Trening > ::Cardio::

kardio trening za dijabeticare?

(1/2) > >>

vlada85:
ovo je veoma rasprostranjena bolest na nasim prostorima, a pocela je da se javlja i kod relativno mladje populacije. kakav trening bi bio dobar za ovu grupu ljudi s obzirom da je njima neki vid aerobne aktivnosti preko potreban. molio bih za vasa iskustva...

ANILI:
Moja tetka je seceras....ona uzima po dva puta na dan insulinske inekcije...znaci teska faza...secer zna da varira u rok od par sati od 20 do 3 sto je ispod donje granice....primetila sam da kad je aktivna kad izlazi...sheta...dvizi se bilo sta njoj je secer oko 12 sto je za njoj to super....a lekari kad je bila u bolnici rekli su joj da sme da ima neke aktivnosti koji ne zamaraju puno....sto podrazumeva shetnja...voznja bajsom....brzo hodanje i sl.Evo ja bar toliko znam o tome.....a imam i jednu drugaricu iz Mkd ona je isto seceras i znam da nije isla sa mnom u teretani zbog secerne bolesti..mada po mom mishljenju je da kad su secerasi aktivni insulin im je u normali

vuksa:
moj drug sa treninga je seceras...isto uzima 2x insulin na dan...a radi i teretanu i rvanje...i kaze mu doktor da od kako je poceo da trenira mu se taj nivo secera znatno popravio

vlada85:
hvala hvala, hajde jos neciji primer :vertag: :clap:

ANILI:
Ma zeznuta je ta secerna bolest...mislim da je cak i nasledna...ako jeste nasledna ja sam ga....baba,deda,tetka svi secerasi i to na insulin.....kod mene kuci u frizider ima vise insulinske inekcije nego li hrane :nonono:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version