EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: tuli90 - ishrana  (Read 13455 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #10 on: June 03, 2010, 04:13:56 AM »
bolje pomeri trening pre ovog obroka u 13h
..ne mogu jer imam skolu od pola 9 do 12 i 15..a probao sam popodne da treniram, ali ne mogu onda posle treninga nikako da ucim..trening mi najvise odg uvece, jer pravo posle treninga spavam..citao sam ovde da ljudi imaju problema s tim, ali ja kao beba spavam posle treninga.
jel si pojeo nekad 100gr pirinca odjednom?
200gr odjednom je previse
..do sad sam jeo 200g ili 125g, to je tezina pre kuvanja..i jednom jedem 125, pa sl put 200, i uvek sam bio srecniji kada jedem 200 :) Koliko mi predlazes?
sir pomeri za pred spavanje
znaci kad dodjem sa treninga, pojedem samo porciju sira? ..pakovanje mi ima 200g..

ova dva obroka gde imas meso od po 300gr..od njih napravi 3 obroka od po 200gr
..znaci uz rucak i veceru po 200g, a umesto ovog sira sto sam mislio popodne ubacim 200g mesa + ova salata + i ovaj integralni hleb ili bez njega?

ubaci neko zumance
Dovoljno jedno? ..zumanca ne volim da jedem bas...za dorucak jedno celo jaje + 4 belanceta..ok to?

pojedi neka belanca posle treninga pa onda meso+krompir/pirinac
Kako ovo da ukombinujem kada mi je tr u 21h? :dunno: ..mogu belanca da ponesem..ako njih nosim, da ih izbacujem onda iz vecere?
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #11 on: June 03, 2010, 04:27:52 AM »
mislio sam da mozes da pomeris trening ranije..
posle treninga ne sir,nego npr belanca pa meso+uh
mnogo pirinca odjednom,podeli
ostavi sir u toku dana slobodno,samo da nije posle treninga
ok je jedno zumance ako ih ne volis
kolicine hrane..gledaj po sebi-ako ne rastes kvalitetno povecavaj
omega 3 je uvek dobra stvar radi opsteg zdravlja,skusa ti je isto ok izvor
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #12 on: June 03, 2010, 04:40:37 AM »
posle treninga ne sir,nego npr belanca pa meso+uh

..kako da ukombinujem ovo meso+uh nakon tr? ..trening mi je gotov oko pola 11, i oko 11:15 sam kuci, do pola jedan-jedan zaspim..


7:50h 150h Ovsene pahuljice + 5 belanaca + 0,5L jogurt (da nije puno jogurta?)
10:10h voce (2 banane + jabuka)
13:00h 200g (junetina ili belo meso ili curetina) + 125g pirinca ili 3 kuvana krompira ili 100g testenine ili 100g graska + salata (paradajz,paprika,zelena,krastavac)
15:00h sir 200g, meso 200g,  + salata + parce ili dva integralnog hleba (da izbacujem ovaj hleb?)
18:00h 200g (riba ili belo meso ili junetina) + 125g pirinca + salata
21:00h Trening - teretana
22:30h PMW (5 belanaca)
do 1:00h zaspim

..do sad mi nije prob da jedem dosta, baba bila spremila 500g ribe juce, ovog soma sto kazete, a ja nisam izvaliio da je baba napravila vise, odnosno i za sebe...tako da sam sve pojeo :hitself: ..a baba kad je dosla kuci i videla, smorila se zena jer nije bilo nista za nju..
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #13 on: June 03, 2010, 05:02:13 AM »
kad dodjes kuci pojedi meso+uh
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #14 on: June 03, 2010, 08:10:57 AM »

..kako da ukombinujem ovo meso+uh nakon tr? ..trening mi je gotov oko pola 11, i oko 11:15 sam kuci, do pola jedan-jedan zaspim..


7:50h 150h Ovsene pahuljice + 5 belanaca + 0,5L jogurt (da nije puno jogurta?)
10:10h voce (2 banane + jabuka)
13:00h 200g (junetina ili belo meso ili curetina) + 125g pirinca ili 3 kuvana krompira ili 100g testenine ili 100g graska + salata (paradajz,paprika,zelena,krastavac)
15:00h sir 200g, meso 200g,  + salata + parce ili dva integralnog hleba (da izbacujem ovaj hleb?)
18:00h 200g (riba ili belo meso ili junetina) + 125g pirinca + salata
21:00h Trening - teretana
22:30h PMW (5 belanaca)
do 1:00h zaspim




Uhhh poznato scenario...21:00 trening pa u 22:30 jedino post workout meal i u krevet??

Pa ce onda malo catabolisam...pa onda malo spavanje posle 100gr. rize i dekoncentracija...pa nedaj boze inflamacija, adrenal i hormoncici....i na kraju ce Crkvica sa njegovim jajima :)
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #15 on: June 03, 2010, 05:35:19 PM »
kad dodjes kuci pojedi meso+uh
Koje UH?

Uhhh poznato scenario...21:00 trening pa u 22:30 jedino post workout meal i u krevet??
Pa ce onda malo catabolisam...pa onda malo spavanje posle 100gr. rize i dekoncentracija...pa nedaj boze inflamacija, adrenal i hormoncici....i na kraju ce Crkvica sa njegovim jajima :)
..nisam skapirao sta si hteo da mi kazes :dunno:
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #16 on: June 03, 2010, 06:01:58 PM »
Quote
Koje UH?
Pirinac/rizu...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #17 on: June 03, 2010, 06:18:52 PM »
Pirinac/rizu...
U poslednjem obroku pred spavanje da jedem kompleksne UH? ..zar ne trebaju one do 4tog, eventualno 5og obroka? :dunno:
..izgleda da nisam pola razumeo ovog sto sam citao :bored:
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline tuli90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Bez velikih odricanja nema ni velikih rezultata..
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #18 on: June 04, 2010, 06:02:03 AM »
ako unosish ,,energetski bogatu'' hranu pred spavanje naravno da se to nece iskoristiti i da ce se deponovati u salo ... :D sada jasnije :) ?
to isto vazi i za krompit i pirinach iz obroka u 21:00 ... iz istog razloga ...jednostavno ti ne treba ..
..ubaci tunu, sira i belanca i pred spavanje, zna se sira i whey ili omega 3 i whey..

Zbog ovakvih stavova mi nije jasno sto mi onda preporucujete UH posle mog treninga, odnosno pre spavanja? Moze neko objasnjenje?




ovo se odnosi na nekog lika koji ima ovo je za nekog lika koji je 1.93cm i 82kg
-ne treba ih izbegavati,stavise gledaj da ti budu bar oko 15-20% zasupljene u ishrani.Naravno,pricamo o korisnim iliti ne zasicenim mastima.

-jel ovo merodavno za mene? Nisam jos iskopao informaciju, koliko bih otprilike trebao da mi bude unos masti i UH..sve sto znam je da bih trebao da imam vise od 2g proteina/kg, kako stoje stvari za masti i UH?


nailazio sam na ovakve kategorije: ektomorf,mezomorfa,hardgainer itd...ali nisam siguran sta predstavlja to (valjda brzinu metabolizma :dunno:), gde mogu da proverim to i vidim u koju grupu spadam?
..bez velikih odricanja, nema ni velikih rezultata..

Offline NS021

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 173
  • Gender: Male
  • (1) Eat (2) Build (3) Rest (4) GROW (5) Repeat !
Odg: tuli90 - ishrana
« Reply #19 on: June 04, 2010, 07:07:53 AM »
Imas u Problem Sa viskom kilograma forumu top temu Programcic.
Skini taj program.... veoma korisan da odredis neke stvari...
(1) Eat (2) Build (3) Rest (4) GROW (5) Repeat !!!!