EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Lady Mata Hari - jelovnik  (Read 4593 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lady Mata Hari

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Lady Mata Hari - jelovnik
« on: May 02, 2010, 02:55:59 PM »
Cao! pre nekoliko godina sam imala temu na forumu pod nickom suagrbabe, vise se ne secam passworda pa moram da pisem pod drugim nickom. ja sam tada oslabila tih mojih cuvenih 7kg viska i zauvek promenila ishranu i nacin zivota  :blowkiss:  tu kilazu lako odrzavam evo vec dve godine, i ne samo kilazu nego potpuno drugaciji izg;ed tela, sve se prerasporedilo i izgleda sjajno :) cela moja familija je prihvatila ovakav nacin ishrane i svi izgledaju 10g mladje. ja naravno i treniram, od oktobra do aprila idem u teretanu 4-5 puta nedeljno, imam licnog trenera, a celo prolece  i leto vozim svaki dan rolere na adi po 30-40km  i provedem na moru bar mesec dana gde plivam kao manijak (10g sam bila profi plivacica u USA). ELEM  sad imam novi problem, prvi put u mom zivotu. imala sam dve teske operacije, izguibla sam litar krvi i sada moram striktno da mirujem mesec dana. znaci ja mogu da odem do kafica i nazad ako je blizu kuce, mogu da prosetam 500m po keju ili Adi, ali strasno se brzo umorim i moram da sednem. uzas  :nonono:  svakim danom sam sve jaca ali definitivno vecinu vremena ja spavam ili sedim. hvala Bogu pa sam na operaciju otisla u punom treningu i snazi, cak sam nabacila namerno 3kg jer znam znala sta me ceka. e sada ja imam 69kg, visoka sam 182cm i idealna tezina je 65kg. sta ja da jedem da bih ozdravila a ipak da ne nabacim nikakvu 'glupu masu' ili salo? sto se hrane tice nemam nikakvih restrikcija od doktora, samo mi je receno da treba da jedem puno crvenog mesa i proteina da bi rezovi zarasli. uzimam 20gr glutamina dnevno, kao i razne whey sejkove koje mesam sa vodom ili sa mlekom od 0%masti ili sa ellom, nekako mi se cini da mi to pomaze  a nema sanse da se ugojim.apetit nemam uopste ali opet ne bih ni da se razbolim zato sto ne jedem :(
sta da radim? koliko kalorija, masti, UH, proteina mi treba s obzirom na ovu situaciju? jer ja sam inace stalno u akciji i mnogo kalorija gubim u sportovima kojima se svakog dana bavim. nisam navikla da ne trosim kalorije uopste kao sad, ako ne racunamo bazni metabolizam.
Lazicu pomagaj ako Boga znas, panika me hvata i od gojenja i od nejedenja koje vodi u ne-ozdravljenje...
volim vas sve  :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #1 on: May 02, 2010, 03:21:45 PM »
nemasno meso (piletina, riba, nemasna junetina), posni sir, jaja
sto vise povrca (ide leto, ima salate kolko hoces)
mala kolicina skrobastih UH u prvom delu dana (ovsene za dorucak, pirinac/krompir za rucak)
ne znam kakav ti je metabolizam al bih izbegavala testo (belo brasno) i slatkise, bar dok ne krenes da se kreces


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lady Mata Hari

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #2 on: May 02, 2010, 06:11:59 PM »
hvala UnD :) a kolicine? molim te preporuci mi koliko gr mesa dnevno, jer ja sam navikla da 'udaram' po 600gr samo mesa plus whey,ella, moja voljena belanca (najmanje 6 :) a onda tek idu salate u kolicinama da se moj muz frapira gde sve to stane :) posto sam, kako sam i gore napisala, navikla na ekstremne napore svakog dana, ja sam na ovakvoj ishrani i kolicinama namirnica ,verovali vi meni ili ne, gubila kilogram  u 10 dana, ako ne ubacim dodatne UH (posto slatko i slatkise ne podnosim, pojacam voce ili uzmem neko integralno pecivo).
bas se cudno osecam ovako u mirovanju... ali moram, sta cu. najvise me cudi sto apsolutno NIKADA nisam gladna, desavalo mi se da prespavam ceo dan i tek uvece shvatim da od juce nisam jela, i odlepim, naravno, nisam ni najmanje sklona anoreksicnim idejama. verovatno je i moj nesretni metabolizam shokiran  :hitself:
ajd uzdravlje i uzivajte u ovom prelepom vremenu... ja mogu samo da ga gledam iz baste kafica  :nonono: a tek na motor kad cu sesti, ne smem ni da pomislim...  :hitself:

 :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:

