EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Insulinska rezistencija i mrsavljenje  (Read 5710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline karamelica_bg

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 38
  • Gender: Female
Insulinska rezistencija i mrsavljenje
« on: July 21, 2010, 03:48:28 PM »
Pozdrav svima,
Imam 28 god,174cm,92kg,obim struka 114cm,imam insulinsku rezistenciju, ne terapiji sam metmorfinom(glucophage 2x500 ujutro i uvece ) vec dva meseca i za ta dva meseca sam skinula 10kg .Imam dilemu ,pitala sam endokrinologa ,ali ostadoh bez odgovora  , ne razumeju se toliko bas ....da li mogu da uvedem proteinski sejk za veceru i da uz taj obrok uzimam glucophage (metmorfin) da li ima nekih intereakcija ?
Moj jelovnik je uvek isti za ova dva meseca i pretpostavljam da je to uslovljeno time sto uzimam metmorfin ( prepisala mi je nutricionista dijetu )
DOR: 30gr kornfleksa + 250 jogurta ili mleka /  50gr hleba i tanak slani namaz + 250 jogurta
UZ:VOCE
RUCAK: meso/riba+salata
UZ : VOCE ili sir 100gr
VEC: isto kao za dorucak ili jedan krompir,velika salata i 50gr sira
Znaci ja dva puta dnevno unosim UH mislim da je to zbog tableta , jer one spustaju insulin ..
Ja bi htela nekako da ovaj vecernji obrok bude proteinski , pa mi zato odgovara taj sejk , ima dosta proteina i vrlo malo secera , mislim da bi metmorfin radio da spusti taj secer ....ali se bojim sama da ispobavam pa zato pitam vas za savet ...
Ja vozim bajs 3 puta nedeljno izmedju druge uzine i vecere , znaci oko 18-19h , to je fizicka aktivnost .
Inace da kazem da otkad pijem metmorfin znatno mi se smanjio osecaj gladi nakon obroka , sa cim sam ranije imala uzasnih problema ,izdrzim normalno do sledeceg obroka i ne prejedam se , znaci moje iskustvo sa metmorfinom je krajnje pozitivno ....
Kilaza mi malo stoji nakon dva meseca pa bih nesto da menjam eto to je svrha ovog posta :)
I volela bih da ubacim taj sejk jer je tecan , ako krenem sa gruvanjem proteina u obliku tunjevine,jaja,sira,mesa ....izvinite ali redovno mi zagine zzatvor bez obzira koliko jela povrca , nije mi povrce pokretac :nonono:
Hvala unapred na svim odgovorima ...vec znam koje bih uzela sejkove myofusion ili synta 6  :lol:
Pozdrav  :rolleyes01:



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Insulinska rezistencija i mrsavljenje
« Reply #1 on: July 21, 2010, 08:05:18 PM »
ne bi trebalo da pravi problem uzimati protein u kombinaciji sa preporucenim lekom
na tvom mestu bih samo UH prebacio ipak za ranije casove u odnosu na sadanji plan..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap