EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteini  (Read 229773 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Proteini
« Reply #30 on: August 17, 2007, 11:31:56 PM »
Znaci proteini i samo preteini... :rolleyes01:
Sad cu da ih klopam jos vise kad sam procitala ovaj tekst!
Ne moze da skodi,naravno sa pravilnom kombinacijom sa ostalim namirnicama... :flex:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #31 on: October 17, 2007, 09:21:08 PM »
E jbg ja sad nisam skontao jel 100g kestenja ima 70 i nesto grama proteina il nema  :crazy: Kad odem na onaj link pise nesto 1% proteina.
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Vandal

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #32 on: December 06, 2007, 03:34:19 PM »
interesuje me, neki pricaju ovo neki pricaju ono, da li ima razlike gde se proteini rastvaraju? npr. voda, mleko, jogurt ... ima li neke razlike ili je to sve isto? (whey, soja i ostali)

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #33 on: December 06, 2007, 03:44:18 PM »
E jbg ja sad nisam skontao jel 100g kestenja ima 70 i nesto grama proteina il nema  :crazy: Kad odem na onaj link pise nesto 1% proteina.

nema

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #34 on: December 06, 2007, 04:26:40 PM »
interesuje me, neki pricaju ovo neki pricaju ono, da li ima razlike gde se proteini rastvaraju? npr. voda, mleko, jogurt ... ima li neke razlike ili je to sve isto? (whey, soja i ostali)

Ima veze .....recimo whey ...zavisi kad uzimas ....ako je to pwm onda ide sa vodom zbog brzeg rastvaranja i protoka a ako je to uvece ,pred spavanje onda sa melekom zbog sporijeg rastvaranja,tj. apsorpcije ( valjda sam ubo izraz  :bored:)  ....
« Last Edit: December 30, 2007, 02:34:33 AM by Milan »
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Vandal

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #35 on: December 07, 2007, 04:59:58 PM »
aha to care razumem  ;)

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #36 on: February 03, 2008, 12:24:49 PM »
E, jedno pitanje: U tekstu pise da povecan unos proteina dovodi do deficita Ca, a ja sam cuo druge price da proteini snabdevaju telo sa dosta Ca  :dunno: Kolko vidim u tekstu nigde se ne pominje da u proteinima ima Ca, ali za svaki slucaj da pitam koja je tvrdnja tacna?
I da, ako proteini dovode do deficita Ca sta onda da se radi, da se pije mleko cesto ili je dovoljno sto jedemo Ella sir uvece?
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Proteini
« Reply #37 on: February 03, 2008, 02:19:35 PM »
ne moze da dodje do deficita ako unosis Ca ishranom + kroz saplemente
inece, recimo brokoli imaji vise Ca nego sto ga ima u mleku
Ca je potreban za metabolizam proteina ... znaci morao bi da imas unos Ca = maltene nuli pa da da dodje do toga da se vuce kalcijum odande odakle ne treba ;)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #38 on: February 03, 2008, 07:42:30 PM »
A u kojoj jos hrani ima Ca posto brokoli mi se bas ne jede  :nonono: ? A nevezano za Ca inace koliko valja piti mleka na dan posto u nekoj temi sam procitao da ako je krava bila steona onda mleko sadrzi dosta estrogena?
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Proteini
« Reply #39 on: February 03, 2008, 11:58:07 PM »
Mleko ne bi bas trebalo na litre da se pije, casa do dve dnevno je OK ako ga volis i prija ti (ti i mozes jer nabacujes masu) a za steone krave ne znam sta da ti kazem ;D Recimo da imas krave za davanje mleka i krave za davanje telica :ll: Sem sto mleko i mlecni proizvodi sadrze Ca, zelene povrcke ga sadrze, pa ga ima zatim u orasima, bademima, lesnicima, suvom vocu ...
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D