EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Novak Djokovic  (Read 22370 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aca3330

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 793
  • Gender: Male
Novak Djokovic
« on: October 02, 2007, 12:59:15 AM »
Nole je vec legenda a tek mu je 20, sta ce biti za koju godinu... mit! :yes:







Nadimak: Nole, Nox, Nokia
Datum rodjenja: 22. maj 1987.
Mesto rodjenja: Beograd (Srbija)
Boraviste: Beograd (Srbija)
Visina: 190 cm
Tezina: 75 kg
Igra: Desnom rukom
Pocetak bavljenja tenisom: Imao je 4 godine
Status: Profesionalac od 2003.
Reket: Wilson
Sportska oprema: Adidas
Trener: Marian Vajda
 Najveci uspeh na ATP listi (Singl): № 3 (09.07.2007.)
Najveci uspeh na ATP listi (Dubl): № 134 (20.08.2007.)
 

  Ukratko o Novaku Djokovicu

Ispisao je istoriju Srpskog tenisa zlatnim slovima. Postavio je temelje nove, lepse buducnosti kada je u pitanju beli sport na ovim prostorima. Sa samo 16 leta naredjao je vrhunske rezultate zbog kojih mu mogu zavideti znatno stariji igraci od njega. Prognoziraju mu karijeru svetskog asa - najperspektivniji teniser SCG, vanserijski talenat - Novak Djokovic.

- Nikad mi se nece izbrisati iz secanja kada mi je cetvorogodisnji decak dosao u kamp sa teniskom torbom uredno spakovanom za pravi profi trening. Pitala sam ga ko mu je spakovao torbu, on je odgovorio da je to sam ucinio. Na pitanje sta zeli da postane kad poraste, bez razmisljanja je rekao: "prvi reket sveta", istu onu recenicu koju sam nekada davno cula i od Monike Seles kada je bila devojcica - kaze legenda jugoslovenskog tenisa Jelena Gencic.

Bilo je to u teniskom kampu na Kopaoniku koji je vodila Gencic, a taj decko bio je niko drugi do nasa zvezda u usponu Novak Djokovic.

Zlatnim stazama Novak je krenuo 2001. u svojoj 14-toj godini koju takmicarski zavrsava kao trostruki prvak Evrope (singl, dubl, ekipno). Okitio se tada zlatom u San Remu sa selekcijom plavih, dok su na Svetskom sampionatu postali vicesampioni. Naredne sezone nastavio je da odusevljava sjajnim partijama i uzima lidersku poziciju starog kontinenta u konkurenciji do 16 godina, osvaja prestizne turnire "La Boul" i "La Poet" u Francuskoj koje su pre njega uzimale danasnje velike svetske zvezde kao sto su Hjuit, Grozan, Rodik. Slavio je i na prestiznom Princes Kupu u Majamiju, kao i na ITF turniru u Pancevu (do 18 godina) gde je srusio rivale starije i po tri godine od njega. Posle pet odigranih ITF turnira zauzeo je 40. mesto najboljih juniora sveta.

U sezoni 2003. nastavio je da impresionira velikim rezultatima i titulama. Poceo je sa finalom ITF turnira u Nirnbergu koje je predao zbog povrede. Usledila je nova zlatna medalja koju je za svoju zemlju izvojevao Djokovic. U francuskom gradu Latneu sa drugovima iz reprezentacije pod vodjstvom selektora Jovana Lilica stigao je do naziva najboljeg u Evropi do 16. Odigrao je sest meceva i imao stopostotan ucinak.

Nasao se i na sirem spisku Dejvis Kup selekcije SCG u mecevima protiv Obale Slonovace i Bugarske. Leto 2003. pamtice po mnogo cemu, kako po zlatu iz Latnea, tako i po profi prvencu. Na fjucersu koji je organizovao TK "Crvena Zvezda" u prvom kolu savladao je cetvrtog nosioca, uzeo prvi ATP poen i nastavio da rusi prepreke sve do titule.

- Mastao sam da prodjem prvo kolo i uzmem prvi profi poen, a desilo se sto nisam ni sanjao, titula. Pokazao sam  u mojoj zemlji, gradu da profesionalni igraci nisu jaci od mene i dokazao da mogu da igram u toj konkurenciji - kaze clan tabora iz Humske.

Nije se tu zaustavio i vec naredne nedelje po osvajanju "fjucersa" na sledecem koji je organizovao TK "Dril" dospeo do polufinala i imao osam uzastopnih pobeda. Ulaskom u svet profesionalaca preskocio je odmah pola liste najboljih tenisera sveta. Na poslednjem "fjucersu" broj 6 koji se igrao u SCG 2003. godine igrao je polufinale, a na putu do njega nadigrao je i 16 godina starijeg Francuza Salvesa, coveka koji je devedesetih bio pet godina u prvih 100 na svetu. Pokupio je lovorike i na drzavnom prvenstvu u konkurenciji do 18, a zatim je dosla i titula seniorskog ekipnog prvaka drzave sa "crno-belima". Upravo je Novak doneo trijumfalni poen za tim Partizana nad vecitim rivalima sa Karaburme.

