EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mama u akciji skidanja kilograma  (Read 54291 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #320 on: May 21, 2013, 10:54:40 PM »
Danas mi luduje secer...popodne me uhvatilo ludilo da bi jela neshto slatko, i izmerim secer da vidim shta se tada deshava, da li sam mozda u hipoglikemiji pa zato ...kad ono 7,8 secer, a nishta danas nisam jela, chak ni voce, ni krompir, ni rizu, ni nikakva testa.... od jutros samo jogurt belanca, kuvano meso i paradajz ....

Izgleda da ne razumem najbolje procese u organizmu, poshto ne shvatam od chega mi je tako skochio secer ako ga nisam konzumirala taj dan  :boxed:

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #321 on: May 22, 2013, 05:35:59 AM »
Napredujemo :)

Da nije skocio od paradajza?U njemu ima secera.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #322 on: May 22, 2013, 08:18:53 AM »
Pa ne verujem da moze tako jako da skochi od 2 paradajza  :dunno:

Sad cu da lupim ali moram da pitam... da li moje telo iz zaliha stvara skrob kako bi se hranilo kada ne jedemo skrob? Da li je moguce da sam na taj nacin stvorila glukozu u organizmu?  :dunno:

Offline ljiljanap

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 227
  • Gender: Female
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #323 on: May 23, 2013, 04:12:51 PM »
Quote
Izgleda da ne razumem najbolje procese u organizmu, poshto ne shvatam od chega mi je tako skochio secer ako ga nisam konzumirala taj dan  :boxed:

Možda stres Twin, kako se nosiš s njim?

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #324 on: May 23, 2013, 09:57:04 PM »
Pa onako, zavisi od dece, kad su dobre i ja sam super, a kad nisu onda se naravno nerviram...neke vece stresove osim generalnog stanja bez posla i para nemam....  :dunno:

Offline ljiljanap

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 227
  • Gender: Female
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #325 on: May 24, 2013, 12:08:20 PM »
Moraš kontrolirati stres koliko možeš, on ti je pri vrhu kad se radi o dijabetisu, naravno uz hranu. Moja ujna ima dijabetis i jako pazi na ishranu, ali joj šećer skače na svaku emocionalnu reakciju bilo ona pozitivna ili negativna. Drži se  :blowkiss:.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #326 on: May 24, 2013, 09:38:21 PM »
Iskreno, mislila sam da samo velike stresne situacije utichu na dijabetes, jer znam par ljudi koji su imali nagli skok secera, i dobili dijabetes nakon velike stresne situacije, kao shto je smrt bliske osobe...

Inache, zadnjih par dana mi organizam radi kontra...imam secer  oko 6, stojim na 80 kg, iako sam danima bila na 79, i osetjam se ko tenk, a bas sam puno u pokretu i dosta dobro jedem, u smislu da je bilo dosta mesa zadnjih dana... a ne treba ni da dobijem pa da mislim da je to...  :dunno:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #327 on: May 24, 2013, 09:57:44 PM »
uzmi jogurt i sutra i prati
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ljiljanap

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 227
  • Gender: Female
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #328 on: May 24, 2013, 10:50:29 PM »
Malo odi na forume o dijabetisu, tamo su ljudi koji se godinama bore s tim, možda ti njihova iskustva mogu pomoći da bolje upoznaš tu bolest, pa ćeš je znati i bolje kontrolirati.
Čitaj što više, što više naučiš o tome lakše ćeš se nositi s njom.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #329 on: May 24, 2013, 11:08:54 PM »
Nemam bash mnogo vremena da chitam sad, ceo dan sam napolju, samo dok spremam obroke deci, i dok ja jedem uletim da vidim shta ima...i sad peglam, pa u pauzama ulecem da vidim poruke  :crazy: Ali potrudicu se  da saznam shto vishe... :yes:

Lazicu, jogurt pijem svako jutro i vece, ujutro onako iz kreveta dok se ne probudim za pravi doruchak, a uveche malo pred spavanje, zajedno sa lanenim semenkama  :yes:

Ono shto mi je svaki dan na meniju je salata od krastavaca, paradajza, luka, paprike sa malo soli i maslinovog ulja ... ponekad zamenim sa zelenom salatom ili samim krastavcima. i belim lukom .. uz doruchak obichno jedem sam paradajz jer ne stignem napraviti salatu.