EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Yumba - offseason training  (Read 32466 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Yumba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 465
  • Gender: Male
Yumba - offseason training
« on: May 12, 2010, 06:25:53 PM »
Pozdrav svima...
Iako sam relativno aktivan na ovom forumu ipak cu pre svega izneti neke detalje o sebi, koji imaju veze sa treningom. Imam 27 godina i svoj gasterbajterski hleb zaradjujem igrajuci vaterpolo. Tegovima se igram dugo, otkad je vaterpolo postao iole ozbiljniji, s tim sto je veliku vecinu vremena taj rad bio totalno neekonomican, cesto prevelikog obima, pun svih mogucih predrasuda (ne radi cucnjeve sjebaces kolena, ne radi nikad mrtvo unistices ledja, nemoj se isezati postaces slabiji.... i sve koje mogu da vam padnu na pamet). Od podataka bitnih za trening izdvojio bih svoje gabarite- visina 206cm, tezina 108kg (izmucenih posle sezone), fleksibilnost kao u drveta kao i cinjenicu da je gornji deo tela znacajno jaci od donjeg...
e sad, izneo bih svoj plan treninga za leto, koje je meni vantakmicarski period. cilj bi bio poboljsanje performansi vezanih za igru i generalno proprema za 8-9 meseci sezone, odrzavanje neke generalne spremnosti i povecanje snage ali uz sto manje povecane telesne mase. imam dva rasporeda treninga izmedju kojih se dvoumim:

Plan 1:
1. max effort neki od potisaka, pomocne vezbe za triceps i horizontalna vucenja
2. heavy conditiong, HIIT i/ili barbell kompleksi
3. max effort donji deo, pomocne vezbe 
4. odmor
5. neki od potisaka na ponavljanja, pom. vezbe za ramena, triceps i vertikalna vucenja
6. isto kao 2.
7. DE donji deo, uglavnom kroz formu raznih skokova, sprinteva i malo pomocnog rada
8. odmor
sve iz pocetka...

Plan 2.
1. potisci na max, pom. vezbe za ramena i triceps
2. conditioning
3. max effort donji deo i pom. vezbe
4. odmor
5. vertikalna vucenja sa opterecenjem i horizontalna vucenja
6. DE donji deo, uglavnom kroz formu raznih skokova, sprinteva i malo pomocnog rada
7. odmor
ispocetka ciklus...

Sve ovo pratice rad u bazenu nekoliko puta nedeljno, u zavisnosti od vremenskih prilika jer verovali ili ne ne postoji zatvoreni bazen na kom mogu da treniram u ovo doba. Voleo bih da cujem misljenja o ovim planovima i za koji da se odlucim, ili neki crossover treci predlog. Pretpostavljam da ce prvi komentar biti da je ovo previse rada i premalo odmora, ali generalno moj GPP nivo je prilicno visok i moram da ga odrzim na tom nivou zbog vaterpola. Tako da puno rada ostaje  :yes:
Pozdrav svima

Offline Mirkes

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 424
  • Gender: Male
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #1 on: May 12, 2010, 10:38:14 PM »
Kod mene su ti vrata otvorena ;)
P.S Za leto sam planirao dokupljivanje tegova, rek i prowler :)
No brain no pain

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #2 on: May 12, 2010, 10:54:49 PM »
U svrhu koju si naveo plan 1 je dosta bolji.

Offline Yumba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 465
  • Gender: Male
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #3 on: May 12, 2010, 11:39:24 PM »
U svrhu koju si naveo plan 1 je dosta bolji.
to je i moja prvobitna ideja, ali sam se posle bacio u neko razmisljanje i dosao do ove druge ideje. naravucenije: don't think  :yes:
nego voleo bih da cujem tvoje misljenje, tj razloge po tebi zasto je prvo plan bolji, ako nije problem...

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #4 on: May 13, 2010, 12:10:19 AM »
to je i moja prvobitna ideja, ali sam se posle bacio u neko razmisljanje i dosao do ove druge ideje. naravucenije: don't think  :yes:
nego voleo bih da cujem tvoje misljenje, tj razloge po tebi zasto je prvo plan bolji, ako nije problem...

...problem je,jer sam siguran da ti mnogo bolje poznajes svoje ciljeve,ogracenja i nacine od mene.


Offline Yumba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 465
  • Gender: Male
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #5 on: May 13, 2010, 12:24:11 AM »
ok
kad se vratim sa odmora pocecu da kacim konkretne treninge i snimke, jer tehnicki sam jako klimav
pozdrav svima

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #6 on: June 22, 2010, 10:31:44 AM »
jumba snimci? :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Yumba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 465
  • Gender: Male
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #7 on: June 22, 2010, 11:09:25 AM »
prekjuce odradio prvi ozbiljniji trening. cek da se malo zaukam :)
a i kad opremimo ivanovu teretanu, da ima sta da se vidi na snimku
inace trening bio:
1. Floor press 120x4
2. Sklekovi sa opterecenjem
3. triceps extenzija
4. Veslanje dvorucno u pretklonu

Offline Mirkes

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 424
  • Gender: Male
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #8 on: July 20, 2010, 01:14:26 AM »



 :blowkiss:
No brain no pain

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Yumba - offseason training
« Reply #9 on: July 20, 2010, 01:31:00 AM »
Bravo za tezinu,ali obzirom da je Sapic izbacivao 160kg ima jos da riljas.... :yes:

Inace,tehnika je blagi uzas.... :hitself: