EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...  (Read 6287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« on: September 27, 2009, 03:36:02 PM »
Najnovije istrazivanje pokazuje da vam vise od desetak uobicajenih prozivoda koji su dostupnu u svakoj prodavnici, moze pomoci u borbi protiv gladi i zelje za slatkim.

JAJA - Umesto peciva za dorucag odaberite jaja. Istrazivanja su pokazala da protein iz jaaj blagotvorno deluje na secer u krvi i sprecava zelju za slatkim.

MAHUNARKE - Malo ljudi je culo za KOLECISTOKININ, ali to je jedan od najboljih prijatelja u borbi protiv viska kilograma. Ovaj hormon smanjuje apetit prirodnim putem, a naucnici kazu da mahunarke obiluju tim hormonom. Postoje dokazi da mahunarke odrzavau nivo secera u ravnotezi sto znaci da se zadrzava osecaj sitosti.

KRUSKE - Ovo voce bogato je vlaknima sto znaci da je zdravo, ali i da daje i dugotrajan osjecaj sitosti. Kruske sadrze i PEKTIN koji smanjuje nivo secera u krvi i na taj nacin pomaze u smanjenju apetita.

CIMET - Kada vas sredinom dana uhvati slabvost i zaelja za slatkim, usmite tost od integralnih zitarica i pospite cimet po njemu. JEdno istrazivanje pokazalo je da vetvrtina cajne kasicice cimeta moze da smanji nivo secera u krvi,kao i holesterol.

VINSKO SIRCE - To je sjajan proizvod koji daje osjecaj sitosti. Svedsko istrazivanje je pokazalo da ljudi koji jedu gleb umocen u vinsko sirce imaju dugotrajan osjecaj sitosti i smanjenu potrebu z precestim obrocima. RAzlog je najvjerovatnije sto kiselina usporava prolazak hrane kroz zeludac.



komentari...?mishljenja...?
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #1 on: September 27, 2009, 03:54:45 PM »
hm navode kako odrzavaju secer u ravnotezi..uglavnom,sustina je da nema naglih skokova i naglih padova secera pa nema onog osecaja gladi i pospanosti
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #2 on: September 27, 2009, 04:47:10 PM »
Kazu Svedjani da cimet usporava skok secera u krvi. Kao hrana tj. pirinac zacinjen cimetom sporije napusta zeludac.
Ne znam kakva je uloga vodenog ekstrakt-a cimeta u CellMass-u!?

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #3 on: September 27, 2009, 07:28:22 PM »
jogurt takodje...

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #4 on: September 27, 2009, 07:35:26 PM »
moj savet ti je da ne chitash textove sa blic sitea ...

btw cimet je ok .. radi ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #5 on: September 27, 2009, 08:32:09 PM »
@lokk1
Kako radi cimet?

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #6 on: September 27, 2009, 08:40:08 PM »
moj savet ti je da ne chitash textove sa blic sitea ...

btw cimet je ok .. radi ..
ja ?

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #7 on: September 27, 2009, 11:22:18 PM »
ovo za jaja je istina , tj. kod mene se pokazalo da mi oduzmu apetit na chak 6 sati ... bomba za apetit :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #8 on: September 28, 2009, 12:41:25 AM »
Changes in glucose tolerance and insulin sensitivity following 2 weeks of daily cinnamon ingestion in healthy humans.
Solomon TP, Blannin AK.
Eur J Appl Physiol. 2009 Apr;105(6):969-76. Epub 2009 Jan 22.

nisam se upushtao u mehanizam ali do sada sve shto sam prochitao ide u tom pravcu da radi ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: 5 super namirnica koje ubijaju apetit...
« Reply #9 on: September 28, 2009, 01:51:03 AM »
Lokk1 ja te pitao u kom kontekstu cimet kod tebe "radi"?

Sto se tice jaja kako je opste poznato vare se 40min. Ne znam kako te drze 6 sati. Sve zavisi od kolicine ali na forumu postoji tema o potrebnom vremenu apsorpcije hrane. Ovo 6 sati kod mene ne pije vodu, mislim u ishrani.