EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: whey i mleko na keto  (Read 26168 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ribica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #10 on: March 10, 2010, 01:30:32 PM »
wweeeeee  BAS VAM HVALA NA SAVETIMA!
cini mi se sad da mi je sve jasno! od sutra pocinjem! pa eto obavestit cu vas! nadam se da ce dobro proc! i da cu izdrzat jer ne popustam lako!
e da i jos jedna stvar (sorry uvek neka pitanja) sirevi?mogu? tipa kozji sir 20g. proteina   0,1g.uh   25 masti   na 100g      moze ili ne?
HVAAALLLAAAAA  :) :wow: :blowkiss:

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #11 on: March 10, 2010, 01:40:18 PM »
Vidi se da nisi citala nista u vezi sa ovom djetom :)
ima na forumu sve lepo objasnjeno...o toj djeti...
sirevi?mogu? tipa kozji sir 20g. proteina   0,1g.uh   25 masti   na 100g      moze ili ne?
kolko sam upucnen..mislim da mlecni proizvodi ... ..ne!!!!!
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline ribica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #12 on: March 10, 2010, 01:52:10 PM »
Quote
Vidi se da nisi citala nista u vezi sa ovom djetom
ima na forumu sve lepo objasnjeno...o toj djeti...
Citirani autor: ribica  danas u 01:30:32 pm
sirevi?mogu? tipa kozji sir 20g. proteina   0,1g.uh   25 masti   na 100g      moze ili ne?
kolko sam upucnen..mislim da od mlecni proizvoda ... ..ne!!!!!



 :blush:e vidis to je problem, sto sam bas trudila da sve lepo procitma i shvatim.... al na farumima ima toliko raznih ljudi i saveta, da mi vise nista nije bilo jasno!
citala sam i malo druge literatura naravno, ali lakse mi je da pitam :) nekoga ko ocito zna jer iskreno ni ne verujem svemu na sto naletim na netu, jer ko zna ko to pise,
a da sam procitala knjigu o tome, brate nisam! jer nemam kad zato i trazim pomoc! ako bas zelis da ti kazem, citala sam stare postove i to bas od PEDJE jer mi se cini da on zna bas sve, i bas mi je drago sto mi se on javio!
ali hebi ga nejasnoce uvek postoje i zato se i jesam regisrovala ovde da ih resim!
zato mozes samo da mi pomognes, jer kopanje po forumima je rupa baz dna!
POZ!

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #13 on: March 13, 2010, 06:37:03 PM »
Na ketogenoj dijeti nema mlijecnih proizvoda jel te lako mogu izbaciti iz ketoze.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #14 on: March 14, 2010, 10:08:27 AM »
ribice
na cettonicu se ne praktikuje upotreba mlencih prozivoda zbog situcije u kojoj mozes da se najdes a rece je igi,ali da ti sada ne zamramo mozgic sa nacinom kako dolazi do toga da mlenci producti mogu da izbace iz ketoze,moj ti je savet da prvih 2  nedlje cetto dijete ipak sebi das malo oduska i navecer konzmiras npr 75 do 100 gr ELLA POSNOG SIRA ukoliko ti mlecni prozivodi bas toliko fale
nakon ovog perioda ne bi trbealo vise da uzimas taj ella sir jer onda nece biti bas efketa kako treba.
znaci,prve 2 nedlje AKO BAS MORAS ok.ali postoje razne alternative i ukoliko imas mogucnosti onda NE

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #15 on: March 14, 2010, 10:35:07 AM »
promenila sam naziv teme jer svaka treca bude "keto" pa se vise ne zna gde je sta  :flowers:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline ribica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #16 on: March 17, 2010, 08:44:45 PM »
Evo… to je to sta sam vam ja rekla, svi su na “keto” a pricaju o sirevima…. I mleku, a neki I rizi (I to na danima praznjenja)! Ja sam misla da ti “veliki”   decki malo vise znaju, ali bas I nije tako …AL ZATO MISLIM DA SU SE MENI JAVILI ONI PRAVI  ;)     
Ajde da vidimo sada dali cu da padnem ili da polozim ispit….
Ovako sam nekako slozila prehranu (pokusala sam da izmerim sve nekako ok):

NA DANE PRAZNJENJA (trajanje 5 dana):

1.obrok:  2 cela jaja + 2 belanca
2.obrok: 30gr  wheya + 4 omega ili 30-40 gr badema
3.obrok: 200 gr mesa + salata
4.obrok: 30gr  wheya + 4 omaga ili 30-40 gr badema
5.obrok: 150-200 gr mesa ili ribe + salata
(nekada ako ostajem duze budna zbog posla, pojedem jos jedno celo jaje i jedan belanc)
-sto se salate tice pretezno jedem:  zelenu salatu, kupus, krastavce,zelenu paprika, brokulu, prokulu, masline
-a zacine koje koristim su: biber, so, sirce,ruzmarin, maslinovo ulje, cimet, natren(nadam se da je to ok)?  I nadam se da se je CRNA KAFA dozvoljena (sa jednim natrenom naravno) jer to je jedina stvar o kojoj sam OVISNA, nista drugo mi ne treba sem kafe (naravno pazim da ne preteram, jedna do max dvije soljice dnevno).
- naravno jos se krkam multivitaminima vitaminima
(negde na nekom forumu sam nasal da bi bilo ok pojacati jos vitamin C, sad dal je ovo glupost ili sitina recite VI)!
-uvek pazim da pijem po najmanje 2l vode

takoder jos jedna stavr na koju sam naisla je (citiram) “previse PROTEINA izbacuje iz ketoze”  jel to stvarno istina???
(ako je, dali je u mojoj prehrani previse proteina)??

NA DAN PUNJENJA
6.dan je punjenje (ne znam dal je dobro raditi punjenje samo jedan dan, ili je bolje dva, to bi molila nekoga da me ispravi)!
znaci na dane punjenja uz 3. I 5. Obrok dodajem po 75 gr rize, ili integralnih spageta, ili krompir, ili ovstvene, ili cous-cous
NARAVNO VEZBAM! 6 puta nedeljno! 3x CARDIO I 3X GYM (dizem tegove, najteze sto mogu, do otkaza prakticki) pazim da su mi vezbe pravilno rasporedjene I da Ih pravilno izvodim! Uvek radim 3 do 4 serije sa 10-12 ponavljanja (ovisi sto radim).
Cardio, biram uvek trcanje, jer mi je drugo predosadno, trcim po 45-50 min I pazim da mi otkucaji ne prelaze preko 130-140

….e sad recite vi meni dali “ribica” moze da postane  RIBA, ili sam totalno u banani, I nisam nista povatala kako treba. Ne zelim biti jedna od onih glupaca koja je samo nesto cula pa misli da to mora da proba!
Znam da je keto teska, jer shvatam da je tako! Znam sta se desava kad UH pocinju padati, ali I znam da je ovo dobra dijeta,I da se svega treba striktno pridrzavati inace dzaba! I kolko sa upucena, keto se ne bi smela drzati vise od mesec dana (?)

MOLILA bi nekoga (SA ISKUSTVOM) da ovo blagoslovi ili popljuje, pa da mi pojednostavni zivot, a isto tako I drugima koji zele istopiti svoje salo (nije da nam bas treba) ;)  :help:  :help:

p.s hvala svima koji sete mi do sad odgovorili, bas lepo od vas!   :blowkiss:
                                                       



Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #17 on: March 17, 2010, 09:12:00 PM »
nije ti isto 40gr badema i 4gr omege 3..bar po kolicini masnoca i kalorijama
ja bih i badem i omegu3,al ono,ja nemam osecaja sto se tice zenskog pola za te stvari,mada ne deluje mi kao da ce ti biti previse

c vitamin je uvek pozeljan,nema overdoza od njega
mislim da cimet ne sme,ali samo mislim
za one stvari za koje nisi sigurna,jednostavno ih izbaci
Quote
takoder jos jedna stavr na koju sam naisla je (citiram) “previse PROTEINA izbacuje iz ketoze”  jel to stvarno istina???

moze kao da ode u glukeogenezu..mada nemoj da te brine,ovoj je ako se ne varam pedjin predlog ketonika..tamo su momci jeli po 300gr proteina..

kofein moze,cak pozeljan
4-6nedelja ketonika ne bi trebalo vise,slika na uvid posle dijete da vidimo jel radi  :innocent:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ribica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 54
  • Gender: Female
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #18 on: March 17, 2010, 09:27:15 PM »
Quote
4-6nedelja ketonika ne bi trebalo vise,slika na uvid posle dijete da vidimo jel radi 


A TAKO MILANE.....sliku bi ti??? hahahah  AKO RADI.... MA NEMA PROBLEMA  NAPRAVIT CU TOLKO SLIKA DA CE BIT DOVOLJNO ZA KALENDAR DO 2015 GODINE! HAHAHAHA !!   :wow:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: whey i mleko na keto
« Reply #19 on: March 17, 2010, 10:27:16 PM »
meni te posle nisu zanimljive , samo ove pre mrsavljenja  :blush:  :evillaugh:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap