EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Makrobioticke namirnice  (Read 25756 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #10 on: July 05, 2007, 04:21:46 PM »
nije bas neophodno da uzimas whey buduci da ne trazis mnogo misicne mase,ali je vazno da posle treninga npr ako pojedes bananu ili suvo grozdje da posle toga ne jedes corbe,vec posle treninga se jede meso.u tom povrcu nema mnogo gradivnih materija u odnosu na belo meso,oslic
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #11 on: July 05, 2007, 04:22:41 PM »
peci pile bez koze to ti je vazno..tuna i ziva... mnogo verujete novinama..tv-u...
sta je sa pancevom i uopse vazduhom koji udisemo?
znaci ljudi jedite meso, jedite povrce, voce, zitarice..ali vodite racuna o kombinaciji i vremenu kad sta uzimate + naravno trenirajte i EXTRA CETE SE OSECATI!  ;)

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #12 on: July 05, 2007, 04:45:22 PM »
Tnx Milane,
Ok jescu ja meso odmah posle treninga samo sam videla da njemu treba malo vise da se apsorbuje od npr.corbice.
Znaci prvo meso pa npr suvo grozdje ili prvo suvo grozdje pa meso(da li je bitno uopste)?I da li uz to smem jos nesto kao integralni hleb ili integralni pirinac posto posle treninga bas budem gladna?
Izvini sto smaram ali sam jos uvek pocetnik i trebace mi malo vremena da naucim sve to

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #13 on: July 05, 2007, 04:51:42 PM »
prvo saku grozdja da se podigne nivo insulina pa onda meso.smes uh posle treninga.
pirinac ne mora da bude integralan.
gledaj npr 200 g belog mesa ima 44g proteina,dok povrce jako slabo ima,a posle treninga treba nesto da se ugradi u te misice i da se spreci katabolizam.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #14 on: July 05, 2007, 05:00:26 PM »
OK,Hvala puno na informacijama

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #15 on: July 05, 2007, 08:44:19 PM »
Povrce - Spargle, Prkos, Avokado, Spanac, Plavi patlidzan, Sladak krompir, Zelena i crvena paprika, Paradajz, Krompir, Tikvice

 :help:Zašto to izbjegavati???????
Practice makes perfect

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #16 on: July 05, 2007, 08:49:30 PM »
Povrce - Spargle, Prkos, Avokado, Spanac, Plavi patlidzan, Sladak krompir, Zelena i crvena paprika, Paradajz, Krompir, Tikvice

 :help:Zasto to izbjegavati???????
verovatno se ne uklapa u makrobioticku ishranu, kao kada bi u atkinsku jela skrob
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #17 on: July 05, 2007, 08:55:52 PM »
ajde dobro
Practice makes perfect

Offline mila85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #18 on: July 06, 2007, 11:11:28 AM »
Slozicu se sa lazicem te namirnice se ne uklapaju tu zato sto se makrobiotika zasniva na jing i jang namirnicama i obroci moraju da budu uskladjeni i izbalansirani i postoji tacan odnos koliko se cega jede za 1 obrok ili se to rasporedi za ceo dan.Ne mogu sad bas tacno da se setim koliko je ali odprilike 60% su zitarice,5-10% su alge,oko 20-30%povrce i mahunarke.
Te namirnice treba izbegavati kada se hranis STRIKTNO makrobioticki ali to ne vazi za ostale vodove ishrane

Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Makrobioticke namirnice
« Reply #19 on: July 06, 2007, 02:34:14 PM »
ja sam mislila da su makrobiotičari isto što i vegetarijanci, samo što finije zvuči :lol: :lol: :lol: :lol:
a to čovječe cijela znanost. Zvuči mi dosta komplicirano. :) :)
Practice makes perfect