EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Salmonela  (Read 61768 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Salmonela
« Reply #10 on: February 02, 2007, 11:54:11 AM »
ali pored salmonele postoji jos jedna opasna bakterija mozda cak i opasnija "esherihija coli" nalazi se u mleku, siru....jako tesko se leci.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Salmonela
« Reply #11 on: February 02, 2007, 12:17:07 PM »
@vuksa
kako stavis u mikrotalasnu?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Salmonela
« Reply #12 on: February 02, 2007, 12:19:30 PM »
pa valjda kako je pedja negde rekao...belanca u keramicku posudu i u mikrotalasnu
over & out

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Salmonela
« Reply #13 on: February 02, 2007, 12:22:16 PM »
a to znam
ali na koliko cega
dobio sam pre par nedelja mikrotalasnu,ali ne znam sta ide na koliko minuta i na koji nivo itd pa me zanima
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Salmonela
« Reply #14 on: February 02, 2007, 12:24:18 PM »
tako je preporucio pedja...ubacim jaja u posudu i ubacim u mikrotalasnu...stavim koliko treba vreme...
i jedem :strong:
pa sve zavisi koja je jacina..malo experimentisi..pa i neka ti zagori jednom :)
al se nekad dobro jelo

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Salmonela
« Reply #15 on: February 02, 2007, 12:40:01 PM »
jes pa da me vesna ubije :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Salmonela
« Reply #16 on: February 02, 2007, 12:41:30 PM »
bolje vesna ili salmonela? hahaha ;D
over & out

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Salmonela
« Reply #17 on: February 02, 2007, 01:16:37 PM »
Mikice drzi se lonceta i vode...zaobidji mickrowave..... pih

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Salmonela
« Reply #18 on: February 24, 2007, 02:29:04 PM »
Eh, i mene pomalo brine ova problematika, pa sam googlao da vidim o čemu se tačno radi. Valjda sam jedan od retkih koji obožava da pije živa jaja, ali mi nije svejedno zbog ove bakterije. Opet, kuvana su mi jako suva, i ne mogu upola da pojedem onoliko koliko bih mogao živih.

Navodno, svega jedno u 30 000 (ili 20 000, zavisi od izvora) jaja je zaraženo. Takođe, nisu sva jaja zaražena iznutra, već je dosta njih zaraženo spolja, na ljusci. Zato je bitno dobro oprati jaja, a zatim i ruke.

Cimeru je na fakultetu (poljoprivrednom) profan rekao da je dobra provera jaja ono sa potapanjem u vodu (jedino ona koja su skroz na dnu valjaju, ne sme da pluta, a ni da "balansira" na dnu), i da to pali u 99 posto slučajeva. Ali uvek ima i onaj 1%, jel'te...  :shutup: Za taj kažu da je onda bakterija unutar jajeta u takvom stadijumu da su opet velike šanse da neće uspeti da naškodi organizmu.

Najčešće se salmonela NE javlja kod domaćih koka koje kljucaju po dvorištu, tako da jeste jako bitno poznavati izvor dobavljača.

Sad, i kada sve ovo sredite, opet ostaje neki rizik... pa vi vidite da li vam se isplati. Ja ću po svemu sudeći nastaviti da jedem živa, uz sve mere predostrožnosti, pa ću vam javiti ako zakačim nešto, ok?  :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Salmonela
« Reply #19 on: February 27, 2007, 05:45:35 AM »
Mikice drzi se lonceta i vode...zaobidji mickrowave..... pih
..ZASTO??....JA VEC 2 GODINE SPEMAM BELANCA NA TAJ NACIN....PRENOSTI SU MNOGE....DA IH NE NABRJAM.

A EFEKAT ISTI..

EVO..TAMAN IDEM DORUCAK DA SPREMAM