Nakon celindzera u Beogradu, koji se igrao pocetkom februara 2005. godine donosi odluku da se u buducnosti posveti profesionalnim turnirima i putu ka vrhu liste profesionalnih tenisera.

Svako ima svog idola, uzora ili je bar imao, pa tako i Novak Djokovic. Njegov izbor je Amerikanac Pit Sampras ("Svidja mi se kako servira i ponasa na terenu!"), jedan od najboljih igraca svih vremena, a u poslednje vreme i Andre Agasi. Omiljena podloga mu je tvrda. U slobodno vreme, koje je retko, Novak surfuje Internetom, gleda filmove, slusa muziku, kako kaze koja opusta, a nadje vremena i za poneki izlazak sa drustvom i najboljim drugom Vukom. Voli domacu hranu, salate i negazirane sokove.

  Kratak rezultatski skener po godinama

2001. godinu zavrsava kao 1. na evropskoj listi do 14 godina i postaje tri puta prvak Evrope: pojedinacno, ekipno i dubl, i vice prvak sveta ekipno do 14 godina.
2002. godinu zavrsava kao prvi na evropskoj listi do 16 godina i postaje evropski ekipni prvak.
2003. godine pocinje profesionalnu karijeru i osvaja jedan "fjucers" i igra dva polufinala. Dolazi na 680. mesto ATP liste.
2004. godine osvaja nekoliko "fjucersa" i "celindzera". Ucestvuje na dva ATP turnira gde belezi i prvu pobedu nad Francuzom Klemonom u Bukurestu. Godinu zavrsava kao 182. igrac na ATP listi.
2005. godine u Melburnu, Parizu i Londonu na gren slemovima je prosao po tri kola kvalifikacija. Posle toga, u Njujorku je direktno dospeo u glvni turnir i igrao je trece kolo. Nakon toga bio je 80. na svetskoj rang listi. Na svom poslednjem turniru u 2005. godini u Parizu (Masters) dolazi do treceg kola prethodno "unovcivsi" prvu pobedu u karijeri nad Top 10 igracem ATP liste, Marijanom Puertom iz Argentine (9).


Proglasen je najvecim talentom svetskog tenisa. Jedni kazu da njegovo vreme tek dolazi, drugi da je doslo i da je sada samo pitanje dana kada ce uci u svetski vrh. Na sve to osamnaestogodisnji Novak Djokovic samo odmahuje rukom. Na drugima je da sude i pricaju, na njemu da radi i krci put ka vrhu vrhunskim rezultatima. A on ih ima. Uostalom, rec je o trostrukom sampionu Evrope i osvajacu mnogobrojnih turnira.





http://www.youtube.com/watch?v=ednb5z_EF_0

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #1 on: October 02, 2007, 01:01:10 AM »
Bravo Nole  :clap: :clap: :clap:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aca3330

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 793
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #2 on: October 02, 2007, 01:04:41 AM »





Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Novak Djokovic
« Reply #3 on: October 02, 2007, 03:29:56 PM »
super je text!  :clap:
ali cula sam da se boravi u Monte Carlo,nego u Bg... ne znam...  :dunno:  ;)
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline milaneze

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #4 on: March 29, 2009, 03:09:54 AM »
ma jeste da je on najbolji srpski teniser svih vremena,ali za status zvezda treba sacekati malo.osvojio je samo jedan grand slam i redovno gubi od NADAL pa mislam da je daleko od prva 2ca na atp,suvise je fama oko njega,nije to sto ga ljudi misle

Offline DrFeelgoodMC

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #5 on: April 11, 2009, 04:23:45 PM »
Nesto mu fali... Ne grize kao pre... :)

Nadam se da je privremeno...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #6 on: April 11, 2009, 05:55:47 PM »
Fali njemu puno toga
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #7 on: April 11, 2009, 07:00:31 PM »
Nesto mu fali... Ne grize kao pre... :)

Nadam se da je privremeno...

jedino sto njemu fali je dobra fizicka priprema :) tehniku ima..mada ponekad ne moze da dodje do izrazaja posto nije jaci od moje babe..
al se nekad dobro jelo

Offline Milos_Miletic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
  • "Im big because im strong" Levrone
Odg: Novak Djokovic
« Reply #8 on: April 11, 2009, 07:50:58 PM »
Koliko su ga svi hvalili,jbg uobrazio se...
"Unleash the beast within
I walk around with the strength of 100 men
You better run before I count to ten"

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #9 on: April 11, 2009, 08:02:49 PM »
nije se on uobrazio..on igra kao pre godinu dana..ISTO! a zbog toga ga i snalazi sad sve ovo..svake godine su u svakom sportu sve jaci i jaci..on je isti..to je problem
al se nekad dobro jelo