EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: kako finishirati izgled  (Read 30434 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
kako finishirati izgled
« on: June 16, 2009, 10:26:25 PM »
Pozdrav svima.
Pratim ovaj forum skoro godinu dana, bila sam i registrovana nekada, ali u medjuvremenu se nisam logovala, pa je registracija istekla...nebitno.
Bitno da sam opet aktivno ovde, i opet trazim vasu pomoc  :blowkiss:

Problem ukratko
: 160 cm, 53 kg. Dakle, sve u granicama normale. Medjutim, htela bih da finisiram izgled, postignem najbolje sto mogu u odnosu na svoju gradju, resim se par kg sala na zdrav nacin, ali NE IDE!

Kako se hranim:
 dve nedelje sam na varijacijama 2 dana 0uh, 3. dan unosim slozene uh.  Postujem sva pravila tipa 4-5 obroka dnevno, protein i vlakno za veceru itd. Vezbam kod kuce sa tegovima sve misicne grupe svaki/svaki drugi dan oko 1h, dobro se preznojim, osecam misice, posle toga pijem pwm malo manje od jedne merice+dextroza (imam mnogo obaveza i tesko mogu da se organizujem da krenem u teretanu). Medjuobrok mi je uglavnom ness bez secera (dakle u toku dana popijem oko 1/2 l mleka, tj. dve ness).
 Ne vazem kolicinu hrane, sve je to odokativno, nisam gladna, ali se ni ne prejedam. Medjutim, mozda bi trebalo da smanjim kolicinu hrane obzirom da mi i nije potrebno mnogo na moje 53 kile, ne znam.  

Pre ovoga, generalno sam vodila racuna o ishrani u prethodnih godinu dana, vodila racuna o proteinima. Dozvoljavala sam sebi izlete tipa 150 gr cokolade, ili torta, ili pizza jednom nedeljno, ali bih onda naredna dva dana posle toga bila na 0uh (priznajem da imam mali strah od uh). Fizicki nisam bila aktivna nesto posebno, ali sam generalno sklona misicavosti, pogotovo butine i ruke (a tu imam i fin sloj sala koji bih da skinem) i nakon par dana vezbanja sa tegovima vidi se vec poboljsanje u zategnutosti.
Inace, kao tinejdzerka sam imala dosta kg vise, ubili su me slatkisi i blagi hormonalni disbalans, ali kako sam te kile skinula pre dosta godina, vise ih nisam vracala.

Sada bih zelela da par kg sala koje imam skinem. Onako sam "jaka i stabilna" sto bi rekao jedan moj drugar  :crazy:, a ja bih htela da budem tanja, jer sama sebi izgledam pomalo nabijeno, a istovremeno i nezategnuto. Jedino mi je pozadina ravnija  :hitself:

Ne znam gde gresim, mislim da je nakon dve nedelje vaga ipak trebala da padne, jedino mi je obim struka tanji. Cak imam utisak da mi ruke rastu, iako ih nisam merila.
 Da li da uvedem hiit na sobnom bajsu ujutro mozda? Butine mi rade dosta na bajsu, pa imam utisak da se dodatno pumpaju i da "rastem". Mozda mi taj pwm nije potreban posle bucica od 2kg? Iako vezbe odradim "muski".
Razmisljala sam i o keto, ali ne znam dovoljno o njoj, iako sam iscitala temu.

Jos da dodam, popijem cesto casu crnog vina uvece, mada se poslednje dve nedelje, koliko sam na varijacijama, uzdrzavam. Znam da se alkohol ne preporuca kod skidanja kila, ne znam koliko crno vino moze da stopira pad kg?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #1 on: June 17, 2009, 12:53:53 AM »
odgovaram ti cim budem imao vremena
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #2 on: June 17, 2009, 12:58:15 AM »
odgovaram ti cim budem imao vremena
zahvaljujem unapred  :blowkiss:
Inace, bila sam "ninocka" pre oko god dana, slala sam i slike da vidis gradju otprilike.