Offline Lady Mata Hari

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #3 on: May 02, 2010, 06:15:20 PM »
p.s.
Und, fantasticni su ti svi citati koje imas na tvojim postovima (ne umem drugacije da objasnim jer ne znam kako se to zove )

watch me pretend to care  :clap: :clap: :clap:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #4 on: May 02, 2010, 07:41:21 PM »
tebi je primarni cilj ozdravljenje, i sama kazes da nemas viska, tako da se ja ne bih opterecivala toliko kolicinom
jedi kao i do sad (sto se tice proteina i voca/povrca) a kloni se testa
dokle god je to neka piletina, riba, posnija junetina ne verujem da ces imati problema sa proteinima. o belancima da ne pricam, to mozes kolko ti volja
ogranici ovsene, pirinac/krompir (pogotovo), 2 obroka (dorucak i nesto kasnije rucak)
ne mogu ti reci kolicinu jer ne znam ni kolko si do sad jela  :dunno:
probaj recimo 100gr skrobasti UH, ako mirujes vise ti nece trebati i prati situaciju, ako krenes da se mastis smanji, ako se osecas slabom pojacaj
bitniji ti je izbor namirnica nego kolicina  :) naravno veci broj obroka se podrazumeva, al to mislim da vec znas  :)

i jos nesto
ne treba da se bojis da ces se ugojiti
niko se nije ugojio preko noci
prati kako ti odgovara kolicina hrane koju unosis i pravovremeno reaguj, to je najbitnije


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lady Mata Hari

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #5 on: May 02, 2010, 07:49:38 PM »
und  :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #6 on: May 02, 2010, 07:55:03 PM »
ako budes imala nedoumica tu smo  :blowkiss:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lady Mata Hari

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #7 on: May 04, 2010, 01:39:17 PM »
evo me opet :)
bolje se osecam, imam vise snage, mogu cak i da prosetam 2-3 km sto je mnogo vazno jer mi je tesko da se ne krecem i da ne budem napolju :( tako ja polako prosetam do pola Ade, sednem u neki kafic da odmorim, pa nazad.
evo sta sam smislila za klopu. ujutru jedem moje voljene zitarice (ovas+lan) onako jedna solja sa balans jogurtom. nekad u to ubacim mericu proteina, ili pojedem malo kasnije pola elle sa mericom proteina (miopleks). e onda posle 12, jedem meso sa teflona (piletina ili biftek ili riba) sa raznim povrcem i salatama (najvise blitva i spanac i brokoli i karfiol-mmmm imam srece sto to obozavam;sampinjoni, tikvice, sargarepa; i salate-zelena, paradajz, krastavac, paprika) ne jedem pirinac ni kropmpir jer me jako nadima , narocito kad ne mogu da setam. kolicine ne merim ali pojedem recimo 3 puta dnevno po 1 parce mesa sa povrcem i salatom. jedem i mladi sir sa pijace (zbog jetre a i volim ga) i naravno belanca, desetak dnevno :) kad mi se pije, napravim sejk u blenderu od smrznutih malina sa casom jogurta od 0%mm i mericom proteina. pijem strasno mnogo vode i ponekad zeleni cajic. milsim da sam ovo dobro ukapirala...a?  :help:

inace posto sam mnogo krvi izgubila na operaciji, ima jedna super stvar za krvnu sliku, stavi se u seckalicu cvekla, sargarepa, celer, jabuka i persun (ja dodam i narandzu) i to se sve usitni, ja prelijem sa malo balsamico sirceta i to je vitaminska bomba koja dize iz mrtvih.

majku mu mislim da se od ove gorepomenute ishrane necu ugojiti iako uglavnom mirujem... prosto me grize savest kad jedem a znam da ne mogu da mrdnem pozadinu sa troseda :( jedem samo kad sam gladna i to po malo.

joj kad cu moci da vozim moje rolere smrc... :pullhair:

poljubac svima  :blowkiss:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #8 on: May 04, 2010, 07:43:00 PM »
dobro je to
ako krenes da se gojis lako ces smanjiti  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lady Mata Hari

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Female
Odg: Lady Mata Hari - jelovnik
« Reply #9 on: May 05, 2010, 10:36:42 AM »
samo da se pohvalim da sam juce uspela da obidjem ceo krug oko Ade, doduse polako i sa jednom pauzom, ali opet je to ogroman uspeh za post-operativni period  :clap:
jutros sam se merila imam 67kg znaci opada. bojim se da gubim misice zbog mirovanja (ruke tj. rucice su mi tragicno mrsave za moju visinu) ali uskoro cu moci i da plivam (u junu) pa ce malo ojacati. kaze muz da izgledam kao dete iz Bijafre  :lol:
neverovatno je koliko ova ishrana prija telu...kad bih mogla to da objasnim ljudima koji se truju cipsevima i picama na ulici... :wallbash1:

 :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:

p.s. und da li slucajno ti vezbas u Spartancu? strasno si mi poznata ako si ovo ti na avataru