EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Unosenje proteina...  (Read 5408 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline R0berto

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Unosenje proteina...
« on: March 12, 2010, 05:01:54 PM »
Procitao sam skoro sve sto pise na forumu sto se tice ishrane, i zeleo bi da mi neko ukratko odgovori na moje sledece pitanje, i zamolio bih da me ne saljete po forumu za dalje informacije jer znam da ovo ko se razume moze odgovoriti u dve recenice.

Ponedeljak,sreda,petak treniram plivanje (oko 2h)

Sto se tice teretane:

Utorak , cetvrtak, subota  (grudi triceps) , (ledja,biceps), (ramena)

Svaki dan radim bar pola sata intenzivni trening trbusnjaka.

Konacno sam skinuo stomak koji sam imao, i sa 85 kila sam smrsao na 78kg.

Mene sad interesuje ishrana posle treninga, kupio sam 100% whey protein pa me interesuje kad da ga pijem,
citao sam suvo grozdnje+ whey i voda ako se dobro secam odma posle treninga.Da li posle plivanja da uzimam whey ili samo kad radim teretanu, i ako je tako sta da uzimam posle plivanja.

Inace ishrana mi je

dorucak jecmene,ovsene,psenicne pahuljice + suvo grodje oko 11h (ne ustajem ranije)

Trening u 13h....   ( sta popiti posle njega)???

15.30h rucak obicno belo meso+ sa nekim povrcem sargarepa,spanac,tikvice...

18h plazma+ bana (tu se razmisljam da ubacim whey i sa cim)???

21h tunjevina, posni sir

Moje pitanje je iskljucivo u vezi proteina kao sto sam postavio i interesuje me sto se tice hleba, da li ga izbaciti u sto vecoj kolicini ili ga zameniti sa integralnim hlebom.

Jos jednom se izvinjavam ako negde vec ima odgovor na ovo,ali ne bi pitao da sam nasao.

Hvala unapred na razumevanju i pomoci.





Offline ortak BGD

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 88
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #1 on: March 12, 2010, 05:34:43 PM »
Gledaj na whey kao na hranu u prahu(pritom ne mislim da ga koristis kao zamenu za obroke jer tome ne sluzi),pa samim tim mozes da ga pijes kad god hoces,ako ti to finansije dozvoljavaju,ali ti je u principu najvaznije posle treninga.Znaci mozes whey i posle plivanja,ali posto vec imas ovoliko treninga i vrlo malo odmora bilo bi odlicno da ubacis jos i glutamin,ili jos bolje BCAA.Nemoj jesti suvo grozdje,nego posle treninga smuckaj whey i dekstrozu ili maltodextrin(to nije skupo).Sve te stvari imas ovde na exyu fitness shop-u.Posto vidim da hoces da smrsas ili si smrsao pa to sad odrzavas,POD HITNO izbaci plazmu i banane iz jelovnika,jos pogotovu ovako kasno,tako kasno ne bi trebao da unosis ni mnogo kvalitetnije ugljene hidrate a kamoli ovo smece.
I uzmi pa citaj,sve ovo je milion puta ispisano po forumu,citaj i videces kako ce ti se sve kockice sloziti.

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #2 on: March 12, 2010, 05:36:37 PM »
ovo brae nista ne valja.....od pocetka do kraja....ishrana jako losa......gde su ti noge.....samo nemoj da kazes da imas prejake noge od fudbala  :lol: :lol:
znaci imas gomilu tema sa ishranom....procitaj pa postuj..... pozdrav  :) :)

Offline R0berto

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #3 on: March 12, 2010, 07:18:40 PM »
Citam ,citam :)

Izbacujem plazmu i banane, nacicu na forumu sa cime da ih zamenim, samo treba malo vremena ima mnogo mnogo teksta :)

Sto se tice nogu ne radim ih, mislim da su mi dovoljno aktivine na plivanju, i jedino tako mogu da ih fizicki aktiviram posto sam operisao koleno i svaki pokusaj sa tegovima stvara samo vece probleme tako da se drzim plivanja.

Sto se tice ishrane od pocetka do kraja da ne valja?
Ne znam meni ovako prija i skino sam dosta kila i dobro se osecam sad samo hocu to da odrzavam, a ne mogu sebe da programiram da jedem 5 puta dnevno, probao sam i ne izvodljivo je.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #4 on: March 12, 2010, 07:26:49 PM »
Jedna od najglupljih stvari je izbacivati noge sa treninga...sto ne izbacish biceps i grudi..i njih radis plivajuci??
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline R0berto

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #5 on: March 12, 2010, 07:54:55 PM »
Jedna od najglupljih stvari je izbacivati noge sa treninga...sto ne izbacish biceps i grudi..i njih radis plivajuci??

Da ne bi nastala tema zasto ne raditi noge, moje pitanje je iskljucivo bilo za unos whey proteina u toku mojih treninga kao sto sam i dobio odgovor od ortakBGD.

Ili nisi procitao da sam imao operaciju kolena i da svako opterecenje kolena bilo pregibanje,grcenje,opruzanje stvara mi velike bolove i zbog toga se drzim plivanja.

OrtakBGD hvala na odgovoru za PWM, gledacu da ubacim glutamin a dextrozu ne podnosim, pa cu probati sa suvim grozdjem.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #6 on: March 12, 2010, 08:20:54 PM »
Jedna od najglupljih stvari je izbacivati noge sa treninga...sto ne izbacish biceps i grudi..i njih radis plivajuci??
Malo je glupo terati nekog da trenira nesto sto on ne zeli ili ne moze. On je postavio sebi cilj nemoras da ga sputavas.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #7 on: March 12, 2010, 08:43:13 PM »
Ok, naravno ako ne moze, tj ako ima bol...moje izvinjenje zbog toga, mislio sam da je jos jedan od onih sto imaju jake noge pa ne zele da ih povecaju u teretani (grudi+biceps sezonci), izvinjavam se jos jednom. :) :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline R0berto

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #8 on: March 13, 2010, 01:06:14 AM »
Nema ljutnje naravno , hvala momci na pomoci.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Unosenje proteina...
« Reply #9 on: March 13, 2010, 07:10:36 AM »


Ili nisi procitao da sam imao operaciju kolena i da svako opterecenje kolena bilo pregibanje,grcenje,opruzanje stvara mi velike bolove i zbog toga se drzim plivanja.



shta si operisao ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!