EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: imam program,imam uslove,imam zhelju,ali...  (Read 2855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mala breza

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
imam program,imam uslove,imam zhelju,ali...
« on: April 19, 2008, 02:46:35 PM »
Zdravo svima,
Cimerka me nagovorila da Vam pisem.Jer je i ona bila u slicnom problemu ali vidi da ne ume sama da mi pomogne.
Problem je sledeci:visak kilograma (+20,mozda malo vise al da zaokruzim),visina 178 cm.Otisla kod nutricioniste,koji mi prepisao ishranu.U teretanu pocinjem 3.maja.Vec sam se "pretplatila" cisto da ne bih sebe prevarila da ne odem :) Posto mi tamo radi drugar,vec mi je napravio i plan vezbi.
Zelju neopisivu imam,pogotovo sto ja nisam oduvek ovako izgledala vec je ovo nesto sto se natalozilo protekle 2 god.TAKO Da je jos gore kad ste se navikli na lepo,sportsko telo ,a sad zarobljeni i u ovoj vreci.
Pitate se sta je problem?e pa problem je taj sto sam psihicki malo opterecena previse tim problemom,sto vec 2 leta ne idem na plazu,a imam kucu u Budvi ,sto se ne oblacim u svom stilu ,vec kako mi diktira izgled,i sto polako pocinjem d se zabrinjavam sta ej to sa mnom te pored sve zelje ja ne mogu da krenem.
Problem je u tome sto se u meni vodi vecita dilema :Da li da drzim se programa koji je nutricionista za mene napravio i koji ce da me prati,uz svu kontrolu krvne slike i svih parametara sto idu uz taj program,i sto ce mi pretpostvljam trebati pola godine da skinem tih 20 kg,...ILI da se krenem hraniti na bazi proteina i vlakana iskljucivo,ujutro ovsene i manje vise kako vi kazete,ali kad sam to jednom pokusala skinula sam za 15 dana 7 kg.Ne znam kako ,ali takvom ishranom kod mene se tope kilogrami...I tada sam prestala jer sam se uplasila brzine.I otisla kod nutricioniste.Dakle u sustini kod mene je borba izmedju zelje da to sto bude brze i opet one druge da bude zdravo i sporije kako ne bih imala probleme sa kozom,zdravljem itd.
E sad znam ja sta je od toga dvoje bolje,ali onda razlog zbog cega prekdidam program ishrane nove je kad pomislim na leto i sve ostalo i kad hocu da se prebacim na brzi rezim i onda nakon dva dana riknem i najedem se i onda u nedogled,,,,
Kod mene je problem sto je sve nekako postalo navika:i to da pocinjem novu ishranu i da je prekidam i opet na staro.Navikla sam sebe da kad je to u pitanju totalno posustanem.
Je l ima neko vremena,,,da nekako mi objasni kako da ojacam svoju zelju i istrajem tih otprilike pola godine ili vise nema veze kako bude islo.....
Hocu da< se probudim ujutro cvrste volje da hocu sve to da promenim i da istrajem...Hocu da poboljssam svoj zivot,,,Znam da to treba sama da uradim,ali eto samo ako nekako mozete da me ohrabrite,,,ne znam ni sama kako bih to definisala.

 :blowkiss:

Offline mala breza

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: imam program,imam uslove,imam zhelju,ali...
« Reply #1 on: April 19, 2008, 02:54:04 PM »
p.s. Da me ne shvatite pogresno za ovo sto sam rekla kako kad sam na proteinima i vlaknima mnogo brzo mrsam,a da mi je nutricionista dao neku ishranu koja je na testenini i glupostima,ne mislim i kod tog programa sam dobila naravno dosta proteina ,vlakna,medjutim imam i dosta jogurta najmanje posto mlecne masti,ali imam npr.i razeni hleb,,,
To sam htela reci :)

i izvinite ako sam zbunjeno napisala sve ...   :)