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #3 on: June 17, 2009, 09:44:04 PM »
Mislim da sam unosila previse hrane pa da zato stojim u mestu....kada citam tudje jelovnike, nesvesno valjda i ja pamtim tu kolicinu, a moj tdee je 1800, sto znaci da ne treba da prelazim 1200-1300 kcal dnevno i 80 gr proteina.

Danas sam smanjila porcije, i to je izgledalo ovako:

                   - ujutro hiit 15 min (cilj mi je da vremenom dodjem na 25 min), pa ness sa mlekom
                   - oko 150 gr kuvanog belog + salata
                   - dva velika krastavca
                   - kuvano jaje
                   - tegovi + pwm
                   - kuvano jaje

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #4 on: June 17, 2009, 09:48:19 PM »
1 jaje?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #5 on: June 17, 2009, 09:54:34 PM »
Znam da deluje malo "onako"  :wow:
Ali kada jedem malo vise, stojim u mestu, iako variram uh.
Npr, prethodnih dana jela sam: -  kajgana od jednog celog + belanca (ili ovsene sa jogurtom ako unosim uh taj dan)
                                          - 150 gr oslica
                                          - 150 gr belog (+ krompir, ako taj dan unesem uh)
                                          - mo:tikvice + salata
                                          - pwm posle tegova
                                          - mleko ili sir
I NI MAKAC sa kilama.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #6 on: June 18, 2009, 07:21:41 AM »
sad sam nasao tvoje slike..pa mislim da sam ti tada rekao da super izgledas..
daj sada da vidim kako to izgleda..ako je bolje nego pre godinu dana ispisacu ti  kompletan trening da se samo malo zategnes, mozda i nesto malo oblikujes je ovo je super.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #7 on: June 18, 2009, 09:09:13 AM »
Quote
Mislim da sam unosila previse hrane pa da zato stojim u mestu.

pre ce da bude da SI USPORILA METABOLIZAM DO TE MERE da se telo brani tako sto zadzava i to malo energije sto uneses bojeci se da ne dodje do jos veceg deficita....
soory na iskrenosti....ali ovo je istina
to i tkavo razmisljanje moze da te odvece do ozbiljnih zdravstvenih problema

Offline ninana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 58
  • Gender: Female
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #8 on: June 18, 2009, 11:03:38 AM »
@ Pedja, verovatno sam usporila metabolizam, ali pre mislim da je zbog neredovnog vezbanja, jer nikada se aktivno nisam bavila nekim sportom, sem tu i tamo sto odvozam bajs ili odvezbam kod kuce (bucice za ruke i tegovi na lepljenje za noge). A klopam vise od godinu dana 5,6 puta dnevno, i to mi je uslo onako, "u krv".

@Lazic, isto je stanje u sustini, nisam varirala sa kilazom (1-2 kg preko zime ne racunam, sto ode samo od sebe na prolece), samo su mi butine vise spojene, jer mi se salo talozi na tu unutrasnju stranu butina i na nadlakticama. Znam ja da je to sve ok u sustini, ali ljudi, 30 GODINA PUNIH, hehe, pa valjda psiholoski i to utice na zelju da zakoracim u svoju cetvrtu deceniju tip-top  :)

Znam sta mi sleduje, redovna vezba najvise, ali eto, to salo u butinama mora da ode padom kila, a mislim da ce ono otici poslednje.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: kako finishirati izgled
« Reply #9 on: June 18, 2009, 12:10:28 PM »
Quote
Pedja, verovatno sam usporila metabolizam, ali pre mislim da je zbog neredovnog vezbanja, jer nikada se aktivno nisam bavila nekim sportom, sem tu i tamo sto odvozam bajs ili odvezbam kod kuce (bucice za ruke i tegovi na lepljenje za noge). A klopam vise od godinu dana 5,6 puta dnevno, i to mi je uslo onako, "u krv".

ocigledno da me nisi shvatila...
bas iz svih ovih razloga koje si rekla sam jos sigurniji da sam u pravu.-NA ZALOST..