EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako da se ugojim?  (Read 11521 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #20 on: September 24, 2008, 03:01:24 AM »
Pa to, to me je interesovalo, to sam mislio, sad tekst dobija vise smisla...  :yes:

Zahvaljujem na objasnjenju!  :clap:

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #21 on: September 24, 2008, 04:01:39 AM »
Ja kazem da samo treba da odspavam da bi se mozak vratio u normalu i setio svacega, pozitivno salo, ideja je dosla odavde(bitni delovi su obelezeni crvenim):

Ovde pogledaj

House: Saving a sixteen-year-old kid from a lifetime of immunosuppressant drugs and a very nasty scar.  This kid doesn’t have lupoid hepatitis.  He has acute naphthalene toxicity.

Hourani: Naphthalene.  You’re talking about mothballs.

House: Nope. [holds up tweezers] Termites.  They create naphthalene to protect their nests, which I’m assuming is rather large and is inside all four walls of his bedroom at home. [He tosses the tweezers on the surgical equipment.]

Hourani: And your assumption is based on what?

House: The autopsy I just conducted on his pet cat.

Hourani: Call Cuddy.  And security.

House: You are not removing that kid’s liver.

Hourani: NOW! [Nurse goes to call.  House coughs up some phlegm, and spits it on the surgeon.]  Have you completely lost your mind?!

House: No, but I have been feeling a little sick lately.  Achoo!

Anesthesiologist: There’s no way we can do this surgery now.

Hourani: You think?!

[Cut to a hallway.]

Foreman: You’ve already cost him his liver, don’t kill him too!

House: Why are you so eager to cut into a healthy kid?

Chase: Healthy?  He’s in the toilet!

House: He just needs some chicken soup.

Chase: I’m telling Hourani to re-scrub.  We’re doing this transplant.

House: No, you’re not.

Chase: You said it!  If Keith’s symptoms had an environmental cause, they would have disappeared as soon as he got here.

Cameron: They’ve only gotten worse.

House: If the food here wasn’t one step below Riker’s Island he would’ve gotten better.  He’s lost fourteen pounds.

Foreman: Yeah, sure.  This is nothing but a dietary thing.

House: Naphthalene is a gas, a fat soluble gas.  The kid breathes it in, it gets stored in his fat cells.  Outside the hospital his body burned protein and carbs for energy, and the naphthalene stayed in fat.  But once the car accident put him in the hospital, and he started losing weight [CGI of Keith’s fat cells, full of toxin being freed], his body had to get its energy somewhere else.  It started to burn fat.  The floodgates opened, the poison poured into his system.

Ako gas ostaje otrovan, protein predpostavljam isto ostaje u nekoj boljoj formi od sala od masti i od sala od UH, a mozda ja totalno gresim ali kao sto rekoh nemam pojma, lupio pa se nadao da ima neko pametniji....znaci Hans i zajedljivi Tanor da ne zaboravimo, nista nije plod moje maste vec logickog razmisljanja i naravno gledanja mnogo serija...
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #22 on: September 24, 2008, 04:12:10 AM »
Ako gas ostaje otrovan, protein predpostavljam isto ostaje u nekoj boljoj formi od sala od masti i od sala od UH, a mozda ja totalno gresim ali kao sto rekoh nemam pojma, lupio pa se nadao da ima neko pametniji....znaci Hans i zajedljivi Tanor da ne zaboravimo, nista nije plod moje maste vec logickog razmisljanja i naravno gledanja mnogo serija...

Pa recimo da ima logike u tvom razmisljanju...
1. Serija (ako vidim dobro Dr. House) moze i da lupa gluposti, a mozda je stvarno naucno zasnovana..
2. Mozda je tvoje misljenje ispravno, medjutim moze biti da se to desava samo sa gasovima koji nekako dospevaju do sala, to samo Dr. moze da tvrdi i da objasni...
3. Ne vredi ti da vredjas ljude kakvi god da su, ovo je on line i ne treba niko da te dotice, citao sam teme u kojima se svadjas i to je zaista glupo, ja ne znam ko je gde pogresio ili lupao jer smatram svoje znanje niskim i ne mogu da ocenjujem, ali cak i da su pogresili a ti u pravu, svadjom sa njima postajes omrzen na forumu i tesko da ces dobiti i jedan savet vise ovde, a veruj mi sigurno ima puno ljudi koji znaju jako mnogo...

