EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: došlo vrijeme za promjene  (Read 22500 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
došlo vrijeme za promjene
« on: February 01, 2008, 10:12:36 PM »
lijep pozdrav svima, kao prvo zeljela bi pohvaliti ovaj forum i sve clanove, predivno je vidjeti kako si međusobno pomazete i napredujete. stvarno sam ugodno iznenađena. i naravno cestitam svima koju su uspjeli da skinu svoje kile, i ja cu ih skinit vjerujem u to.

e sad nesto o meni. imam 22 godine, studentica sam, visoka 168 i 71 kg, htjela bi uz vasu pomoc smrsavjeti 10-13 kg. danas vec sam u par navrata citala forum i trudila se sto vise stvari nauciti da vas ne moram previse gnjaviti. no nemojte mi zamjeriti ako pitam nesto sto ste vec spomenuli jer vec mi se sve pomalo pomijesalo u glavi.

do sada sam se hranila svakako, a od sada planiram samo po vasim savjetima.

sto se tice vjezbanja mislim da nece bit problema, nedavno sam se uclanila u teretanu, i treniram ujutro cim se probudim. e sad molim vas savjet koliko cesto i kako vjezbati. ja sam do sada bila tek par puta i ovako sam otprilike vjezbala: prvo sam malo bila na traci tek toliko da se zagrijem, pa na sprave, pa na kraju orbitrek 30 min, a jednom sam radila samo kardio - traka + bicikl + orbitrek. i da zanima me, jel na spravama raditi sve svaki put, ili jednom noge i ruke, pa drugi put prsa i ramena itd. u osrednjoj sam kondiciji. znaci sto se tice vjezbanja recite mi kada i kako i koliko i nema problema.

a sto se tice prehrane tu bi vec moglo bit manjih problema, naime zivim u domu sto znaci da jedem u menzi jer si nemam gdje sama kuhati. vidjela sam da neki imaju iste probleme. znaci nista od kuhanog mesa i ribe, jedino peceno imamo, nekad piletinu, nekad svinjetinu, junetinu u umaku, pohane purece filete (ja ono pohano skinem pa pojedem samo file), povrca uvijek ima nekog. koliko sam vidjela efikasno je raditi one varijacije sa uh, valjda cu to nauciti mjeriti. i da, zanima me sto je najbolje doruckovati u dane kad se trenira, znaci nakon treninga, jel zobene sa jogurtom ili bjelanca sa jogurtom ili?

izvinjavam se sto sam vas obasula pitanjima, ma samo da se malo uhodam pa ce biti lakse, svaki vas savjet je dobrodosao  :yes:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #1 on: February 01, 2008, 10:19:18 PM »
Dobrodosla

Sto se tice treninga,najbolje bi bilo za pocetak da to bude kruzni trening...znaci za svaku misicnu particiju po neka vezba...da pregrmis upale i naucis pravilnu formu izvodjenja

Nakon treninga ti je najbolje posjesti neki brzo varljivi protein,tipa belance,tuna,oslic...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline zara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #2 on: February 01, 2008, 10:29:10 PM »
oke, budem onda tako, nakon treninga bjelance-jel 4 oke, i jogurt s tim ako mogu, a u dane kad ne treniram 30g zobenih ak se nevaram i jogurt. Tanor, kad sam procitala "mozda je rodjena sa tim, a mozda je to photoshop" umrla sam od smijeha, e bas to mi je trebalo hahahaha hahaha

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #3 on: February 01, 2008, 10:50:15 PM »
ajde mi posalji sliku da vidim sta tebi treba od ishrane...mozda ti mozes da skines kilograme i sa nekim drugih nacinom..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline zara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #4 on: February 02, 2008, 07:51:47 AM »
posaljem ti cim nabavim fotic, imam neke slike na kompu, doduse di sam imala par kila manje, mogu ti za pocetak te poslati tek da vidis gradju tijela. i jedno glupo pitanje, kuda i kako da ti posaljem slike?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #5 on: February 02, 2008, 01:01:27 PM »
lazic@exyu-fitness.com

mejl je u profilu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline zara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #6 on: February 02, 2008, 02:29:25 PM »
tenks Milane  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #7 on: February 02, 2008, 03:08:08 PM »
napisi mi zadnja 2-3 dana sta si jela.. kolicinu i namirnice ..nacin pripreme i po obrocima..za pocetak cemo to malo da korigujemo..mislim da se i to dati neke rezultate ..kada to iscrpimo onda idemo na sledeci korak
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline zara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #8 on: February 02, 2008, 03:26:15 PM »
ovak, za dorucak najcesce i jedem zobene sa jogurtom ili integralno pecivo, poslje toga najcesce neku vocku. za rucak obicno peceno meso sa brokulom i salatom, nisam znala da bi se trebalo odvajati skrobno i vlaknasto povrce,ili neko varivo, ili rizu sa sampinjonima, i za veceru znam jesti griz na mlijeku ili sendvic, tako otprilike sam se hranila do sada, nekad jedem i jaja za dorucak, ili ribu za veceru, ovisno sto taj dan ima u menzi. ono sto je problem su grickalice koje znam jesti dok ucim, navikla sam uz ucenje nesto zvakati, znam nije dobro, ali sad ima 5 dana da sam ih potpuno izbacila. od tecnosti pijem samo vodu, sokove nikad, i zeleni caj, ponekad kavu, sve bez secera. to je to ukratko, pitaj ako sam sto zaboravila navest

Offline zara

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: doslo vrijeme za promjene
« Reply #9 on: February 02, 2008, 03:28:50 PM »
aha, a sto se kolicine tice, za rucak npr. jedan pileci batak, ili jednu sniclu, ili 2 fileta oslica, jogurta dosta jedem(malomasnog), kad je varivo ili riza u pitanju 1 tanjur, i tako otprilike