Offline neretva

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 65
  • Gender: Female
Odg: imam program,imam uslove,imam zhelju,ali...
« Reply #2 on: April 21, 2008, 10:34:53 AM »
Cao, mala brezo,
cini mi se da ja nemam toliki problem onako objektivno gledano (nemam +20, oblacim se normalno i idem na more)
ali sam teska opterecenica! I razumem te sto se tice pocinjanja i odustajanja...skapirala sam da je tebi najpotrebnija podrska, pa evo, posto i meni treba podrska...mislim da je najbolje da nekom od ovih pametnih ljudi i cica ovde posaljes taj nutric program pa oni mogu da ti odgovore sa sugestijama...pa ti odluci...ja sam nekako skontala da se ovaj rezim temelji na nekim modernim istrazivanjima (nek me neko razuveri ako sam u zabludi:))... i ne plasi me tolika kolicina proteina zato sto znam da su prakticno bez masti, a znam i da su velike kolicine prostih secera najstetnije za organizam od svega toga... a meni bi malo veca misicna masa bas dobro dosla, volim ja te misicave zene:) i nadam se da cemo uskoro biti jedna tj dve od njih:)
ja sam inace pre neki dan otkrila ovaj forum i bas sam se obradovala jer mi je nekako intuitivno bliska ova "filozofija", a i kalemi se na ono sto do sada znam...juce sam izgurala svoj prvi dan ostatka mog zivota...ne pitaj me kako...bio je onaj maler prvog dana kad odlucis da promenis nacin ishrane a budes pozvan u goste na rucak i veceru i jos bio drugi dan lazareve subote...vidi tortu kako je lepa, posna je, pa to valjda smes, nema ni jaja ni mleka...a sto ima sto kila secera??? jos su mi rekli da ne umem  da uzivam u zivotu i da ne umem da se opustim...
e, danas klopam kod kuce i to je vec druga prica... i kapiram da ce me motivacija drzati neko vreme... a sta cu da radim kad padnem u bedak i motivacija popusti nemam pojma ali zbilja sam resila da ovaj put to bude zaista i da ne bude jos jedan neuspeli pokusaj...puno srece, mala brezo:)
P.S. znas, kad odem na more, ja kazem :"sta, pa nije more samo za mrsave!ima da se suncam i plivam i da me boli moje veliko d... za sve !samo promeni perspektivu iz koje posmatras odlazak na more, ne gledaj na to kao do sada, kao da ides tamo da se bog zna kako provedes i da bog zna koliko izlazis ili da se pokazujes nego gledaj na more kao na nesto sto cinis za sebe i kao da samo ti postojis. nadam se da razumes sta hocu da ti kazem, kod mene pali u raznim sferama zivota i pomaze mi da se opustim i smanjim pritisak koji konstantno osecam jer mislim da se mnogo toga od mene ocekuje (npr da budem mrsava) a ustvari to samo ja ocekujem i ljude u sustini prilicno zabole za moju kilazu . stekla sam utisak da ti zivis pod slicnim pritiskom.
tako da, opusti se i krecemo u borbu sa kilogramima (ili sa sobom, kako vise volis)
poz!
Mesečeva kći, začarana,
Spava pod senkom uspomena
Mnoge godine već prošle su
Još samo priča seća na nju.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: imam program,imam uslove,imam zhelju,ali...
« Reply #3 on: April 21, 2008, 10:58:16 AM »
dobrodosla

greska,ovde ne zastupamo ishranu sa vlaknima i proteinima,vec se i skrob ukljucuje u nju,on je jako bitan faktor i bez njega ne bi tako dobro radilo

Mozes na ovaj rezim ishrane ako nemas problema sa stitnom zlezdom
Visak koze...vezbaj,misici malo popune mesto gde je bilo salo



Quote
a meni bi malo veca misicna masa bas dobro dosla, volim ja te misicave zene:) i nadam se da cemo uskoro biti jedna tj dve od njih:)

napokon,istomisljenik  :lol:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380