EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Skidanje kilograma  (Read 1939 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline crni gruja

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Skidanje kilograma
« on: May 04, 2014, 07:25:35 PM »
Pozdrav svima.. Resio sam da malo povedem racuna o ishrani.. Visok sam 1.80 a tezak 83 kg. Imam malo misica i solidno masnih naslaga.. Pa sam resio da se najpre "oderem" do nekih 70 kg, a da onda nabacim malo misicne mase.. Sto se prvog dela plana tice vec sam krenuo da ga sprovodim, iscitao sam detaljno Lazicev post o gubljenju kilograma, i resio da se njime vodim.. Kupio sam vagicu za merenje hrane, krenucu da trcim a sto se vezbanja tice sve se svodi na kucne vezbe.. Kada Boze zdravlja dodjem do zeljenog broja kg-=a planiram da uzmem neki protein, da povecam unos proteina kroz hranu itd.. Ali o tom, po tom.. Sad imam neke nedoumice sto se tice provog dela i bio bih vam zahvalan da mi date savete..

Danas sam napravio prvi jelovnik, i on i nije bio nesto.. Bilo je oko 2 g proteina po kg(belanac, belo meso, oslic), ali sam sem toga uzeo samo nesto graska.. Tako da mislim da sam bio sigurno vise deficitaran od 25-30%.. Ali prvi put, pa ajde.. Nedoumice su sledece:

1) Sta znaci ovo "GI".. Recimo, lupam, oslic ima 30 GI, jel kad racunam nutritivnu vrednost oslica mnozim taj broj x4 kao kod proteina ili kako vec.. Ja sam danas mnozio sa x9 kao da su to masti, ali nisam siguran.

2) Zanima me, kad pravimo ciklus UH 100-50-0, kad dodje taj dan sa 0 UH, na sta ja da dodam te kalorije, mastima ili proteinima?

Pozdrav, i unapred hvala na odgovorima. :)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Skidanje kilograma
« Reply #1 on: May 04, 2014, 09:14:52 PM »
1) GI- glikemijski indeks , vise o tome mozes procitati na linku

http://www.exyu-fitness.com/forum/(arhiva)-57/insulin-i-gi/msg10253/#msg10253   :link:

2) Prvo vidis koliko kalorija imas na proteinima ( koji su ti na fiksnom unosu) a ostatak unese zdravim mastima
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline crni gruja

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Odg: Skidanje kilograma
« Reply #2 on: May 05, 2014, 10:26:49 AM »
Ok, kako sam shvatio GI se ne racuna u odredjivanju kaloricnoti neke namirnice, je l' tako?

E sad nije mi bas jasno za masti, Lazic kaze u onom tekstu da uvek prednost dajeno UH u odnosu na masti.

Inace, evo danasnjeg jelovnika, cini mi se da je mnogo bolji nego jucerasnji, koji je sem proteina imao mizerno  UH i malte ne nista masti.

Cim sam ustao oko 07:00 kafa bez secera. Izmedju obroka 1 i 2 je trening.

Obrok 1: 100 gr ovsene
Obrok 2: tuna, maksimalno ocedjena od ulja
Obrok 3: 100 gr piletina + 100 gr cvekla
Obrok 4: 100 gr piletina + 100 gr pasulj
Obrok 5: 100 gr piletina + 100 gr pasulj + paradajz
Obrok 6: 100 gr piletina + opet neka salata
Obrok 7: 100 gr piletina + salata

Jedino je problem sto je sve palo na piletinu danas, jer je olic zilav kao da je pat.a od konja, ali nema veze, protein je protein kako sam skapirao, sem sto ce da mi se malo smuci pile..

Kako se cini?


Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Skidanje kilograma
« Reply #3 on: May 05, 2014, 11:53:54 AM »
Da, GI se ne racuna.


Pa ne mozes dati prednost hidratima, kad ti je dan sa 0 hidrata ... u ostalim slucajevima dajes.


Mozda da jos malo pojacas proteine, ali nzm jesi li poceo sa varijacijama uh i sa koliko ti je juce bio dan?


Sa cime (kako) jedes ovsene?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline crni gruja

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Odg: Skidanje kilograma
« Reply #4 on: May 05, 2014, 12:18:32 PM »
Proteine sam isao 2 gr/kg, jer prevashodno tezim da smrsam za sad, pa cu da pojacavam kad krenem da se gojim.

Sa varijacijama UH da li sam poceo? Pa ne znam. :) Prvi dan, juce, mi je bio traljav, i tu sam imao malte ne 0 hidrata, a danas sam na nekih 50%, tako da bi sutra trebao da tucem na 100, jer kako sam shvatio ono 0-50-100 je razmeri sa proteinima.

Ovsene sam jeo sa jogurtom, mada mogu i sa vodom, nije mi problem, natopim, sacekam 10 minuta i "pretvorim se i noja".

Offline crni gruja

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Odg: Skidanje kilograma
« Reply #5 on: May 06, 2014, 08:27:43 PM »
Je l' smem sirce? Do sad sam od tih salata jeo jedino paradajz sa malo soli, a ako sme rado bih se prebacio malo na kupus i krastavac.