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #23 on: September 24, 2008, 04:22:40 AM »
Jeste ta je serija! House M.D. inace u americi..
Nije bitno sa kime se svadjam niti da li ce neko odgovoriti, muka mi je od ljudi koji odma osudjuju i ocenjuju i ismevaju i prave se bolji od drugih ima 10ljudi koji znaju puno par moderatora, Lazic naravno, sele137 i naravno ljudi koji stavljaju puno ime i prezime i svoje takmicarske slike oni znaju ima jos par ljudi ali ne mogu da ispisujem nikove!!!
Ljudi koji znaju * 2 = neznalice koje se samo smeju i se*u!
Zao mi je sto naletim na tako neki super forum i nadju se neznalice koje komentarisu tamo gde im nije mesto a da ne zaboravimo ljude koji podsticu off i provociraju onako ljigavo jedva primetno za ljude kojima se ne obracaju!!!
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #24 on: September 24, 2008, 06:21:29 AM »
Jeste ta je serija! House M.D. inace u americi..
Nije bitno sa kime se svadjam niti da li ce neko odgovoriti, muka mi je od ljudi koji odma osudjuju i ocenjuju i ismevaju i prave se bolji od drugih ima 10ljudi koji znaju puno par moderatora, Lazic naravno, sele137 i naravno ljudi koji stavljaju puno ime i prezime i svoje takmicarske slike oni znaju ima jos par ljudi ali ne mogu da ispisujem nikove!!!
Ljudi koji znaju * 2 = neznalice koje se samo smeju i se*u!
Zao mi je sto naletim na tako neki super forum i nadju se neznalice koje komentarisu tamo gde im nije mesto a da ne zaboravimo ljude koji podsticu off i provociraju onako ljigavo jedva primetno za ljude kojima se ne obracaju!!!

nishta ti nisi ovde objasnio ... GDE JE KVALITETNO SALO ??? znamo mi shta sve moze da se sadrzi u masnom tkivu ... ali GDE JE TU KVALITET I KAKO GA MERISH ??

edit : mislim da sam skontao ... ti kontash da protein je samo negde delimichno promenjen u salu i zadrzava svoje funkcije ,,zarobljen '' u salu ...????????? svejedno imam utisak da ti i dalje nisi na google.com ukucao trigliceridi i prochitao o tome ...  aj molim te to uradi ako hocesh da odrzish neku zdravu diskusiju poshto ovo nema smisla .. meshash babe i zabe
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #25 on: September 24, 2008, 06:23:01 AM »
a izvini,ovde negde pise covekova podela sala na to tvoje kvaliteno i nekvalitetno?Pojasni mi kako si ti zakljucio to da postoje 2 vrste sala?

Outside the hospital his body burned protein and carbs for energy-ok UH i sve sto je pojeo ce prvo potrositi,glikogen ode...misice i salo ce ravnomerno gubiti,nemoze sad on sve msiice prvo da pohasa pa da ide na salo...znaci ako si mislio na katabolizam misicnog tkiva...Ok gas koji se rastvara u fat celiji,SO?Gde pise da je u "proteinskom" salu?? Ja mogu d arazumem da si napisao da se gas nalazio zarobljen u intra mukularnom ili viscelarnom salu,psoto ono prvo ide( a za trosenje nekih drugihrezervi treba vremena) cisto poredjenja radi 1kg masti tj sala obezbedjuje 9 dana energije za prosecno dete...no skrecem sa tem,DOCA nije nigde rekao nista o "proteinskom" salu niti je cak rekao bilo sta sto se moze povezati sa kvalitet-ne kvalitet salom...

dalje,taj otrov pokazi mi njegovu formulu,jer ocigledno nema sastojke tj nas organizam ga nemoze razloziti enzimima na manje delove pa takav ostaje...sad je druga stvar sto bih voleo da mi objasni kako taj otrov nije odmah delovao,nego je prosao kroz toliko procesa neostecen da bi otisao u salo,al ajde on je doktor neki super-star te-ve zvezda  :lol: :lol: sledeci put konsultuj Opru  :yes:

dalje...vredjas a nemas blage kako nase telo deluje kada ima visak nutrijenata (naime ovde govorimo o prot i UH) i nemas pojma kako dolazi do toga da se iz njih naprave adipozne celije...znachi objasni mi kako dolazi do toga:UH ili prot =>Mast pleeease,pa ce ti se reci samo koja je razlika izmedju sala dobijenog UH,Masti,ili od proteina tj nema razlike  :yes:

ustvari ja tek sad shvatam da ti oces reci da protein ostaje NEPROMENJEN i da takav ide u salo...o boze...procitaj i nesto o lipo-proteinima mozda si i na to mislio,doduse onda jos gora glupost  :lol: ako te mrzi da lepo ucis iz knjiga koje su pokazano dobre i sadrze mnostvo info,imas i na wikipediji sve,pa nemas neki izgovor za gluposcu...jos si stariji od mene da ne pominjem od Tanora,imao si vremena za nauciti al eto tebe,vec ces krknuti aas pre no sto saznas kako se odvijaju neki procesi u organizmu...neznanje i glupost su dve razlicite stvari...glupost je negiranje neznanja  ;)

znaci to za salo neznam kako si "provalio" ali ako dodeljuju bambija,ti si dobio 3 komata za neverovatnu promisljenost...

