EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pitanje oko kolicine UH  (Read 3091 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Doni Brasko

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Pitanje oko kolicine UH
« on: January 20, 2011, 10:07:03 AM »
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje oko kolicine ugljenih hidrata koja treba da se dnevno unese. Naime, prvo par reci o sebi tj. o treningu i ishrani i cilju istih. Imam oko 80 kg, treniram tri puta nedeljno, znam da bi trebalo vise, ali zbog vremena i finansija koje mogu da potrosim na suplemente trenutno je to toliko. Od suplemenata koristim standardno: whey, BCCA, glutamin i kreatin. Kroz dnevnu ishranu se trudim da unesem oko 2 grama proteina po kg telesne tezine, nekih 80% je iz ishrane dok je ostatak iz proteinskog sejka (zamena obroka). Cilj treniranja mi je, kao i vecini, da dobijem malo misicne mase, jednom recju da postignem neki izgled kojim cu biti zadovoljan.

E sad dolazim do kolicine UH koju dnevno treba da unesem i koja mi u ishrani pretstavlja najveci problem. Na moju tezinu u cilju dobijanja misicne mase ja bi trebalo da unosim oko 300-400 grama UH, s tim da ja tu kolicinu ne mogu ni u snu da pojedem. Npr. pre neki dan sam skuvao 300 grama pirinca (oko 210 gr UH) i to je bukvalno ispala cela serpa pirinca! A to je samo oko 200 i nesto gr UH.

Moje pitanje je sledece: da li ja mogu da se nadam nekom porastu misicne mase uz unos od 2 gr proteina (to je neki minimum koliko sam upoznat) i unosu oko 2,5 gr UH po po kg telesne tezine? Ili ce to ici dosta sporije...? Naravno suplementaciju koristim pre (BCCA+glutamin+kreatin) i posle treninga (BCCA+glutamin+kreatin+whey+dekstroza) dok sejk pijem skoro svaki dan.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pitanje oko kolicine UH
« Reply #1 on: January 20, 2011, 10:12:40 AM »
Koliko dugo vjezbas?

Ako si pocetnik onda treba malo vremena dok tjelo ne krene samo traziti UH, a onda kad se jednom "odcepis" 2.5 grama ce ti biti malo, osim ako ne rastes naravno.

Ja sam jeo 400-500 gr. uh po par dana i nije bio ni najmanji problem pojesti (ovo uradim jednom mjesecno cisto da ubijem monotoniju).
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Doni Brasko

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Pitanje oko kolicine UH
« Reply #2 on: January 20, 2011, 11:27:38 AM »
Poceo sam pre dana. Mislim i ranije sam vezbao, ali je to sve bilo sa prekidima, tipa vezbam godinu dana pa ne vezbam par meseci i naravno ishrana je bila nesredjena a suplementi nisam ni znao sta su. Ali citajuci forume sam shvatio koliko nisam imao pojma ni oko cega i da je trening 30% dok je ishrana i pravilna suplementacija 70% izgleda, pa sam sad resio da krenem od pocetka ali kako treba.

Vrlo moguce da je to u pitanju i da ce posle nekog vremena to da se desi. Jednostavno nikad do sada nisam jeo neke velike kolicine UH, nisam ni imao potrebu, tako da je tih 300, 400 grama UH za sad za mene misaona imenica.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pitanje oko kolicine UH
« Reply #3 on: January 20, 2011, 11:31:42 AM »
Samo polako, ja na pocetku nisam mogao spojiti dva obroka po 100 grama pirinca (sa 3 sata razmaka), a sada i to malo.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Pitanje oko kolicine UH
« Reply #4 on: January 31, 2011, 11:58:26 AM »
@tenssa
znaci nije mnogo da unosimo 400g UH kad radimo masu ja imam 75kg i 184cm sam visok?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pitanje oko kolicine UH
« Reply #5 on: January 31, 2011, 03:21:38 PM »
Ne znam je li tebi puno.

Ne moras bas od toliko krenuti, probaj krenuti sa recimo 300 gr uh pa povecaj ili smanji, prati da li se mastis ili ne, izmeri se za dve-tri sedmice i vidi kako napredujes u obimima. :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Pitanje oko kolicine UH
« Reply #6 on: January 31, 2011, 04:50:01 PM »
ne mastim se xD