EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu  (Read 93976 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #50 on: September 04, 2008, 08:48:42 PM »
zasto mislis da je ovaj tekst u bilo kom segmentu merodavan..na osnovu cega je pisan da bi imao neku vrednost..

zato shto se poklapa sa josh milion drugih textova koji su merodavni samo ne smatram da je tema toliko vazna i komplikovana da bih se cimao i trazio refernce i neka komplexnija istrazivanja ... informacije su na dohvat ruke .. vi mozete da ih prihvatite ili ne .. pa nisam to ja jbt izmislio  .. nisam ja ovde da nikom otvaram ochi .. poliquin je npr isto prichao o zumancima nedavno ... jel ni on nije merodavan .. mislim sada neshto shto sam mislio da cela planeta zna pretvarate u neku diskusiju koju cu kulturno da iskuliram ... ziveli  :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #51 on: September 05, 2008, 12:28:39 AM »
prijatelju. o cemu to pricas..pa i bog je rekao nesto, pa jel ti slusas..svako od nas ima nekoga gurua..a ja za sebe prihvatam ono sto mislim da je ok...od jednog jedno, od drugog drugo..ne postoji sveznalica..bar ne u ovom sportu...
nisam slep da ne vidim i nisam glup da ne mogu sam da protumacim neke stvari..
tako da to mislim i za sve forumase..neka citaju, probaju i tumace..

tako i ti..ako ti mislis da je neko u pravu..ok.probaj na sebi..jedi 30 dana 10-15 zumanaca, posle toga prekontrolisi svoj nivo telesnih masti,masti u krvi, nivo secera i sam holesterol..ako je to ok..onda je za tebe ta teza ok..i cela planeta je u pravu..
ja sam to probao i za mene nije to merodavno, jer mi se svi parametri mnogostruko poremete na gore....

holesterol je holesterol i ok je pojesti 2,3,5 zumanaca u zavisnosti od kvaliteta ishrane..kolicine misicnih vlakana i sposobnosti tela da trose masti..

a znas zasto ovako reagujem..zato sto je jedan nas poznati bilder pricao kako samo cela jaja jede i nekoliko klinaca su to citali i tako jeli i evo ih sada svake nedelje kod mene dolaze za sagorevace i omega 3 masti..

zato oprezno sa prihvatanjem svakavih saveta, pa makar od svetskih poznatih trenera, da ne pricam o nama koji delimo savete..mi vam prenosimo nasa iskustva, niko nije duzan da nas slusa..

i zato oprezno..mi nismo ni doktori niti neciji gurui, samo obicni ljudi ,koji eto na neki nacin pokusavaju da vam priblize nesto osnovno, sto se inace placa u svakom normalnom svetu..
ko hoce da prihvati, neka prihvati, ko nece..nema ljutis..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #52 on: September 05, 2008, 10:42:23 AM »
Quote
zato shto sadrzi i neshto drugo pored tih masti..a i zashto mislish da su ti te masti nepotrebne .. imash tu i omega-3 .. posebno ako je zivina ,,normalnije zivela i hranila se '' .. otvori link i prochitaj shta sve josh ima ... ako ti to ne treba ti to lepo baci ..
i da zumance ne dize holesterol ...  nisam pominjao brojke .. ako preterujesh naravno da ne valja ... ali sumnjam da bi dobio infarkt OMG ... i btw .. pa nije jbt to po meni .. shta mislish da sam ja vrshio istrazivanja ?

po najnovnijem SRPSKOM STRUCNJAKU je ovo tacno jbg.. :lol: :lol: :lol: :lol:

e da..i suplement br 1 za msiicnu masu je zelena trava....i to ej najnovnije  :lol: :lol: :lol: :lol:..ali nema jos da se kupi kod nas vec samo preko emintetnog strcuanjkka  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #53 on: September 05, 2008, 10:45:34 AM »
Quote
baratate sa informacijama od pre par godina .. ja ne mogu da verujem da postoji neko ko misli da mast iz zumanceta dize holesterol ://

jos jednom.s.va sreca pa se na srpksom sazvezdju pojavio eminentni strucnjak koji je obajsnio sve  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:..a iza sebe ima gomile hodocasnika...tj preko nekoliko...sa izuzetnim rezulatatima..

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #54 on: September 05, 2008, 03:25:07 PM »
jos jednom.s.va sreca pa se na srpksom sazvezdju pojavio eminentni strucnjak koji je obajsnio sve  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:..a iza sebe ima gomile hodocasnika...tj preko nekoliko...sa izuzetnim rezulatatima..

SHAMPIONE :lol: :lol: :lol: ... ti ovo od mene prvi put chujesh ,a ?   :lol: :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #55 on: September 05, 2008, 03:37:01 PM »
prijatelju. o cemu to pricas..pa i bog je rekao nesto, pa jel ti slusas..svako od nas ima nekoga gurua..a ja za sebe prihvatam ono sto mislim da je ok...od jednog jedno, od drugog drugo..ne postoji sveznalica..bar ne u ovom sportu...
nisam slep da ne vidim i nisam glup da ne mogu sam da protumacim neke stvari..
tako da to mislim i za sve forumase..neka citaju, probaju i tumace..

tako i ti..ako ti mislis da je neko u pravu..ok.probaj na sebi..jedi 30 dana 10-15 zumanaca, posle toga prekontrolisi svoj nivo telesnih masti,masti u krvi, nivo secera i sam holesterol..ako je to ok..onda je za tebe ta teza ok..i cela planeta je u pravu..
ja sam to probao i za mene nije to merodavno, jer mi se svi parametri mnogostruko poremete na gore....

holesterol je holesterol i ok je pojesti 2,3,5 zumanaca u zavisnosti od kvaliteta ishrane..kolicine misicnih vlakana i sposobnosti tela da trose masti..

a znas zasto ovako reagujem..zato sto je jedan nas poznati bilder pricao kako samo cela jaja jede i nekoliko klinaca su to citali i tako jeli i evo ih sada svake nedelje kod mene dolaze za sagorevace i omega 3 masti..

zato oprezno sa prihvatanjem svakavih saveta, pa makar od svetskih poznatih trenera, da ne pricam o nama koji delimo savete..mi vam prenosimo nasa iskustva, niko nije duzan da nas slusa..

i zato oprezno..mi nismo ni doktori niti neciji gurui, samo obicni ljudi ,koji eto na neki nacin pokusavaju da vam priblize nesto osnovno, sto se inace placa u svakom normalnom svetu..
ko hoce da prihvati, neka prihvati, ko nece..nema ljutis..


nisam ja napisao 10-15 zumanaca nego vuksa .. probavam na sebi i to mi je smeshno ..naravne ne uvek isti br ali recimo 10 jaja celih dnevnih pojedem .. imam jednocifren BF .. ali se lomim i od treninga , drugachijim sportom se bavimo  ..  necu nikad prichati o onome shto nisam na sebi isprobao .. npr kad me budesh video da pishem o aas slobodno mi lupi ban poshto ni osnovnu ne znam o toj temi .. pa naravno da ima masti u zumancetu .. kada sam napisao to shto sam napisao mislio sam prvenstveno na ljude koji su na masi .. ee pa to je 6gr proteina i josh svega lepog  :D po zumancetu a svejedno ce se zamastiti ako je na masi .. po meni odnos dobro/loshe  vishe nego evidentan .. ali to sam ja .. zato i kazem nisam ja ovde nikog da prosvecujem i da shirim neka uchenja .. odreagovao sam na post gde dechko baca zumanca a to je meni neshvatljivo s obzirom da je amater :/ al ok .. njegova zumanca :D
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #56 on: September 05, 2008, 03:56:38 PM »
pa to ti mozda mozes da jedes 10 zumanaca i da imas jednocifren bf% ali to mozes ti i mozda cak noris...
ti sa svojoh 68kg ako ih i imas toliko pojedes 10 jaja...bilo ko tezi jeo bi BAR 15+ jaja,,,ali po tvom misljenju to nije strasno...

jedno je zbog tvog metabolizma kako ti mozes da se hranis a druga stvar sta bi bilo drugima koji nemaju metabolizam kao ti sta bi njima bilo od 15-20 zumanaca dnevno
al se nekad dobro jelo

