EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu  (Read 93940 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #40 on: September 03, 2008, 02:44:38 PM »
ta pricha o holesterolu i zumancima nema veze sa vezom ... najveca nebuloza je bacati zumance .. ofkors ako si takmichar to ne vazi , zbog masti u zumancima .. ali ako si na masi shto bi bacao .. imaju sasvim fin profil minerala , masti , proteina kao i belance ...

Cujes li sebe ? Ja bi na tvom mestu opet procitao sta si napisao.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #41 on: September 03, 2008, 07:38:36 PM »
Cujes li sebe ? Ja bi na tvom mestu opet procitao sta si napisao.

ja da sam na tvom mestu  BIH  opet procitao to shto sam napisao ..shta ti nije jasno ..ako mislish na prichu sa mastima .. reci mi jel sve masti podizu holesterol .. i shta je holesterol uopshte i chemu sluzi ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #42 on: September 03, 2008, 08:33:28 PM »
mislim da je do 3 eventualno 4 zumanca dnevno plafon za ljude koji ne kontrolisu svoju ishranu na veoma visokom nivou; nivo LDL se mora drzati pod kontrolom, znaci ne da pojedes 3 zumanca i kazes dosta, a na drugoj strani ujutru si pojeo burek ili jeo masnu svinjetinu.

holesterol JESTE veoma bitan za napredak, ali ne zaboravi da telo i samo proizvodi holesterol, i da tom proizvodnjom samo dopunjuje ono sto ti uneses hranom.

btw, molio bih ako neko od moderatora kaze da li je ok ako postavim link ka jednom forumu slicne tematike? ima stvarno odlican tekst o holesterolu kojeg bi trebalo sto vise ljudi da procita; ako ne mogu da stavim link, prekopiracu tekst

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #43 on: September 03, 2008, 09:10:36 PM »
bacanje zumanaca uopste ima veze s vezom...ajde ti reci zasto da ih ne bacamo?
al se nekad dobro jelo

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #44 on: September 03, 2008, 09:21:34 PM »
ne bacaj ako 100% znas sta jedes :)

ako ti ishrana nije bas kako treba, volis da odes na slavu, rodjendan slicno, pojedes tu i tamo bakin i mamin rucak, imas koji put nedeljno cheat obrok - mislim da nije pametno (ako uzmemo u obzir pecenje/burek i slicne stvari koje se ovde obozavaju)

da li se slazes?

Offline Vaki_LEE

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 204
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #45 on: September 03, 2008, 11:37:54 PM »
Ja ih stalno bacam. :lol: Dnevno pojedem izmedju 10-15 bjelanaca i rijetko da ubacim mozda samo jedno zumance, jednostavno ne volim ukus, a i ta prica o holesterolu nije basa za zanemariti. Jedno citavo jaje zadovaljava dnevne potrebe za holesterolom tako da je to sasvim dovoljno!
It'a all about: Perfect Nutrition, Hard Work, Pain and Sacrifice a lots of Sacrifice!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #46 on: September 04, 2008, 01:12:38 PM »
The saturated fat in coconut and yolks is extremely healthy, good for the heart and the brain. An egg-white omelet is one of the dumbest things in the world.
                                                -Jonny Bowden, Ph.D., C.N.S.   (stavicu link za ceo text ako admini dozvole ..sa tnationa je .. )

ako ne znate ko je covek koji je ovo rekao googleujte ... ovo je iz intrevjua od pre par dana ... a slichna razmishljanja ste mogli chuti na 101 mestu samo da ste prochitali bilo shta shto nije napisano pre 5 godina ://

baratate sa informacijama od pre par godina .. ja ne mogu da verujem da postoji neko ko misli da mast iz zumanceta dize holesterol ://

http://www.cholesterol-and-health.com/Egg_Yolk.html     

eo pogledajte shta kazu o zumancima na site-u specijalizovanom za holesterol ... mislim stvarno ..a usput mozete i prochitati sastav ..chisto da vidite shta bacate ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #47 on: September 04, 2008, 03:44:52 PM »
dobro onda bi trebalo da unosim oko 10-15 zumanaca dnevno u sebe...to je po tebi ok...
kazes da masti iz zumanceta ne dizu holesterol? pa sto bi ja unosio te masti kad mi nisu potrebne?jednostavnije ih je baciti u wc
al se nekad dobro jelo

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #48 on: September 04, 2008, 04:08:19 PM »


http://www.cholesterol-and-health.com/Egg_Yolk.html     


zasto mislis da je ovaj tekst u bilo kom segmentu merodavan..na osnovu cega je pisan da bi imao neku vrednost..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #49 on: September 04, 2008, 08:44:05 PM »
dobro onda bi trebalo da unosim oko 10-15 zumanaca dnevno u sebe...to je po tebi ok...
kazes da masti iz zumanceta ne dizu holesterol? pa sto bi ja unosio te masti kad mi nisu potrebne?jednostavnije ih je baciti u wc



zato shto sadrzi i neshto drugo pored tih masti..a i zashto mislish da su ti te masti nepotrebne .. imash tu i omega-3 .. posebno ako je zivina ,,normalnije zivela i hranila se '' .. otvori link i prochitaj shta sve josh ima ... ako ti to ne treba ti to lepo baci ..
i da zumance ne dize holesterol ...  nisam pominjao brojke .. ako preterujesh naravno da ne valja ... ali sumnjam da bi dobio infarkt OMG ... i btw .. pa nije jbt to po meni .. shta mislish da sam ja vrshio istrazivanja ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!