EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SOJA!!!!  (Read 65875 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #20 on: May 19, 2007, 12:14:09 AM »
 :zip:
Should I stay, should I grow...

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #21 on: May 19, 2007, 12:31:19 AM »
Da je meso nezdravo slažem se ako se radi o ovim ludim kravama i sličnim stvarima, idi logikom i vidjet ćeš da kad krava recimo je bolesna ima skoro 1000kg recimo, ne isplati se toliki trošak da cijelo brdo mesa propadne, drmne joj se par nekcija, da prođe test za klanje i deri. Sa piletinom ide drugačija priča, tj. kad je pile bolesno baca ga sa u smeće ne isplati se filovat sa nečim, a kad sve skupa zbrojiš što je danas zdravo? Sigurno nam Bog ne bi dao 3-ce i položaj zuba da nam meso ne odgovara, nažačost ali to je stvarnost, mi smo najsličniji svejedi svinjama, a svinje itekako jedu meso...dakle samo pametan odabir i meso sa povrćem je vrhunska namirnica, nezamjenjiva bilo čime...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #22 on: May 19, 2007, 10:31:06 AM »
Neznalice,jel ti kupujes meso od seljaka(pri tom ne vredjam,vec kazem seljak sa postovanjem),koji hrani svoje gude,pilice,konje ,telice zdravom hranom,ili kupujes u marketima ,nepoznatih proizvodjaca.
Znas li cim se hrane pilici,jadni,da bi sto brze dosli do klanja i za prodjau.To ti je dragi moj otrov,jer,pilici dozivljavaju takav sters,da padaju,neki uginu,neki prezive od lijeka koji im se sprica u kljun da ne umre.
Kasnije,dan dva prije klanja,njima se daje kukuruz,da se malo isciste klanje i prodaja.
To ljudi jedu.Imala sam prilike vidjeti kako se radi,to je bio blagi uzas,i od prilike me to natjeralo da budem vegetarijanka,dobro,ne samo to,imalo je jos nekih razloga.
Tako je i sa svinjama i svim ostalim zivotinjama.
Druga je stvar,kad se odvezes u neko selo,sto dalje od grada to bolje,pa si kupis odd seljaka,znaci da je seljak,mozes biti siguran da jedes cisto meso.
Sve ovo ostalo ti je losa stvar.Vjeruj mi.
Bolje je jesti soju.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #23 on: May 19, 2007, 01:31:44 PM »
Ma da to je istina, ali ti misliš da je tvoja soja poljevana rosnom brdskom vodom????????? A malo gena da raste brže itd itd...male tajne velikih kemičara, geni miša isl...

Slušaj tvoj izbor je tvoj izbor i ja ga poštujem, ali da je zdravo živit bez unosa hrane životinjskog podrijetla nije 100% jer sam već naveo što nam je Bog dao...ali kao što sam već rekao poštujem i dalje, samo BodyBuilding i Soja jednostavno NE idu.
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: SOJA!!!!
« Reply #24 on: May 19, 2007, 02:01:54 PM »
Neznalice,jel ti kupujes meso od seljaka(pri tom ne vredjam,vec kazem seljak sa postovanjem),koji hrani svoje gude,pilice,konje ,telice zdravom hranom,ili kupujes u marketima ,nepoznatih proizvodjaca.
Znas li cim se hrane pilici,jadni,da bi sto brze dosli do klanja i za prodjau.To ti je dragi moj otrov,jer,pilici dozivljavaju takav sters,da padaju,neki uginu,neki prezive od lijeka koji im se sprica u kljun da ne umre.
Kasnije,dan dva prije klanja,njima se daje kukuruz,da se malo isciste klanje i prodaja.
To ljudi jedu.Imala sam prilike vidjeti kako se radi,to je bio blagi uzas,i od prilike me to natjeralo da budem vegetarijanka,dobro,ne samo to,imalo je jos nekih razloga.
Tako je i sa svinjama i svim ostalim zivotinjama.
Druga je stvar,kad se odvezes u neko selo,sto dalje od grada to bolje,pa si kupis odd seljaka,znaci da je seljak,mozes biti siguran da jedes cisto meso.
Sve ovo ostalo ti je losa stvar.Vjeruj mi.
Bolje je jesti soju.

izvinjavam se sto se ukljucujem u ovu beskonacnu raspravu,
niko ti nije reka nista lose licno,
soja je takva kakva je i ti tu ne mozes nista promijeniti ma koliko se trudila,
lose osobine soje su cinjenica,ma koliko ti bila dobra osoba,

nemoj drugima braniti da se hrane kako hoce,to je njihov izbor,
kao sto je soja tvoj. :yes:

