EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT  (Read 12203 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #40 on: November 06, 2012, 07:49:07 PM »
Gledaj da bude bar 1gr/kg proteina. Kad krenes sa tegovima mozes da pojacas.

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #41 on: November 06, 2012, 08:15:59 PM »
Vazi  :yes:

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #42 on: November 06, 2012, 09:51:14 PM »
ne moraš u početku (a ni kasnije, odnosno tek dosta kasnije) paziti na kalorije, što kažu isplaniraš gramažu proteina, hidrata i masti i cepaš tako

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #43 on: November 07, 2012, 12:30:20 AM »
Koliko je meni poznato, mrsavljenje i dizanje misica bas i ne ide zajedno- njemu konkretno je i 100 gr proteina previse. Kikirike je totalno nezdrav- sami orasasti plodovi su zdravi no kikiriki u opste ne spada u istu grupu sa orasima, lesnjacima i ostalim koji zdravi i koji povecavaju nivo testosterona. No ni njih ne treba vise od saku-dve dnevno.
Sto se voca tice- treba uzimati voce sa niskim glikemijskim indeksom, i tu vrstu hrane- no ne treba ici u ekstremizam.                               
http://www.diabeta.net/2011/superhrana-s-niskim-glikemijskim-indeksom
Izbegavati alkohol, i vrlo je bitno izbegavati plastiku- tj vodu iz plasticnih flasa... Knjaz Milos itd- razlog je sto u organizmu ta plastika je slicna estrogenu pa aktivira njihove receptore (to su tzv ksenoestrogeni).
Takodje postoji jedan hormon zvani "leptin" koji je jako vezan za samu debljinu- on ima efekta i na samu glad a povezan je i sa metabolizmom secera- no da ne gnjavim- mnogi profesionalni bodibilderi su u kalorijskom minusu 5 dana, tu im se smanji tezina ali i leptin se "podrnda" pa onda zato dan-dva budu u plusu. Ako budes konstantno gladovao dana iz dana imat ces teskih muka.
Sto se jela tice- jedi kad hoces, ako si u kalorijskom minusu i bez previse sranja gubit ces tezinu.
Da izracunas koliko ti je kalorija potrebno evo ti ova tablica, unesi svoje detalje i to je to.
http://www.scientificpsychic.com/fitness/diet.html

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #44 on: November 07, 2012, 01:45:51 AM »
ne moraš u početku (a ni kasnije, odnosno tek dosta kasnije) paziti na kalorije, što kažu isplaniraš gramažu proteina, hidrata i masti i cepaš tako
ok hvala  :yes:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Re: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #45 on: November 07, 2012, 08:45:33 AM »
Jel razmisljate vi ljudi pre nego sto napisete nesto? 260gr proteina? Jel shvatas da on ima 40kg viska i da se to ne broji u ono 2g/kg.. Igraj tenis ili basket sa 134 kg sala? Ma da, kolena ti ne trebaju. Ne bi trebao ni da trci a kamoli da s bavi necim gde ima toliko naglih promena pravaca.
Brzo gubis kg jer gubis vodu,jer ti je verovatno estrogen i sposobnost da zadrzis vodu visoka.Ono ti je malo hrane,moras da imas i hidrate da metabolizam ne bi zakucao.imas gomilu dobrih primera dijeta pa nadji neku i kombinuj sa tvojim potrebama jer ono sto si sastavio ne valjda nista.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Re: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #46 on: November 07, 2012, 02:23:57 PM »
Jel razmisljate vi ljudi pre nego sto napisete nesto? 260gr proteina? Jel shvatas da on ima 40kg viska i da se to ne broji u ono 2g/kg.. Igraj tenis ili basket sa 134 kg sala? Ma da, kolena ti ne trebaju. Ne bi trebao ni da trci a kamoli da s bavi necim gde ima toliko naglih promena pravaca.
Brzo gubis kg jer gubis vodu,jer ti je verovatno estrogen i sposobnost da zadrzis vodu visoka.Ono ti je malo hrane,moras da imas i hidrate da metabolizam ne bi zakucao.imas gomilu dobrih primera dijeta pa nadji neku i kombinuj sa tvojim potrebama jer ono sto si sastavio ne valjda nista.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Apsolutno se slazem sa vama,  slazem se da mu jurcanje naokolo nije dobra opcija, mada mislim da mu "lagani basket" ne bi preterano naskodio, no mozda gresim.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #47 on: November 07, 2012, 02:39:19 PM »
Ne moras da mi persiras,ovde se svi druzimo normalno :)
Pa igrom slucaja imam 133kg na 178-9cm, a nemam toliki visak kao decko koji je otvorio temu.Sa tolikom telesnom tezinom takvi sportovi nisu moguci.Mozda neki genetski frik i moze, ali sve je jako rizicno.Za nas ovako teske setnja je ok kardio,steper ako nema problema sa kolenima, bicikl itd
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: Re: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #48 on: November 07, 2012, 08:32:17 PM »
Jel razmisljate vi ljudi pre nego sto napisete nesto? 260gr proteina? Jel shvatas da on ima 40kg viska i da se to ne broji u ono 2g/kg.. Igraj tenis ili basket sa 134 kg sala? Ma da, kolena ti ne trebaju. Ne bi trebao ni da trci a kamoli da s bavi necim gde ima toliko naglih promena pravaca.
Brzo gubis kg jer gubis vodu,jer ti je verovatno estrogen i sposobnost da zadrzis vodu visoka.Ono ti je malo hrane,moras da imas i hidrate da metabolizam ne bi zakucao.imas gomilu dobrih primera dijeta pa nadji neku i kombinuj sa tvojim potrebama jer ono sto si sastavio ne valjda nista.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
   Ok Hvala Puno :))) a Basket celog zivota igram inace :)) i to ti mogu reci da se svi cude koliko imam vise kondicije od drugih Npr ...ali sam ovu godinu bas zasrao  jer sam bio skroz neaktivan po pitanju svega i Zdrao sam ko nenormalan ....evo 3 Dan mi je od kad sam Odlucio da Za sva vremena se resim kila .... danas sam 2h setao sa drustvom bzvz onako po kraju i dodjem kuci skinem jaknu duks a majica CELA ALI CELA mokra ...keva me pitala dal sam bio na trcanju ...A to mi se nije bas i desavalo da se preznojim od obicne setnje ko svinja :))

Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #49 on: November 08, 2012, 12:20:22 AM »
Bravo za odluku!  Budi uporan i uspeces!