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #57 on: September 05, 2008, 04:37:03 PM »
zashto bi iko jeo 15+ jaja ... pa jbt nije ti to jedina hrana .. ne govorim da treba da bazirash ishranu na jajima jbt ... sasvim dovoljno 10 jaja ... a i jednocifren bf moze da ima svako ko ima 2 aerobna treninga dnevno + teretana i malo sredjeniju ishranu ..
jeo sam 10 jaja i kad sam imao 55 kg pa ne vidim razlog zashto bih to digao na 15-20 ili ko zna sada kad iam skoro 20 kg vishe:D ... ne vidim shto bi se opterecivao time .. ni ja ni ti nismo 2 dana u sportu znash i sam da ne postoji neki shablon . .ovo je individualna stvar ... ja nisam rekao da se necesh zamastiti .. rekao sam da necesh znachajnije poremetiti holesterol .. ali ni to nije dogma .. SVAKO drugachije reaguje na sve .. ovo su samo neka uopshtavanje koja ,ja smatram , generalno vaze za sve ... eo  malopre citam dechko ima alergijsku reakciju na whey (WTF) naravno nije na protein nego na neki od dodataka .. verovatno zasladjivac .. i shta on da pije whey bez obzira zato shto meni i tebi whey odgovara a njemu ne .. tako i jaja .. ako loshe reagujesh na njih onda izbaci shta da ti kazem ... ali vidim otvoren strah kao da ce im se neshto magichno desiti kad pojedu 10 jaja :// pa jbt probaj i vidi .. odgovara ??? nastavi .. neodgovara .. nemoj ... a ti shto ce negativno reagovati su bojim se u manjini .. samo to pokushavam da kazem ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #58 on: September 05, 2008, 06:18:52 PM »
Quote
SHAMPIONE    ... t

jok ti si  :lol: :lol: :lol:

@lokks123  :lol:..vidi..na zalost ovo ja cudoh mnogo pre nego sto je tebe i sve ostale sprski prosvetitelj krenuo da uci o tome da se jaja ne bacaju..ili whatver..
da ti cika peki nesto kaze..tebi od 3-6 zumanaca dnevno nece biti nista..to je anravno
ali ja jedem dnevno 40 blenaca...a ti pitas pa nisu jajaj jedina hrana..pa i nisu...ali 40 bleanca imaju jedva 120 gr proteina..a meni treba 300...pa ti vidi gde je matemika kada bi jeo 2 kg mesa itd..itd..itd..itd..

a da pojedm 40 celih jaja svaki dan....mislim da si veoma pametan momak..ovo sikreno kazem..da poptunor azumes sta bi bilo.....

te budalstine sto se lupaju jesu sa obicnim ljudima kojji kinuzmiraju do 10 jaja denvno!!!!!..i to je previse...kada bi se to radio svaki dan..

ali vidi ovako..veoma jednsotavno ti mozes sam an sebi bez da citas i sluas gluposti od prosvetitlja srpkosg i raskog. :lol: :lol:

u narednih 20 dana..jedi svaki dan samo 10 jaj dnevno..SAMO 10 kazem...pa ces da vidi sta ce da ti se desi
eto..probaj jbg....nemoj da tvrdis nesto sto nisi rpobao.......

recimo..da je zelena trava No1 supelmetn za masu  :lol: :lol: :lol:...mislim jbg....bar malo ozbiljnosti....

ovo ne govrim tebi.....sampione  :wow: :wow: :wow:

Quote
pa jbt probaj i vidi .. odgovara ??? nastavi .. neodgovara .. nemoj ... a ti shto ce negativno reagovati su bojim se u manjini .. samo to pokushavam da kazem ..

evo i sam kazes..ajde probaj ..samo nemoj kasnije da krivs nekoga ovde...

Offline Markoni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu
« Reply #59 on: September 05, 2008, 08:54:02 PM »
holesterol iz jaja ne podize nivo , da li neko zna uopste kako je nastala anti holesterol  propaganda ?

i da da li moze neko istrazivanje o tome kako to jaja podizu nivo holesterola ?

sto se tice zasto za , zasto jesti cela jaja , to sam vec pisao na drugom forumu ali su neki molili moderatore da obrisu , a mene mrzi opet da pisem

sto se tice trave ,   pa greens nije trava , pa sada da objasnjavam , posto vidim strucnjaci a neznaju sta je greens , a i sto izvrcu reci , citiracu sta sam napisao , greens , fish oil i protein powder su najbolji suplementi , reference Dr Erasmus , Dr Berardi , Dr Bowden , Dr Colgan , eto neki od poznatijih  a i Poliquin ali on nije nutricionista i nema PhD