zapamti SOJA nije RELIGIJA,samo je jedna od zitarica...
Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: SOJA!!!!
« Reply #25 on: May 19, 2007, 03:31:54 PM »
Neznalice,jel ti kupujes meso od seljaka(pri tom ne vredjam,vec kazem seljak sa postovanjem),koji hrani svoje gude,pilice,konje ,telice zdravom hranom,ili kupujes u marketima ,nepoznatih proizvodjaca.
Znas li cim se hrane pilici,jadni,da bi sto brze dosli do klanja i za prodjau.To ti je dragi moj otrov,jer,pilici dozivljavaju takav sters,da padaju,neki uginu,neki prezive od lijeka koji im se sprica u kljun da ne umre.
Kasnije,dan dva prije klanja,njima se daje kukuruz,da se malo isciste klanje i prodaja.
To ljudi jedu.Imala sam prilike vidjeti kako se radi,to je bio blagi uzas,i od prilike me to natjeralo da budem vegetarijanka,dobro,ne samo to,imalo je jos nekih razloga.
Tako je i sa svinjama i svim ostalim zivotinjama.
Druga je stvar,kad se odvezes u neko selo,sto dalje od grada to bolje,pa si kupis odd seljaka,znaci da je seljak,mozes biti siguran da jedes cisto meso.
Sve ovo ostalo ti je losa stvar.Vjeruj mi.
Bolje je jesti soju.
..

opet...uz duzan respect.....katastrofalno nezreo odgovor!!!..kao da slusam dete u 6 razredu osnovne skole....

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: SOJA!!!!
« Reply #26 on: May 19, 2007, 03:33:47 PM »
Slabo mi ide engleski :nonono:.

Nisam primjetila da je soja,kao namirnica losa :shocking:.
Pedja,dali si malo procitao sajt koji sam ja postavila.Ima tamo i pozitivnih stvari od soji,ne samo negativne.


Pedja,dali se slazes sa mnom da je meso nezdravo?
..

naravno da je nezdravo..pogotvo sa kulturom prehrne koja vlada na nasim prostprima i recenicom nema ptice do prasice.....

ali ja ne pricam o ubijanju sa rostilj mesom..nego konuzmiranju namirnica zivotnjskog porkla koje u sebi sadrze onoliko broj amino kisileina i ostalioh gradivnih materija koji je neophodnoan za zdravo i normlano funkcionsienje ljudkkgo orgnizma i metabolzima...kapis????

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: SOJA!!!!
« Reply #27 on: May 19, 2007, 05:09:30 PM »
Neznalice-slazem se sa tobom u potpunosti sto se tice rasta soje,preradjevine, itd.Znaci,nije da ne znam sta jedem,soju ne unosim svaki dan,vec  jako rijetko,ali je koristim.
Vishe koristim seitan,ti sigurno znas sta je to.

D-man,hvala na tvom odgovoru :yes:,ali imam pitanje,od kud tebi ideja da ja nekom branim nesto da jede?Ja branim samo svoje stavove,i to sto sam rekla da je meso nezdravo,ne znaci da ja imam neko misljenje ili o mesu,ili vegetarijansvtu :dunno:
Naravno da vegetarijanstvo nije religija,nisam to nicim pomenula :dunno:.

Pedja,ne-ne slusas dijete ,vec zenu od 29 godina(jos malo 14.6. punim 30 ;D),dakle :i'mcool:.
Ta kultrua prehrane ne vlada samo na nasim prostorima,takva je svugdje.To stoji.
Sve ja tebe razumijem,ali nikako ne razumijem zasto toliko zustro tvrdis da soja,bas toliko jako nije dobra.To ja ne mogu shvatiti,sve ostalo je savsim ok :thumbup1:.
Normalno da nije ok,ako cu ja iz dana u dan jesti soju,da to nije zdravo,jeste za zene,soja je za zene odlicna,posebno za zene u menopauzi,alito ne znaci da cu ja sutra umrijeti u najgorim mukama ako jedem soju 3,4 puta mjesecno.Ili ti mislis drugacije?

P.S
Znam da BB i soja ne idu zajedno,ali ja nisam BB,ja samo imamm problem sa nekih (sad) 8-9 kg viska ,to je sve.

Ja ne zelim da se ovdje ili bilo gdje drugdje ,shvati moje pisanje pogresno.Kazem pisanje,jer da razgovaramo,lakse bi se dogovorili i shvatili neke stvari :respect:
Inace,nisma ja osoba za rasprave,ne znam ja to :mf_wink:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #28 on: May 19, 2007, 05:17:22 PM »
@dushe

Ma ja te shvaćam sasvim i znam što hoćeš reć, ali ti mene nisi baš najbolje razumjela, samo polako doći će sve na svoje mjesto...imaš tek 30, pa ti ci cura  ;D ;D ;D  :blowkiss:

Pogledaj moju temu slike forumaša...zadnja slika u postu... :twisted: :twisted:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: SOJA!!!!
« Reply #29 on: May 19, 2007, 05:53:07 PM »
sta se hvatas za sitnice,pa zato sam to i napisao... :evillaugh:
bitna je sustina,nisi samo napisala tako,ali jadni pilici,telad i ostala stvorenja...
pa BOG je napunio zemlju raznim vrstama,naravno da ce da se jedu medjusobno,tako priroda funkcionise...
a ovamo samo soja...soja...soja,kao hipnoza. ;)
tebi za informaciju,biljke reaguju na najmanju promijenu raspolozenja covijeka,
tako da to sto ne vriste i ne trzaju se kad ih "kolju",ne znaci da ne pate...
samo je to prihvatljivije "moralistima",sto ne vide i ne cuju ne postoji...
kontas li??? :crazy:

Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!