EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Muhamed Ali  (Read 24034 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Muhamed Ali
« on: January 16, 2007, 03:43:41 PM »
"Imam Parkinsonovu bolest... Da imam i dalje savršeno zdravlje, da sam pobedio u svoja dva poslednja meča, da nemam problema, ljudi bi me se plašili. Sada me žale. Mislili su da sam Supermen, ali sada znaju da sam ljudsko biće kao i oni."
Kasijus Marcelus Klej Džunior (Cassius Marcellus Clay Junior), poznatiji kao Muhamed Ali, rođen je 17. januara 1942. godine u Kentakiju. Legendarni bokser poznat je po svom stilu u ringu - "kretanje kao u leptira, napada kao bumbar". Na vrhuncu karijere imao je nadimak Najveći, koji mu je po mnogima odgovarao. Parkinsonova bolest od koje je oboleo - posledica je primljenih udaraca u ringu tokom karijere.
Boksom je počeo da se bavi na čudan način. Naime, ukraden mu je bicikl, a policajac kom je prijavio krađu pozvao ga je da trenira u lokalnom klubu. Tada je imao samo 12 godina, ali s obzirom na brzo napredovanje, ubrzo su počeli da ga treniraju tada najveći svetski bokserski treneri. Do svoje osamnaeste godine, imao je 108 mečeva i 100 pobeda. Na Olimpijadi u Rimu, 1960. godine, Ali osvaja zlatnu medalju u poluteškoj kategoriji. Te godine prelazi u profesionalne boksere.
Javnost nije zaintrigirao samo svojim nastupima u ringu već vrlo često i kontroverznim izjavama i nastupima u medijima. Već sa 22 godine, Ali pobeđuje dotadašnjeg svetskog šampiona, Sonija Listona (Sonny Liston), i postaje novi svetski šampion. To je bio samo početak njegove duge i blistave karijere.
Ali je bio i veliki borac protiv rasizma u Americi. Jednom prilikom je bacio osvojenu Olimpijsku zlatnu medalju u reku, u znak protesta zbog diskriminacije crnaca u Americi. Iz istog razloga, prešao je u islamsku religiju, gde je i dobio ime Muhamed Ali, što znači 'voljen od Alaha'. To je izazvalo antipatije većeg dela Amerikanaca. Kulminacija se desila kada je odbio da ide u rat u Vijetnamu. Oduzeta mu je bokserska dozvola i osuđen je na pet godina zatvora, ali je pušten posle tri godine.
Povratak u ring nije ga proslavio. Dva puta je poražen od Džoa Frejzijera (Joe Frazier), tadašnjeg šampiona. Kada je Džordž Forman (George Foreman) postao šampion, Ali ga je izazvao i pobedio. Kao šampion, u trećem meču je pobedio i Džoa Frejzijera. Potom je bio poražen od Leona Spinksa (Leon Spinks), ali ga ubrzo pobedio u drugom meču i po treći put postao šampion. Potom je usledilo povlačenje iz boksa, ali i brz povratak zbog nedostatka novca. Ipak, taj poslednji povratak doneo mu je samo poraze i ugroženo zdravlje. Nakon definitivnog povlačenja, bavio se političko-filantropskim radom.
Muhamed Ali venčavao se četiri puta i ima devetoro dece. Trenutno živi sa četvrtom ženom, Jolandom, a njegova, ćerka Khaliah Ali, bavi se boksom i mnogi joj predviđaju veliku karijeru u ženskom boksu.


"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Muhamed Ali
« Reply #1 on: February 02, 2007, 04:31:32 PM »
 lejla ali bavi boksom,valjda je to to
cak mu je porodica bila kidnapovana uoci meca sa frejzerom
cuvena njegova taktika u mecu kad je pobedio dala je rezultate.Trpeo je zestoke batine par rundi,samo se uvlaceci sto vise u gard da ne bi primio vise otvorenih udaraca i onda je u seriji nokautirao sampiona
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: Muhamed Ali
« Reply #2 on: February 02, 2007, 05:42:05 PM »
Taj covek je ziva legenda boksa, mnogi negoduju zbog nekih njegovih poteza u zivotu, ali mora se priznati da njegov stil, cak i kad bi neko hteo da primeni, ne bi mogao na tako suptilan nacin.

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Muhamed Ali
« Reply #3 on: September 07, 2007, 04:52:49 PM »
Bio je veliki bokser ali je Rocky Marciano bio veci.

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Muhamed Ali
« Reply #4 on: September 07, 2007, 04:53:49 PM »
Legenda koja traje.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Muhamed Ali
« Reply #5 on: September 07, 2007, 04:55:52 PM »
otvori novu temu za Marcana pa nam nesto reci o njemu..interesovalo bi forumase!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Muhamed Ali
« Reply #6 on: June 12, 2008, 02:01:32 PM »

Offline merlin

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Muhamed Ali
« Reply #7 on: October 29, 2009, 11:24:16 PM »
Jedan je Muhamed Ali,ostali su bokseri.