EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Za masu  (Read 3846 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bode_M

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
Za masu
« on: January 31, 2013, 10:10:18 AM »
Ljudi pomagajte. Imam 90 kila i do skoro sam bio na dijeti i mrsavljenju. Sad prelazim na masu. Da li mi je ok da u toku dana od ugljenih uzmem : 150g ovsenih, 200g pirinca, 500g krompira kuvanog. Od proteina neki 700 g pileceg ili teleceg ili ribe (u kombinaciji), whey, 5 belanaca, pred spavanje protein spororazlagajuci. Od mati nekih 50g badema i maslinovo u salate???

Offline fatboyslim

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 258
  • jurim sq , dl ga prati a za bp cu posle vec nekako
Odg: Za masu
« Reply #1 on: January 31, 2013, 10:18:42 AM »
ako si do skoro bio na dijeti,ovo sto si naveo ti je previse hidrata.moras ih uvoditi i povecavati postepeno jer ces se strasno brzo ugojiti ponovo.prelistaj malo forum,sve negde pise....

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Za masu
« Reply #2 on: January 31, 2013, 10:42:01 AM »
Nije previse, to je samo 350g, verovatno ce ti trebati jos posto imas 90kg.

Imas previse proteina; dosta ti je ovo: 4 jaja, 200g sir, 1 merica whey, 400-450g ribe ili mesa.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Za masu
« Reply #3 on: January 31, 2013, 10:50:36 AM »
mislim da previse naglo ulazis u veliku kolicinu proteina i hidrata
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Za masu
« Reply #4 on: January 31, 2013, 11:00:00 AM »
mislim da previse naglo ulazis u veliku kolicinu proteina i hidrata
Pa gle, ako ide tih 350g uh, 170g p i 50g masti to je samo 2530 kcal, a on ima 90kg; treba mu bar 3000 za odrzavanje

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Re: Za masu
« Reply #5 on: January 31, 2013, 11:03:28 AM »
Kako to racunas?

Jel 100 gr ovsenih racunas kao 240 ili 350 kcal?

Tj. Jel samo kalorije iz hidrata racunas?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Za masu
« Reply #6 on: January 31, 2013, 11:04:23 AM »
ne moze posle dijete da gleda kalorije, pretvorice se u krme..
kad bih 10 dana po 350 gr uh i nista drugo  u toku dana bio bih kao pera zdera..
jednostavno ins osetljivost je poremecena u dijeti, pitanje je sta je telo trosilo kao energiju,  a ne verujem da je radio praznjenje pa telo moze da sazvace to..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Za masu
« Reply #7 on: January 31, 2013, 11:10:16 AM »
Kako to racunas?

Jel 100 gr ovsenih racunas kao 240 ili 350 kcal?

Tj. Jel samo kalorije iz hidrata racunas?
Dobro otprilike sam rekao  :lol:
4 jaja, 1 mer whey, 200g ella, 450g oslic, 150g ovsene, 325g pirinac = 360g uh, 2680 kcal

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Re: Za masu
« Reply #8 on: January 31, 2013, 11:19:19 AM »
Kako to racunas?

Jel 100 gr ovsenih racunas kao 240 ili 350 kcal?

Tj. Jel samo kalorije iz hidrata racunas?

Ja uvek racunam kao 350. I taj protein sto  ima u pirincu jeste da nema punu vrednost ali daje energiju organizmu. I mast takodje.
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Re: Za masu
« Reply #9 on: January 31, 2013, 11:32:37 AM »
Ja bih odradio jedan reverse dieting.

Vec jesam i odlicna stvar, sami postepeno dodavati kalorije iz sedmice u sedmicu i nema trpanja sala...

hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.