EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...  (Read 35997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #30 on: May 29, 2010, 12:47:07 PM »
zar sami uh ne pokrecu tiroidnu zlezdu? zbog toga je valjda preporucljivo punjenje par dana posle koriscenja tir hormona kod zdravih ljudi?

to je tacno ali ovde je rec o ljudima koji imaju problema sa istom pa onda kod njih treba i specificno prisputiti problemu

ali evo.
svtilica je odgovrio :lol: :lol: :lol:

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #31 on: May 29, 2010, 12:48:43 PM »
Veoma cjenim vase misljenje ... samo mala ispravka...Kad sam napisao da se trebaju izbaciti UH mislio sam na one sa visokim glikemicnim sastavom, nisam rekao za one koji imaju nizak..A to je izgleda samo povrce...Sto se tice toksina gomilanjem i takvih stvari, ja ne vidim nista sto je opasno ako se uzimaju korisne masti kroz kostunjavog voca, maslinovog ulja, masne ribe, dobrog steka ( i celo jaje znam da ga se bojite :) ).. itd...Jedino ako se bojimo previse omega 3 masnih kiselina...  :)
Nisam isao u detalje da kazem da posle neko vreme se moze ubaciti voce koji je spored mene dobar ugljeni hidrat...
I jos nesto ja vjerujem da dobar dio ovih clanova unasa do 40% masti kroz nezdrave ishrane tako sto jedu hamburgere i cipsove a retko tko od njih da ima trovanje organizma.

Ovo sto pricam je ishrana za da bi se pomoglo organizmu izboriti sa ovom bolescu e onda se moze pricati o nesto drugome...mada ova dijeta nije losa ni za generalno zdravlje...

By the way...nisam doktor ni ja, da jesam prepisao bih im lijekove :)


Nisu ljudi pricali i bacili akcenat o 40% dobrih ili losih masti nego da li pored tih 40% ili koliko vec masti unosis dovoljno UH da ne upadnes u ketozu, a ako upadnes u ketozu i ostanes dug vremenski period e tu su spomenuli problem.
A i cisto sumnjam da dobar deo clanova ovde unosi 40% masti i to iz cipseva :)
A i de spomenu vocni secer kao dobar u raspravi sa Pedjom  :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #32 on: May 29, 2010, 12:50:05 PM »
Quote
A i de spomenu vocni secer kao dobar u raspravi sa Pedjom

 :lol: :lol:

ma covek jede cela jaja KOJIH SE MI BOJIMO :lol: :lol: :lol: I kao pwm koristi banane  :) :)

jbg...neko gore vec rece
FENOMEN..

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #33 on: May 29, 2010, 01:14:33 PM »
Vidis Pedja ja reko da cijenim tvoje misljenje a ti kazes za moje da lupam gluposti??  :)
A da sam ti reko da sam doktor onda bi mozda prihvatio moje misljenje jel? Negiras nesto sto nikad nisi probao a je veoma bitno za ove koji su pokrenuli temu?
Hajde kad smo tu da vidim sta bih ti njima preporucio kako da se hrane i vjezbaju ako znas nesto vise?  ;)

"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #34 on: May 29, 2010, 01:25:09 PM »
pa vidi
da si doktor onda bi bilo jos zalosnije toliko lupanje.
mene ne zanima dali jesi ili nisi jer moje misljenje o lekarima je dobro ponzato!!
cast IZUZETCIMA znam ih dosta a neki su mi i licni prijatelji i sa nekima naravno ne mogu da pricam u ni jednom elementu njihove struke jer imaju neka druga razmisljanja od vecine koji su da ne kazem sta
a sta bih ja preprucio
pa da cenis moje misljenje onda bi i procitao ono sto sam napisao i iz toga se VEOMA DOBRO moze videti sta je moj savet.. ;) ;)

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #35 on: May 29, 2010, 02:21:46 PM »
Vidim da ne pises nista konkretno tako da ti ne vjerujem u tvoju nauku...Kao prvo  ketozno stanje organizma nikad nije dokazano da negativno deluje na organizam... Pricamo za ono ekstremno katozno stanje gdje se ne unose nikakvi ugljeni hidrati..Atkinsonova dijeta je primer o tome...
Mnogo je bolje i zdravije da imas tijelo koji trosi masti nego ugljene hidrate. To je i cilj ove dijete tako da ono povoljno deluje na neke stvari u organizmu (koje ti ja necu kazati :) ) i na stitnu zlijezdu koja pocinje ponovo da luci potrebne hormone.
Znaci ishrana i aerobno vjezbanje gdje je svaki trening aeroban (ali aeroban)...od 3 do 6 mjeseci bi se trebalo ocekivati bolji rezultati...e onda se moze ubaciti anaerobno vjezbanje i unos kompleksnih ugljenih hidrata...

