EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: WB-fit pomoc u planu za skidanje "sala/ masnoca"  (Read 1772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Wana be Fit

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
WB-fit pomoc u planu za skidanje "sala/ masnoca"
« on: February 02, 2015, 10:20:10 PM »
Nisam veliki "tekstopisac" zovem se dino i odrekao bih se  svega samo da se vratim u normalnu kilazu.

visok sam 187 cm i vagam 105 kilograma. ( prije 2 mjeseca 114 kg)

od prije 2 mjeseca krenuo sam u fitnes gdje  preferiram  aerobne vjezbe  a utege dizem vise za "dusu" ( bez nekog sktriktnog plana)
kad je u pitanju prehrana drzim se  oko 2200-2400 kalorija   a svaki UH pokrivam bar 1 proteinom i prema nekoj racunici unos uh je od 150-180 a masti variraju od 40-50g sa tim da sam u potpunosti izbacio Bijeli hljeb, šećer slatkise i gluposti iz prodavnice...
drzim se  plana  5 do 7 obroka dnevno   sa tim da sam od juce poceo voditi dnevnik.

Sto se tice vjezbanja odma cu kazati da ne trcim niti "vozim" orbiteku  jer me strahovito bole koljenja kasnije, ono sto radim jesu  cucnjevi sa malim kilazama   20 do 40 kg   10-15 cucnjeva u 3-5 serija , onda cucanj uzimanje utega od 15 kg i izbacianje iznad glave ... to radim  vise serija sa min 15 ponavljanja ,i 3 puta se popenjem na 7 sprat ( spustam liftom) takodjer radim jos neke vjezbe ali  treniram 4 do 5 dana sedmicno

znam da treba priloziti sliku  to cu da ucinim ujutro i mjere obima.
a zamoliti cu iskusne ljude da me posavjetuju ( jer stvarno niti zelim niti mogu da platim nekog Personalnog Trenera a ima ih svakakvih / cast izuzetcima/ ) jer vjerujem da je istina ono sto covjek iz srca kaze.
Savjeti u prehrani koju hranu unositi cesce ili nesto drugo. a 3 su sljedeca problema:
1.) Slauf oko  donjeg dijela stomaka / bokovi
2.) Muske Grudi/ sise( u pitanju je lipomastija provjerio sam kod doktora)
3.) problem jeste da  bicepsa skoro i da nemam / iako nije relevantno za mrsavljenje volio bih  da su mrvicu veci  ne patim od ogromnih ruku neko mi je nesrazmjer tricepsa i bicepsa ogroman .

Hvala  mnogo


Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: WB-fit pomoc u planu za skidanje "sala/ masnoca"
« Reply #1 on: February 03, 2015, 07:02:55 AM »
Slauf ces skinuti kao i ostalo salo, vjezbanjem i dijetom, to isto vazi i za lipomastiju. Kada skines masti nestace i ona. Biceps...polako, ima vremena...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Wana be Fit

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: WB-fit pomoc u planu za skidanje "sala/ masnoca"
« Reply #2 on: February 03, 2015, 06:42:20 PM »
hvala na odgovoru :D
mslm znam da ce salo  nestati vremenom dijetom i vjezbanjem

mozda konstrukcija pitanja nije bila bas najbolja  striktno pitanje  koje vjezbe za grudi mogu raditi kako bi pospjesio odlazak lipomastije i "zategao grudi" jer  gornji dio grudi je sasvim ok al donji dio je :D

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: WB-fit pomoc u planu za skidanje "sala/ masnoca"
« Reply #3 on: February 04, 2015, 12:07:07 AM »
Napisi detaljno ishranu. A sto se tice bicepsa, sredices ga vezbama za biceps, drugacije ne moze. Uzmes bucice i cepaj, stavi kilazu koja ti odgovara, savetujem vecu kilazu sa manje ponavljanja :)