EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: protein i koncetracija?  (Read 5362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline foreva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
protein i koncetracija?
« on: June 14, 2007, 01:32:12 PM »
cini mi se da u proteinskoj ishrani sa malo uh covek ima vecu koncetraciju (konkretno kod ucenja) i "bolje" pamti....
znam da svi pricaju kao "pred ucenje je najbolja cokolad itd" al nakon "dejstva" koje ne traje puno nisi nizasta sem kunta  :shocking:
cak sam gledao neki dokumentarac o tome kako hrana utice na raspolozenje, da li na "discovery" ili "explorer" nebitno....kako su dva lika(profi) igrali sah i pre pocetka, "prvi" je imao obrok koji obiluje proteinima a "drugi" UH.. mec je dobio "prvi" sa obrokom punim proteina..i tako sutradan isto ponove mec ali zamene uloge oko obroka, znaci sada onaj "prvi" ima obrok pun UH a "drugi" pun proteina..i mec dobije "drugi"  :wow:
jel stvarno ima istine u svemu ovome?? i da li ste mozda kod vas primetili nesta slicno???

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: protein i koncetracija?
« Reply #1 on: June 14, 2007, 01:45:50 PM »
sve je u glavi ;)

Offline luni

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
  • Seeker of knowledge
Odg: protein i koncetracija?
« Reply #2 on: June 14, 2007, 04:15:43 PM »
nije samo u glavi, ima tu dosta istine... OH te momentalo nabiju energijom, a onda kada padne nivo insulina si kao isprana krpa...

ako hoces pravu hranu za mozak, probaj tirozin (tyrosine), trebale bi ga imati sve trgovine sa suplementima
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!

Offline foreva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: protein i koncetracija?
« Reply #3 on: June 14, 2007, 05:24:53 PM »
i ja se slazem sa Luni...
iako znamo da mozak koristi 2/3 hrane sto unesemo!
i cak se u ponekim zemljama depresija leci prvenstveno zdravom ishranom..oporavak je mozda malo duzi al zdraviji bar se ljudi ne kljukaju tabletama itd..

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: protein i koncetracija?
« Reply #4 on: June 14, 2007, 06:30:14 PM »
Quote from: luni link=topic=1527.msg23310#msg23310 date=
nije samo u glavi, ima tu dosta istine... OH te momentalo nabiju energijom, a onda kada padne nivo insulina si kao isprana krpa...

ako hoces pravu hranu za mozak, probaj tirozin (tyrosine), trebale bi ga imati sve trgovine sa suplementima

MOZE I LECITIN(pored toga sto je odlican za "sivu masu",dobar je i za jetru),

A I GINKO BILOBA JE DOBAR ZA KOGNICIJU. :yes:
Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!