Mada zapamti i ovo da covjek zadnjih 10 000 godina proizvodi psenicu da bi olaksao sebi i se prehranio...prije toga zivjeo je od ribe, mesa i biljki koje je nalazio po zemlji...

Sto se tice jaja oni sadrze najbolje izbalansirane masti...isto tako i stek..

Svako dobro svima :)
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #36 on: May 29, 2010, 02:39:21 PM »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jbt ne mogu da verujem da je covek ovako polupan..
al u svakom slucaju
hvala na info,odista to sada nisam znao ove stvari sto si naveo! :rolleyes01: :rolleyes01:
pogtovo oko cettonic dijete :evillaugh: :evillaugh: :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1: :clap: :clap: :lol: :lol:
ja nikada nisam ni radio to,pa onda i nisam bas neki sagovornik po tom pitanju
a i oko toga kako su ziveli nasi preci i o nacinu olaksavanja zivota nasih predaka ti isto hvala,jer isto ni to nisam znao kao ni sto nisam znao o ropstvu tj da su crnci superironi zato jer su bili robovi...ofo je mali off..ali slicna se rapsrava vodila i tamo..
hvala jos jednom  :lol: :lol:

Offline Athena23

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 190
  • Gender: Female
  • You don`t know me??? YOU WILL!!!
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #37 on: May 29, 2010, 03:02:16 PM »
Vidim da ne pises nista konkretno tako da ti ne vjerujem u tvoju nauku...Kao prvo  ketozno stanje organizma nikad nije dokazano da negativno deluje na organizam... Pricamo za ono ekstremno katozno stanje gdje se ne unose nikakvi ugljeni hidrati..Atkinsonova dijeta je primer o tome...
Mnogo je bolje i zdravije da imas tijelo koji trosi masti nego ugljene hidrate. To je i cilj ove dijete tako da ono povoljno deluje na neke stvari u organizmu (koje ti ja necu kazati :) ) i na stitnu zlijezdu koja pocinje ponovo da luci potrebne hormone.
Znaci ishrana i aerobno vjezbanje gdje je svaki trening aeroban (ali aeroban)...od 3 do 6 mjeseci bi se trebalo ocekivati bolji rezultati...e onda se moze ubaciti anaerobno vjezbanje i unos kompleksnih ugljenih hidrata...

Mada zapamti i ovo da covjek zadnjih 10 000 godina proizvodi psenicu da bi olaksao sebi i se prehranio...prije toga zivjeo je od ribe, mesa i biljki koje je nalazio po zemlji...

Sto se tice jaja oni sadrze najbolje izbalansirane masti...isto tako i stek..

Svako dobro svima :)

ajd ne valjaj gluposti živ bio, nešto se u zadnje vrijeme pojavilo extremista na forumu  :lol: :lol: :lol: imala sam osobu u obitelji kojoj je preporučena ishrana sa što više povrća, voća, riba itd

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #38 on: May 29, 2010, 03:07:39 PM »
ma ne lupa on mnogo
problem je sto izgleda nije bas pismen mnogo momak pa je negde naucio kako su masti dobre i udara po toj tacci kao budala kao da smo ovde svi retardi i da mi pisemo drugo a on pise o jajima :lol: :lol:
pa ko je god ikada i dosao na ovaj forum uvdieo je koliko se trubi o dijetama a izmedju ostalih i cettonic dijeti i uticaju zdravih masti u opste na orgniazm a pogtovo kod nekih extremnih slucajeva
meni su se vec usta i prsti ozvalavili od pricanja o mastima,cettonicu i ostalim stvarima i ja pokusavam sa njim umereno a on lupa li lupa...
ali ubedljivo je HIT
jedite cela jaja kojih se vi bojite.. :lol: :lol: :lol:
jbt...
ali to je tako
kada covek proicta jednu knjigu i onda slucjano naleti na neki forum i zeljan paznje krene da sere i gadi teme i uvek i stalno sa istim ili slicnim textom koji se ralikuje samo po broju karakterta(eventualno) ili obruntim redom slaganja reci..
ali evo
kliknite na njegov profil i procitajte pa da vidite da je na DVE POPTUNO RAZILCITE teme pisao poptuno iste stvari a cak se usudjuje da glumi lekara te hiperireozu leci bez ikakvih problema...itd itd itd itd
uz pomoc HRT-a :lol: :lol: :lol:

jao boze

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #39 on: May 30, 2010, 10:28:57 AM »
Gde ode ova tema....  :lol: :hitself: