :lol:


kad si vec nasao da "crtas"-prepisujes sa drugih sajtova mogao si bar da se potrudis da ispravis gresku caseus-latinska rec casueus-rec koju je sloba patentirao  :lol:

tako da ono...kad se vec pravis pametan onda bar odradi dobar copy-paste a ne da trabunjas :yes:
al se nekad dobro jelo

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #16 on: November 01, 2009, 03:26:52 PM »
Ne vredjaj me najiskrenije sam te zamolio. Nisam sa sajta prepisao vec iz knjiga naucio. Ako imas neki problem na drugom mestu ga leci. Forum je pogresno mesto.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #17 on: November 01, 2009, 04:34:35 PM »
Ne vredjaj me najiskrenije sam te zamolio. Nisam sa sajta prepisao vec iz knjiga naucio. Ako imas neki problem na drugom mestu ga leci. Forum je pogresno mesto.
gde sam te vredjao? ja sam nasao na jednom sajtu sve to sto si ti napisao...problema fala bogu za razliku od tebe nemam :)
cak sam te i ispravio posto si napisao nesto sto ne postoji :blowkiss:
al se nekad dobro jelo

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #18 on: November 01, 2009, 06:09:28 PM »
Rekao si mi da trabunjam. To sto je tamo negde napisano ne znam gde je jer jedini forum koji pratim o ishrani i bb-u a da je na srpskom jeziku je exyu-fitness.com i drugi mi zaista ne treba. O kazeinu ces svuda naci isto jer je to sto je. A to sto je jedno slovo viska ubaceno vidim i ja sada ali dobro. To ne znaci da trabunjam. Ako se pravis pametan trebao si da postavis o kazeinu pre mene. Kako ni jednu rec nisi napisao o tome licno smatram da nisi kompetentan da ikoga vredjas pa i mene. Ovo je forum da sd cuju i nauce korisne stvari a ne da se pise nesto sto nikome ne sluzi. Tvoja vidim da je uloga da juris okolo i da gledas ko je sta rekao a da pri tom ne das ikakav koristan komentar za dobrobit foruma. Svakog i malo ucenog coveka kog zanima latinski moze da sazna kako se kaze sir. U recniku Vujaklije na 383. strani videti da se kazein latinski pise caseus i da znaci sir. Meni je mnogo bitnije ono sta je no kako se pise. Pruzio pomoc osobi koja je trazila jer joj je potrebna svest o tome sta je kazein i preko cega ga uneti u organizam.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Sta kazete na ovo???!!!!
« Reply #19 on: November 01, 2009, 06:11:54 PM »
Ne pitah te vuksa kakav ja to problem imam da idem lekaru dok je vreme!?