EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Visak kilograma,potrebni saveti  (Read 1487 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alonso93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Visak kilograma,potrebni saveti
« on: February 01, 2013, 04:06:40 PM »
Pozdrav svima,

kao sto naslov teme govori,imam problem sa viskom kilograma.Dugo vremena se nisam bavio nikakvim sportom,nisam obracao paznju na ishranu,sto je dovelo do sadasnjih 20kg viska.
Al sam krajem 2012e resio da tome mora da dodje kraj,i tako je i bilo.Evo ima vec malo vise od meseca dana kako treniram i mogu vam reci da se osecam mnogo bolje,veselije,pozitivnije.
Ali sam naisao na problem,koji u proslosti nisam imao,i pored redovnog treninga,sredjenje ishrane,redovnog odmora,za ovih mesec dana kilaza mi je uglavnom stajala u mestu.
1/4/2013 - 102.1kg
1/14/2013 - 101.6kg
1/21/2013 - 102.5kg
1/28/2013 - 101.7kg
I sad u ponedeljak trebam opet da se izmerim da bi video ima li kakvih promena.
E sad,i ako promena skoro i da nema,sto se tice brojki,ja na sebi mogu da vidim kolko tolko neku promenu (pozitivinu),na primer majicu koju do pre mesec dana nisam mogao komotno da obucem sada mogu,stomak mi je delimicno ravniji,nije "naduvan" kao sto je to ranije bio slucaj.
Evo da napisem i plan trening i svoju ishranu.
Trenutno mi se iskreno i ne ide bas nesto u teretanu,pa vezbe kombinujem sam,koliko mogu,sa tegovima i na sipkama.
1 dan-Ledja/biceps (bucice,zgibovi) + kardio (kucni bicikl) 45min (posle treninga sa tegovima)
2 dan-Grudi/triceps (bucice,slekovi) + kardio (kucni bicikl) 45min (posle treninga sa tegovima)
3.dan-pauza
4.dan-ledja biceps + kardio (kucni bicikl) 45min (posle treninga sa tegovima)
5.dan-Grudi/triceps (bucice,propadanja) + kardio (kucni bicikl) 45min (posle treninga sa tegovima)
6.dan-Noge/ramena (bucice,cucnjevi) + kardio (kucni bicikl) 45min (posle treninga sa tegovima)
7.Pauza

Sto se ishrane tice,s obzirom na to da se jos skolujem,i da nemam svoju platu,ne mogu bas da se hranim kao neki od vas ovde,kojima je BB profesija,ali se maksimalno trudim.
1. obrok - konzerva tunjevine + povrce
2. obrok - (tada sam uglavnom u skoli i nemam neki veliki izbor,pa se uglavnom opredelim za mleko) 1l mleka sa 0,5 masti
3. obrok - belo meso 200g + povrce
4. obrok (posle treninga) - 2 merice Whey-a + jedna solja (~100g ovsenih pahuljica ili krompir/pirinac,u zavisnosti od toga sta mi majka spremi)
5. obrok - belo meso 200g+ povrce
6. obrok - 4-5 jaja (samo belanca) ili jedna merica whey-a (pred spavanje)
I dnevno pijem oko 2-2,5l vode,nikakve sokove i gluposti.Od tecnosti jedino pijem vodu i cajeve (bez secera,ponekad stavim med) i eventualno ponekad popijem onu Aqua Vivu Hydroactive.

E sad,po svim onim kalkulatorima sa BMR,itd itd,za moju visinu (183-184),kilazu (102kg) i godine (20),meni otprilike treba oko 3,100 kalorija da bi odrzao trenutnu kilazu,a oko ~2,600kcal dnevno da bi skidao kilograme.Dok recimo moje telo dnevno trosi oko 2,100kcal ako ne radim nista i sedim za stolom.
Racunao sam da sa takvom ishranom ja dnevno unosim oko 200g proteina,100-110g UH (na raznim sajtovima sam nalazio informaciju,da je to skroz OK kolicina UH za nekoga ko pokusava da smrsa),e sad za masti nisam 100% siguran,unesem nekih 5g iz mleka,i jos mozda 10ak grama iz belog mesa i nesto malo omega 3 masti iz Tunjevine,ali one su i onako zdrave za organizam.
Sa takvom ishranom ja dnevno unesem oko 2,100-2,200 kalorija,sto je za nekih 300 kalorija vise nego sto je preporuceni deficit za moje godine/visinu/kilazu.

Pa sam hteo da vas pitam,zbog cega mi je tokom prvog meseca kilaza manje vise stajala u mestu? Gde sam gresio? Znam da ce vecina vas imati dosta predloga sto se tice ishrane,ubaci i ovo,dodaj ono,ali morate da shvatite da ne zivimo svi bas u idealnim uslovima,da bi mogli svakodnevno sebi da priustimo samo najbolju ishranu.

Da li je mozda razloga za stagnaciju taj,sto mom organizmu treba vremena da se privikne na takav rezim ishrane/treninga itd? S obzirom na to da poslednje dve godine,stvarno nikakvih fizickih aktivnosti nisam imao.

Unapred zahvalan.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Visak kilograma,potrebni saveti
« Reply #1 on: February 02, 2013, 10:48:20 PM »
pa to je dokaz da kaloriski deficit nije dovoljan za skidanje kilograma
mnogo wheya uzimas u ovoj fazi, uzimaj 1.5 merice posle treninga.
masti unosi kroz ulje, omege, cela jaja.



Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Alonso93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Visak kilograma,potrebni saveti
« Reply #2 on: February 03, 2013, 01:59:04 AM »
Ok,smanjicu whey.Ulje predpostavljam maslinovo,omega masti unosim kroz tunjevinu,ako recimo pojedem u jednom obroku 5 jaja,jel ok odnos 4 belanaca i 1 celo?
A ovo za kalorijski deficit,kako mislis nije dovoljan? Po onim kalkulatorima i proracunima,da bi odrzavao kg treba mi ~3,100-3,200kcal dnevno a ja unosim otrpilike oko 2,200 sto je skoro 1000kcal deficit.Da smanjis jos ili da povecam broj kalorija da bi deficit bi blizi cifri od 20-25%?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Visak kilograma,potrebni saveti
« Reply #3 on: February 03, 2013, 11:40:44 AM »
ne , kazem da kalorijski derficit nije kljucan za skidanje sala kao sto neki misle ono jedem 1000 kalorija i jedem sta hocu i skidam salo ili nije bitno kada sta jedem ako sam u kal deficitu, to moze da radi ali kod ljudi kod kojih bi sve funkionisalo kada bi pokusali


ta cela jaja jedi u dorucku, uzini, uvece, sira, belanca, mesa, salata
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap