EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: overtraining ruku i prednjeg dela ramena (cisto odvaljivanje po teretani)  (Read 2792 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Veljas

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
vec idem u teretanu mesec i po dana i ne vidim nikakav rast u bicepsu i manje mi vazno grudima (jer je to ok) radio sam ledja i biceps zajedno uvek i to zato sto radim zgibove svih vrsti i onda uradim bent over rows (ne znam kako mi to zovemo) i onda 6 setova vezbi biceps npr 3 seta uvijanja (curl-a) sa sipkom i 3 seta sa bucicama (ruke oslonjene na unutrasnje butine) i nisam video rasta onda sam probao posle tih vezbi za ledja samo 3 seta za ruke i opet nista i sad zadnje sto sam probao je nijedan set za ruk nego samo te slozene/multi/compound vezbe za ledja jer ukljucuju biceps..tako da mi treba ozbiljna pomoc..
P.S. isto to sam uradio i za prednja ramena..prvo sam radio vezbe za njih pa onda nisam jer sam mislio da je od benca,kosog benca i propadanja dosta ali opet nista.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
koliko imas kg i kako se hranis..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
ne moze preko noci sinak
-Your Mind Is a Battleground-

Offline sherif184

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Nisam strucan,ali i ja idem tek nesto manje od 2 meseca u teretanu i biceps mi se povecao i ledja rasirila...

Posto radis sve vrste zgibova po setovima trebalo bi da ako radis vec toliko zgibove okacis na sebe neku kilazu koja ti oogovara za pocetak...Po ovome sto si napisao ili si vec jak ili si mrsav pa lako dizes sebe...
Povecaj kilazu sa bucicama i radi po 4 serije

Nemoj da radis samo ledja i biceps,bar koliko sam cuo ako opteretis biceps svaki dan izgori i vise ne raste(jedini od svih misica)...

A najvaznija je ishrana sto ce ti momci reci i objasniti :)
No pain,No gain!

Offline cwarak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
  • Gender: Male
a da npr radis jedan trening samo ruke, i meni tako bila mala ruka dok nisam izmenio trening... Vise ces onda imati vremena da posvetis bicepsu.... i da zns ako hoces veliku ruku tu ti prvensveno ulogu igra triceps  (mozda sam malo sleteo s teme ali samo ti kazem da zns)

Offline Veljas

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
koliko imas kg i kako se hranis..

71kg na 186cm i to sam se ugojio sad u ovom malom bulk-u sa 65kg a 10meseci pre imao sam 98kg i u tom procesu mrsavljenja kontam da sam izgubio i misice jer nisam gledao uopste proteine/uh/masti nego samo kalorije i nisam isao u teretanu nego sam radio cardio samo.Sto se tice ishrane ona je oke kompleksni uh..150g proteina min iako je to vise 180g vecinom dana jer nazalost variram zbog ishrane ukucana masti su na 50g (orasi i sta jos dobijem od piletine npr).

sto se tice ovih ostalih komentara: nije preko noci jer kao pocetnik u prvih mesec dana cak i ovi koji ne znaju sta se desava i nemaju ni blizu ishranu mojoj dobiju nesto a ne ja koji sam iscitao sve sto postoji na netu i iskolovao se o tome (to me ljuti ako se ne primeti :D ) a za poseban dan ruku ne verujem da je to resenje jer svakako bi radio recimo 6 serija za biceps i 6 za triceps i recimo podlaktice/nadlaktice ili bi mozda vise trebao? jer trenutno ne znam dal preterujem sa vezbama..prvi mesec dana sam radio 40-50setova po te dve grupe misica sto imam na taj dan i isao sam 6 dana u teretanu tako da mi je neko rekao da je previse i da smanjim na 15max cak i manje..

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
pa ti imaš jako malo kila, ja sam na 72-3kg (174cm visine), po meni, bio premršav, a ti si još 2kg lakši a 12cm viši... sumnjam da su ti i ostale partije nešto posebno razvijene da bi se toliko zamajavao bicepsima, podlakticama i sl.
jedi dobro i radi osnovne vežbe, razvijaj celu muskulaturu ravnomerno, bez mnogo gubljenja vremena sa nekim izolacijama... ne bavi se toliko raznim pregibima i pogađanjima bicepsa iz 5 uglova, baci se lepo na teške čučnjeve, mrtva dizanja, vertikalne, horizontalne potiske, veslanja i zgibove, uz poneku izolirajuću vežbu za bočne i zadnje deltoide, triceps i toliko bitan biceps, to je sve što ti je potrebno...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
mislim da je to mnogo treninga, pogotovo ako ti klopa ne prati to..i uvek ces biti pretreniran
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Veljas

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
pa ti imaš jako malo kila, ja sam na 72-3kg (174cm visine), po meni, bio premršav, a ti si još 2kg lakši a 12cm viši... sumnjam da su ti i ostale partije nešto posebno razvijene da bi se toliko zamajavao bicepsima, podlakticama i sl.
jedi dobro i radi osnovne vežbe, razvijaj celu muskulaturu ravnomerno, bez mnogo gubljenja vremena sa nekim izolacijama... ne bavi se toliko raznim pregibima i pogađanjima bicepsa iz 5 uglova, baci se lepo na teške čučnjeve, mrtva dizanja, vertikalne, horizontalne potiske, veslanja i zgibove, uz poneku izolirajuću vežbu za bočne i zadnje deltoide, triceps i toliko bitan biceps, to je sve što ti je potrebno...

imam "definisan" kao izgled jer sam uradio insanity workout a za biceps pitam jer ne raste za razliku od ostalog..to je meni inace najmanje vazan deo ali zato sto jako ruzno izgleda pitam.ali mislim da sam nasao resenje a to je da samo idem do makar blage upale i razvijace se jer izgleda da je rastao prvi put kad sam dobio upalu radeci zgibove + sto su i vezba sa vise ukljucenih misica. ali hvala na predlozima..mislim da sam nasao kako cu!  :) :clap: