EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potreban savet!  (Read 1725 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Legolas88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Potreban savet!
« on: July 18, 2012, 08:18:24 PM »
Pozdrav!
Zovem se Goran, imam 24 godine i imam problem sa viskom kilograma. Problem sa viskom kilograma je nastao posle operacije kolena, posto sam bivsi kosarkas. Jednostavno sam batalio sport i preterivao u hrani i picu, sve dok nisam dogurao do 127 kg. Kada su kolena ponovo pocela da me muce od prekomerne tezine, smanjio sam ishranu i poceo da treniram ( do duse ne redovno ), ali sam ipak skinuo 24 kilograma. Uglavnom sam praktikovao kardio vezbe i plivanje. Sada imam 103 kg, a visok sam 184 cm. Od skoro treniram u teretani i potreban mi je vas savet oko ishrane i o kupovini nekog preparata koji ce mi pomoci u "zatezanju"! Da li bi mi pomogao L-Carnitin ili nesto drugo? Hteo bih da skinem jos nekih 15-ak kila! Unapred hvala!
Pozdrav!  :help:

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet!
« Reply #1 on: July 18, 2012, 08:26:14 PM »
Najbitnija ti je ishrana pa tek onda suplementi... Napisi za pocetak sta, kada i u kojim kolicinama jedes tokom dana
-Your Mind Is a Battleground-

Offline Legolas88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet!
« Reply #2 on: July 18, 2012, 08:43:11 PM »
Posto radim kao obezbedjenje i to samo nocne smene dosta spavam preko dana. Tako da nemam odredjeno vreme u koje jedem, jednostavno jedem kad sam gladan. Ranije sam jeo previse hleba a sada ga retko kad jedem. Uglavnom jedem sve sem salata. Da se razumemo jedem ja povrce ali salate ne. Sto se tice mesa, najvise jedem ribu i ponekad nesto sa rostilja. Kad sam kuci prepodne obicno mi je dorucak 2 jaja i neki mlecni proizvod i tost, a ako sam kuci popodne onda uglavnom jedem nesto kuvano, posto obozavam da kuvam. Sto se tice posla, posto uglavnom radim nocne smene, ishrana mi se uglavnom svodi na korn-fleks sa balans jogurtom. A sto se tice slatkog nisam neki ljubitelj.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Potreban savet!
« Reply #3 on: July 19, 2012, 12:57:16 PM »
Citaj zalepljene teme.A ima i uputstvo za to kako se otvara nova tema ali ko jos to gleda..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Legolas88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Potreban savet!
« Reply #4 on: July 19, 2012, 03:07:00 PM »
Upravo grejem stolicu i citam teme. Hvala