U redu je da besnis i da vredjas druge ljude,to se obicno radi kad neko nezna i izgubi argumente pa su uvrede jedini nacin  ;)
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #26 on: September 24, 2008, 06:27:18 AM »
p.s. gledaj manje serija  :boxed: :wallbash1:
Why so serious?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #27 on: September 24, 2008, 06:28:47 AM »
a izvini,ovde negde pise covekova podela sala na to tvoje kvaliteno i nekvalitetno?Pojasni mi kako si ti zakljucio to da postoje 2 vrste sala?

Outside the hospital his body burned protein and carbs for energy-ok UH i sve sto je pojeo ce prvo potrositi,glikogen ode...misice i salo ce ravnomerno gubiti,nemoze sad on sve msiice prvo da pohasa pa da ide na salo...znaci ako si mislio na katabolizam misicnog tkiva...Ok gas koji se rastvara u fat celiji,SO?Gde pise da je u "proteinskom" salu?? Ja mogu d arazumem da si napisao da se gas nalazio zarobljen u intra mukularnom ili viscelarnom salu,psoto ono prvo ide( a za trosenje nekih drugihrezervi treba vremena) cisto poredjenja radi 1kg masti tj sala obezbedjuje 9 dana energije za prosecno dete...no skrecem sa tem,DOCA nije nigde rekao nista o "proteinskom" salu niti je cak rekao bilo sta sto se moze povezati sa kvalitet-ne kvalitet salom...

dalje,taj otrov pokazi mi njegovu formulu,jer ocigledno nema sastojke tj nas organizam ga nemoze razloziti enzimima na manje delove pa takav ostaje...sad je druga stvar sto bih voleo da mi objasni kako taj otrov nije odmah delovao,nego je prosao kroz toliko procesa neostecen da bi otisao u salo,al ajde on je doktor neki super-star te-ve zvezda  :lol: :lol: sledeci put konsultuj Opru  :yes:

dalje...vredjas a nemas blage kako nase telo deluje kada ima visak nutrijenata (naime ovde govorimo o prot i UH) i nemas pojma kako dolazi do toga da se iz njih naprave adipozne celije...znachi objasni mi kako dolazi do toga:UH ili prot =>Mast pleeease,pa ce ti se reci samo koja je razlika izmedju sala dobijenog UH,Masti,ili od proteina tj nema razlike  :yes:

ustvari ja tek sad shvatam da ti oces reci da protein ostaje NEPROMENJEN i da takav ide u salo...o boze...procitaj i nesto o lipo-proteinima mozda si i na to mislio,doduse onda jos gora glupost  :lol: ako te mrzi da lepo ucis iz knjiga koje su pokazano dobre i sadrze mnostvo info,imas i na wikipediji sve,pa nemas neki izgovor za gluposcu...jos si stariji od mene da ne pominjem od Tanora,imao si vremena za nauciti al eto tebe,vec ces krknuti aas pre no sto saznas kako se odvijaju neki procesi u organizmu...neznanje i glupost su dve razlicite stvari...glupost je negiranje neznanja  ;)

znaci to za salo neznam kako si "provalio" ali ako dodeljuju bambija,ti si dobio 3 komata za neverovatnu promisljenost...

U redu je da besnis i da vredjas druge ljude,to se obicno radi kad neko nezna i izgubi argumente pa su uvrede jedini nacin  ;)

btw mislim da je house prolazi kroz neku ,,medicinsku cenzuru '' i da ne lupaju gluposti .. tako da moze biti da je ovo moguc scenario ... :D teshki offtopic ... :D ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #28 on: September 24, 2008, 06:36:22 AM »
kao sto felps prolazi rigoroznu doping kontrolu  :lol: :lol: amerika je to...

no i da jeste tako,ok otrov u salu,a kako protein?explanation pending...
Why so serious?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #29 on: October 12, 2008, 02:13:51 AM »
kao sto felps prolazi rigoroznu doping kontrolu  :lol: :lol: amerika je to...

no i da jeste tako,ok otrov u salu,a kako protein?explanation pending...

ma mislim na house-a kad sam rekao da je moguc scenario :D ne na ovo .. LOOOL brate i ja sam zapanjen sa tom prichom .. nemoj od mene objashnjenje da trazish ;D ... :PPPP
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!