EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koja tezina bucica za kucni trening ?  (Read 4064 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miki9444

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Koja tezina bucica za kucni trening ?
« on: December 02, 2013, 09:41:21 AM »
Poz drugari

Imam 17 godina, visok sam 185cm i imam 70kg sto je bas malo za moju visinu.

Pocinjem sa vezbanjem i uzimam jedan par bucica posto sam na netu video da bas dosta misicnih grupa moze da se odradi sa njima.

E sad, moze li mi neko reci koja je idealna tezina bucica za mene, s obzirom da nikad nisam radio sa tegovima, a bucice koje uzimam su fiksirane, tacnije ako uzmem 2x9 kg onda ne mogu vise da dodajem tegove.

Izbor je sledeci: 2x9, 2x11, 2x13 ... pa ne znam koliko mi je dovoljno a hteo bih da nabacim masu, ne mnogo, vec da izledam sasvim normalno jer sam trenutno puno mrsav.

Offline eXeL0L

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
Odg: Koja tezina bucica za kucni trening ?
« Reply #1 on: December 02, 2013, 02:53:44 PM »
iskreno mnogo ti je bolja varijanta da nadjes podesive bucice... posebno sto ces kao pocetnik vrlo brzo doci da od bucicama od 7kga radis odredjenu vezbu sa bucicama od 11-13... a u pocetku ti mozda i 7 bude tesko za neke stvari...razmisljas o tome kao na investiciju na duze staze... jednom kupis podesive i ne moras da razmisljas ovako ces shvatiti da ne mozes potisak bucicama za grudi raditi sa istom tezinom kao letenje za zadnje rame i stalno ces morati da dokupljujes ili neces imati optimalan napredak...

Offline miki9444

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Koja tezina bucica za kucni trening ?
« Reply #2 on: December 02, 2013, 08:02:00 PM »
Cuo sam se sa likom koji prodaje to, kaze da je moguce smanjiti ili povecati tezinu ali da je to delom ograniceno zbog broja tegova.

Recimo ako bih uzeo 2 x 9kg
-2x5kg
-2x9kg

zatim ako bih uzeo 2 x 11kg
- 2x5kg
- 2x7kg

i na kraju 2 x 13 kg
-2x7kg
-2x13kg

Eto to je to. Sad ja nisam pametan koje da uzmem posto uopste nemam predstavu kolike su to tezine.

P.S. I jos jedno pitanje, koliko su sanse da povecam masu sa bucicama ako mi ishrana nije bas full sredjena (ovde mislim na to da imam 3-4 obroka ali ne bas jednaka jer ovaj drugi je uglavnom u skoli) ?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Koja tezina bucica za kucni trening ?
« Reply #3 on: December 02, 2013, 08:21:24 PM »
Jel mozes da krenes u teretanu? Od tih kucnih stvari tesko da ima vajde.Pre bih radio zgibove, propadanja i ostalo sta mogu sa svojim telom.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380