EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Toma - Dnevnik ishrane  (Read 3027 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Toma

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Toma - Dnevnik ishrane
« on: April 08, 2011, 11:32:25 AM »
Moje poštovanje cenjenim članovima ovog foruma.
Žao mi je što u ovom podforumu trebam da otvaram temu, al šta da radim, sam sam kriv. Dakle, moje ime je Toma, imam 22 godine i poprilično sam se zapustio. Visok sam oko 183cm i imam oko 90kg sad.
Sve je počelo kad sam krenuo da studiram. Pre studija imao sam oko 78kg, a odmah prve zime sam se ugojio, ne znam koliko, nisam se merio, ali bilo je više nego očigledno, sve pantalone  sam morao nove uzimati. Ali uopšte nisam razmišljao o tome kao nekom problemu, o gojenju, ni o čemu. Do sledeće zime, skontao sam da to jeste problem, da bih trebao rešavati to, ali jednostavno nisam ništa preduzeo. Da bi prošle, ne ove sad zime, u jednom trenutku izmerio 95,8kg. E tu sam „presekao“. Uhvatio sam se neke svoje verzije dijete, samo dijete, i spustio se do nekih 87-88kg za par meseci. To je bilo sve od mene, režim ishrane dok je trajao, trajao je, završilo se i to, imao sam neke dve operacije devijacije nosa i sinusa i komplikacije, ali hvala Bogu nisam nabacio nešto kila od tad, možda 1-2kg, a prođe godina. E sad sam rešio da napravim pravi presek, i preduzmem nešto ozbiljno i krenem da pravim prave korake o tom pitanju, ovo ovde obraćanje je jedan od prvih.
Student sam, poprilično neaktivan, tokom dana mahom učim i to mi je opravdanje za sve do sad bilo. Inače trenirao sam košarku desetak godina do pre 5 godina od prilike. Još jedna od korisnih informacija koju bih mogao dati je da sam prethodnog leta uradio onaj test sa onom spravicom za merenje nivoa masti u organizmu, i naravno da je izbacio šokantnih 32% čini mi se (za to sam okrivio onu moju dijetu, ali ne znam). Posle toga sam otišao kod nutricioniste u savetovalište u DZ i tamo su mi rekli da je sve ok (salo jedino nisu proveravali, jesu obime,  ekg i sl.), samo da se aktiviram, ali nisam ipak. Dakle (ne)vežbanje je moj problem i neakivnost. Ni sada nisam presrećan što ću morati nešto da počnem da uvodim (zato što sam se ulenjio totalno a inače sam voleo sve aktivnosti ranije, bio sam pravi sportski tip, pa kontam da ću i sad kad se malo razradim opet voleti) ali sam ipak rešen da to učinim.
Moj cilj jeste da se rešim sala, sala koje se pre svega nagomilalo na stomaku, bokovima, butinama i dupetu. Nekih 8- 10kg mislim da bi bilo idealno za mene da skinem. Mišićne mase slabo imam, slabo sam ikad i imao nešto razvijenu, nije me to nikad tako privlačilo, ni sad. Dok sam trenirao bio sam jak ali bez naglašenih mišića nešto, a i klinac sam bio. Što se kondicije tiče 0 sam. Planirao sam da uvedem prvo trčanje ovh dana, bajk malo, da uđem u kondiciju za početak. Sa time bih i nastavio kasnije, a što se vežbanja tiče teretanu nekako ne volim, odbojna mi je jako (išao sam svojevremeno par meseci samo), pa bih voleo ako mogu da je izbegnem nekako i da radim klasične kućne vežbe (sklekovi, trbušnjaci, čučnjevi i co.) i ako ima nekih još vežbi koje mogu u kućnoj izvedbi da se rade. Ishrana mi nije problem, na sve ću se navići, hrana mislim da nije takav problem kao neaktivnost (mada za gojenje krivim menzu donekle). Preskačem doručak, pijem dosta kafe a malo vode, i jeo sam do pre godinu dana dosta slatkog ali od tada pomalo samo. Dakle recimo da ustajem u 9, ne doručkujem, eventualno bananu ako pojedem jer ne moram da se cimam da je spremam :innocent: , užina kad-kako, ako pojedem nešto to je mahom voćka ili slatkiš, ručak oko 13-14h šta ima, ali ne jede se masno, piletina mahom od mesa, nekad krta prasetina, za svaki ručak je tu raznovrsno povrće kao varivo, prilog ili salata, ili nekoliko vrsta povrća. Za popodnevnu užinu oko 4-5 ako ne preskočim pojedem neko voće, kompot ili slično. Večera, mahom pravim sendviče ili tako nešto. Nekad padne i kasna večera. Dakle ono što znam je da trebam da ubacim doručak, više vode, izbacim zauvek kasnu večeru. Što se ostalog oko ishrane tiče voleo bih da mi date neki savet. Takođe bih voleo oko vežbanja koju instrukciju, kad bi mi bilo najbolje da trčim/vozim bajk, koje bih još vežbe mogao da uvrstim kao kućnu varijantu a da su ako je moguće što efikasnije za skidanje sala, kako da ukombinujem hranu i vežbanje i sl. Ako oko ishrane i imam malo pojma, oko ovog drugog baš ne znam skoro ništa.
Svaki savet mi je dobrodošao i hvala unapred!


Edit:
Zaboravih slike da dodam

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #1 on: April 08, 2011, 12:21:31 PM »
1.vo pitanje- da li si procitao neku top temu iz ovog pod foruma
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Toma

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #2 on: April 08, 2011, 12:29:55 PM »
Jesam i tu sam se mahom nekako pokupio sa ishranom. Ali nisam sa vežbanjem i kombinacijom vežbanja i ishrane.

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #3 on: April 08, 2011, 01:11:37 PM »
Ja baravno nisam merodavan da delim savete , u istom sam procesu kao i ti .... skinuo sam 11 kg za 3 meseca.... tako sto sam ujutro na prazan stomak peglao cardio i tako svaki drugi dan ili nekad i dva zaredom  , a onda drugi dan sklekove i trbusnjake + plyometrics is p90x programa i sve sto sam stigao sam kombinovao .... NARAVNO regulisam meni kopiran sa ovog foruma.... piletina  , curetina , mladi sir , salate , u 4 , 5 , 6 obroka . Eto :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #4 on: April 08, 2011, 01:29:58 PM »
zato i pitam jer sto bi izbacivao kasnu veceru ako je u tom obroku ono sto mozes i treba da jedes
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Toma

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #5 on: April 08, 2011, 05:43:01 PM »
@g.paganini

Hvala! Takvu neku zamisao sam ja imao. Potražiću malo o plyometrics. Nisam čuo nikad za tako nešto :rolleyes01:

@Lazic
Pa doduše nigde se ne pominje čini mi se nešto o tom kasnom obroku u tim temama, ali ovako iz nekih drugih priča sam nekako to zaključio/čuo da do 20-21h šta si pojeo pojeo si, ne znam :dunno: Ali u svakom slučaju nije nešto što bih trebao jesti. Nisu grickalice ili neko smeće, ali jesu sendviči, banane, eventualno oni suvi keksi tipa petit beure ili tako nešto.

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #6 on: April 09, 2011, 12:07:40 AM »
Plyometrics je jedan od treninga iz p90x programa... pronadji na netu ima po "pijacama"  :yes:

Offline vlado0550

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 258
  • Gender: Male
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #7 on: April 09, 2011, 04:02:34 AM »
Ishranu treba da sredis pod broj jedan, a ima dosta slicnih tema sa istim problemom na forumu, tu mozes naci vise-manje sve sto te interesuje, ali zapamti bez sredjene ishrane nista!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Toma - Dnevnik ishrane
« Reply #8 on: April 09, 2011, 10:40:50 AM »
Mišićne mase slabo imam, slabo sam ikad i imao nešto razvijenu, nije me to nikad tako privlačilo, ni sad.

Teško se salo skida bez mm

što se vežbanja tiče teretanu nekako ne volim

teško se mišići nabacuju bez teretane, odnosno bez vežbi sa težinama


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads