EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Problem i potrebna pomoc u vezi ishrane  (Read 1518 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vilota032

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Problem i potrebna pomoc u vezi ishrane
« on: April 23, 2013, 11:32:41 PM »
Pozdrav svima,

Ja sam Nemanja, nedavno sam napunio 18 godina. Visok sam 184 cm i imam 85 kg. Treniram mali fudbal iliti futsal, od marta do septembra (u taj period sam nedavno "zagazio") imamo treninge 2 puta nedeljno, u periodu kad je sezona i pripreme (septembar - mart) treninzi su 4 puta nedeljno + utakmica vikendom.
Citam dosta o zdravoj ishrani ali imam jedan problem. Recimo, kada sam DRUGA SMENA, ujutru kuci pojedem tunjevinu sa nemasnim jogurtom, napravim salatu od zelene salate, krastavaca, sargarepe i karfiola, napravim sejk od 1 banane i mleka (dugotrajnog) i to pojedem pre skole, u skoli na odmoru jedem ili voce ili integralnu kiflu sa jogurtom, a problem nastaje uvece. Dodjem kuci oko 7 i gladan sam kao vuk! Jos dodajte na sve to da svako vece trcim, oko 3,5-4km svakoga dana. Ako bas ne stignem, tog dana pojacam trbusnjake.

Plan mi je da pre svega smanjim na kilazu na 80-81kg, a onda da uz svo to mrsavljenje dobijem na fizickoj spremi, pa da u septembru budem spreman za sezonu. Vec postajem malo isfrustriran oko svega, trudim se ali uvek uvece pojedem vise nego sto treba jer jednostavno moram. Dakle sta da radim, sta predlazete? Da pojacam taj "rucak", da pojedem jos nesto u skoli ili kako?

A kad sam PRVA smena, ujutru u skoli jedem malo "obilnije" i jos ponesem neku vocku od kuce, to mi i nije problem za rucak i veceru.
Zeljno iscekujem vase savete i predloge. Naravno predlozite mi nesto "zemaljsko", nemojte neke namirnice koje su preskupe, uglavnom jedem malo drugacije od ukucana tj. trudim se da uvek kupim za sebe jogurt sa 0% mm itd, finansiram te namirnice iz svojih sredstava :D

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Problem i potrebna pomoc u vezi ishrane
« Reply #1 on: April 24, 2013, 11:54:35 AM »
Recimo, kada sam DRUGA SMENA, ujutru kuci pojedem tunjevinu sa nemasnim jogurtom, napravim salatu od zelene salate, krastavaca, sargarepe i karfiola, napravim sejk od 1 banane i mleka (dugotrajnog) i to pojedem pre skole, u skoli na odmoru jedem ili voce ili integralnu kiflu sa jogurtom, a problem nastaje uvece. Dodjem kuci oko 7 i gladan sam kao vuk! Jos dodajte na sve to da svako vece trcim, oko 3,5-4km svakoga dana. Ako bas ne stignem, tog dana pojacam trbusnjake.

Naravno da budes gladan kao vuk kad prakticno nemas pravi obrok nakon te tunjevine ujutru sto si spomenuo :) Bilo bi dobro kad bi bar to sto jedes u skoli bilo bilo kvalitetnije. Ako ne mozes(neces) da od kuce nosis hranu u posudama ili kako vec, napravi sendvic kod kuce, integralna kifla sa belim mesom, filetom oslica itd ... uz to mozes da popijes i jogurt i bice mnogo kvalitetniji obrok nego sama int kifla i jogurt. Pored toga, mozes da nosis i kostunjave plodove(bademi,orasi, lesnik) i njih da grickas, samo ne preteruj sa njima.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: