EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala  (Read 6426 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miromili@neobee.net

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« on: January 08, 2012, 01:38:33 AM »
Pozdrav za sve clanove! Ja sam nova ovde i imam jedan veliki problem, a to je na zalost moja kilaza. :sadbuai  Imam 27 godina i od kako znam za sebe znam i moju debljinu. Mesnom dijetom pre 5-6 godina skinula sam 17 kg, (sa 90kg na 73kg za mesec ipo dana) ali sam ih ubrzo i povratila. Pre dve ipo godine skinula sam oko 20 kg. Pridrzavala sam se mesecevih mena, nisam jela slatko, masno, hleb i dosta sam se kretala. Necu ni da pominjem kakve sam sve gluposti pila, pocevsi od cajeva, preko tableta, cak sam i masazer kupila i opet sam na nuli. Sta se desava? Ostala sam u drugom stanju i u trudnoci se ugojila previse, a posle porodjaja su doktori utvrdili da mi je stitna zlezda umanjena, kao i da je doslo do nekih hormonskih poremecaja, sto je dodatno doprinelo mojoj gojaznosti, tako da ja danas imam nenormalnih 110 kg.Svaki doktor kod koga sam isla, rekao mi je to nije toliko strasno, da su mi rezultati uprkos svemu dobri,ali moras da smrsas. Svesna sam da moram da smrsam. I ranije sam mogla, mocicu i sada, samo sto ce mi sada to ici teze, s obzirom da imam bebu i da nemam toliko vremena da se posvetim tome kao ranije. Koliko me je sramota sto ovo pisem, toliko i nije jer se nadam da cu naici na nekoga od vas ko ce mi savetima, podrskom i kritikama naravno, pomoci da nekako resim ovaj problem. Hvala vam u napred i svima zelim srecne Novogodisnje i Bozicne praznike.

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #1 on: January 08, 2012, 02:26:56 AM »
Ne treba da te bude sramota, do tela se teško dolazi, nisi pazila, šta sad..
Nema veze sa m. menama, ni ništa, fora je u ishrani.. znači treba da imaš 5-6 obroka dnevno, dosta proteina (bar 1.5g po kilogramu telesne težine, znači ako imaš 110kg treba ti bar nekih 165-170g proteina minimalno), ugljenih hidrata bar 2-3g po kg, i masti treba da ti budu jedan deo kalorija (ali kvalitetne masti, riblje ulje...). Hrana bogata sa proteinima ti je: meso (osim svinjetine), mleko, jogurt, niskomasni sir (ella sir), jaja, riba, tunjevina.. Kvalitetni ugljeni hidrati su ti: kuvani krompir, kuvani pirinač, kuvana testenina... Ako već pržiš nešto potrudi se da to bude na maslinovom ulju i teflonu. Znači, 5-6 obroka dnevno, na svaka 2-3 sata da jedeš, mnogo vode, san, neki trening (aktivnost...), i biće okej za par meseci. Napisaću ti ili ja, ili će već neko sutra neki osnovni program ishrane, sad laku noć.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #2 on: January 08, 2012, 09:28:18 AM »
jedno pitanje..nakon mrsavljenja, si jela kao pre mrsavljenja :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline miromili@neobee.net

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #3 on: January 08, 2012, 01:16:45 PM »
Hvala ti sto si mi odgovorio na poruku. Svesna sam koliko sam pogresila i do cega sam dosla, ali nikome ne bih pozelela , tacnije ni jednoj devojci da se nadje u mojoj kozi danas. Ne zelim da ovo sad ispadne kao sam ja zrtva toga sto mi se desilo i da neko kaze ''jadna ona, kakva je'' ja sam jedini krivac i jedino ja i mogu da promenim nesto po tom pitanju, naravno uz pomoc i podrsku nekih dobrih ljudi koji me mogu razumeti.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #4 on: January 08, 2012, 01:54:18 PM »
jako je bitno da kada udjes u pricu shvatis da tvoje novo buduce telo ne moze da se odrzava ishranom koja te je dovela do toga sto sada imas
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline miromili@neobee.net

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #5 on: January 08, 2012, 02:03:36 PM »
To sam shvatila, ali na zalost kasno. S' obzirom da mi je metabolizam takav, kakav jeste i da se za mene lepi sve sto pojedem ili popijem, ako sada promenim nacin ishrane, kao i neke zivotne navike toga moram da se pridrzavam uvek, a ne da se opustim i da nastavim po starom.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #6 on: January 08, 2012, 02:48:57 PM »
to je poenta, sve ostalo cemo lako
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline miromili@neobee.net

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #7 on: January 08, 2012, 03:28:21 PM »
Lako i tesko ( mislim na to da ce meni u pocetku to teze ici dok ne udjem u pricu). Za pocetak moram ranije da lezem, da bih se ranije i budila, da nadjem sebi neku fizicku aktivnost i da nadjem i neki jelovnik koji ce mi pomoci da krenem sa skidanjem tih kilograma koji mi smetaju i prave veliki problem. Imate li vi neki predlog sto se tice fizicke aktivnosti i ishrane? :blush:

Offline Aca87

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #8 on: January 08, 2012, 05:21:39 PM »
Da li si u mogucnosti da krenes u teretanu?Sto si tice hrane procitaj ovde neke teme,pa ce ti biti jasnije http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Trazim savete, pomoc i podrsku da bih smrsala
« Reply #9 on: January 08, 2012, 08:39:14 PM »
welcome  :)
naoruzaj se strpljenjem i pozitivnom energijom ..postuj savjete citaj uci i korak po korak , stepenicu po stepenicu tvoja ce situacija ici na bolje :yes: ..vrijeme je na tvojoj strani , kako bude odmicalo ako se pridrzavas cijele price rezultati ce da dolaze polako