EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliko i koje vitamine piti?  (Read 91215 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline H2SO4

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
  • sve je to na psihickoj bazi
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #20 on: August 26, 2007, 05:28:33 PM »
ne znam samo koja to supstanca iz AP ostecuje jetru pa da je i 100x jaca od navedene doze ...
nema sta, bas nacitan neki old school bilder  :lol:
Toby Wong. Toby Wong? Toby Wong. Toby Chung? Fucking Charlie Chan.

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #21 on: August 30, 2007, 08:58:00 AM »
Ja sam uzela Dual tabs od Twinlaba ima li ko iskustva s njima....

Al su ogromne, popijem pola litre vode dok ih progutam  :boxed:
Practice makes perfect

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #22 on: August 30, 2007, 10:56:37 AM »
ja sam uzimo, i uvek ih uzimama DAILY FORMULA od univerzala ima 100 tableta..uzma se 1 na dan
a moze se i 2... ja uzimam 1dnevno....sve zavisi od potrebe pojedinca....
kod nas kostaju ngde oko 5-6evra...
od kad sam njih poco uzimati, odlicno se osecam.. nemam vise bolova u zglobovima niti kakvih sitnih povreda. a prhladu nisam imo skoro 2 god...
Odlican proizvod!!! :yes:
vidim da je izasla i nova jaca formula... al meni su ove ok. cena i kavalitet. a mogu mi biti 100dana
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #23 on: August 30, 2007, 11:17:05 AM »
uh, ja sam ove platila malo manje od 35 EURa za 100 tableta!
morat ću u shopping u Srbiju, sve mi se čini
Practice makes perfect

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #24 on: August 30, 2007, 11:22:02 AM »
Tiya...ja nisam iz srbije vec iz R.S. :yes:
Ali u srbiji je isto tako jeftine stavri mozda cek i jeftinije nego kod nas.
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #25 on: August 30, 2007, 11:24:35 AM »
Ok sorry... :)

Bit će nešto od mene :lol: :lol:

Kod nas je sve skupo....deru nas :yes:
Practice makes perfect

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #26 on: August 30, 2007, 01:18:19 PM »
uh, ja sam ove platila malo manje od 35 EURa za 100 tableta!
morat cu u shopping u Srbiju, sve mi se cini
Mnogo si platila za bocicu od 100 tableta-35e to je nekih 2800-u Bgd je oko 2000din
"TW Dualtabs" je fenomenalan proizvod-sam pogled na sastav izaziva postovanje,cak i za nekog ko nikad nije probao.....Mada i tu ima "prevare"-mozes da pijes jednu ali opet je mnogo preporucljuivije da pijes 4 kom...-pa sad treba odabrati medju gomilom proizvoda sta je najbolje...
Universalov "Daily Formula" je   ispod tog kvaliteta-100 kapsula kosta nekih 650 din....Ali kad pogledas sastav shvatis u cemu je "stos"-da nije vitamina A koga ima 5000IU,bukvalno bi mogao da pijes 10 dnevno...(ovo se odnosi na ljude koji treniraju i jako se trose)....Moja mama pije,i to dve dnevno u danima kad ide na posao.....
« Last Edit: August 30, 2007, 01:31:28 PM by wldnbg »
filmovi.infopult.net

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #27 on: August 30, 2007, 02:26:11 PM »
TW Dualtabs izvini al prvi put cujem...
koja firma? proizvodi.
pio sam ja i biotek neke vitamine, po izgledu i sta pise iza jebt. reko bi prava bomba, kad sam ih pio onako, meni su slabo djelovale.... znam da vitamine nemos znat kako djeluju, ali meni je bila velika razlika. na odnosno univerzalove... kad sam uzimo biotech vit. nekako koda nepijem vitamine.osjeco sam se slabo, imo sam upala dosta, boli le me tetive,zglobovi, imo sam malu virozu. a trninge imao sam veoma zestoke jal je bila zima...po meni kad sam se vratio na univerzal bila velika razlika. nema gripe, upale nestale, jednostavno oseco sam se sjajno....
do duse DAILY F. po satavu nisu bog zna sta ekstra al meni su ok...
ja kroz ishranu unosim dosta vitamina..
tako da su mi ove ok.  vices za vitamin (A) da ima  5000IU...pa to ti je 100% dnevne potrebe, uljuskom organizmu...jos ga uzmes kroz ishranu eto ti... netreba vise.... :dunno:
A STARI MOJ NETREBA VJEROVAT SVE STO PISE, I KAKAV IZGLED IMA!!!.... :yes: :crazy: ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #28 on: August 30, 2007, 02:44:08 PM »
TW covece-Twinlab i njihov proizvod Dual tabs......O stvarima koje sam probao i imam iskustva nema potrebe da se ubedjujem...jednostavno znam...
Biotech je u principu losa firma i treba ih izbegavati ako imas jos neki izbor...Universal isto-nekad su bili dobri sad su losi i to je to...NJihova "Animal" linija proizvoda je EXTRA i to je odprilike jedino sto valja od njih-medju njima i Animal Pack-sigurno najbolji i najjaci skup vitamina i minerala itd....
Dnevna doza vitamina-pa to je takva glupost-ja ne znam ko je to sastavljao(isto kao sto DIF-ovce na faxu uce da je dosta 0,8 grama proteina po telesnoj masi-i to im pise u zvanicnoj literaturi:"Ishrana Sportista"-Gospode Boze....)...a i ako ima nekog smisla verovatno se odnosi na coveka koji lezi po ceo dan i gleda TV...60mg vitamina C je RDU-pa to je smesno...bez 500mg nista....Kako znam-pa znam---za vitamin C-ako ga unesem 1000mg izbacujem sav visak vode iz organizma-ako unesem samo 60mg(RDU) osecam se kao zaba...B komplex-ako ne unosim kako treba-koza mi je suva i peruta se-cim krene B komplex kako treba sve je OK...Cink-bez 15mg dnevno nista-znam kakvo je stanje moje kose kad nema dovoljno Cinka....Ne bih voleo da se ovo sto sam naveo shvati pogresno-nije sad jedan dan unosim 60mg vitamina C i odma problemi-ne,to je recimo ako sam 15 dana los sa vitaminima osetim razliku...
Ne mogu vise da raspravljam o ovome-rekao sam sta sam imao-mrzi me vise....Osim ako Lazic ili neko podjednako iskusan ima neku primedbu na ovo sto sam napisao......
« Last Edit: August 30, 2007, 02:55:03 PM by wldnbg »
filmovi.infopult.net

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: Koliko i koje vitamine piti?
« Reply #29 on: August 30, 2007, 03:42:57 PM »
svaki multiminerali kompleks ce zavrsiti posao, mozes dodatno da pojacas, vit C,E,B6, glukozamin i kalcijum

Za cega je potreban glukozamin?