EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: CDS MMA - Gagi Tesanovic  (Read 19042 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
CDS MMA - Gagi Tesanovic
« on: June 07, 2007, 10:40:32 PM »
Gagi je nas ultimate fight borac. Decko je veoma perspektivan, medjutim, kao i mnogima trebaju mu sponzori i bilo kakva promocija. Posto na forumu imamo podforum Ultimate fight, i verovatno dosta clanova i citalaca koje ovaj sport interesuje, zelimo da vam predstavimo ovog momka pred kojim je, sigurni smo, sjajna karijera.


________________________________________________________________________

Dragan Gagi Tesanovic, rodjen 02.09.1985 u Sarajevu, a trenutno zivi u Beogradu.
Borilackim vestinama poceo da se bavi 17.03.2006 godine u Brazilskom Jiu Jitsu klubu Dominator, kod trenera Jovana Manojlovica I Milana Poluge.

Prvo takmicenje na kome je ucestvovao je takmicenje u submission wrestlingu Belgrade Invitational, koje je odrzano 25.06.2006 gde je osvojio 1. mesto u kategoriji do 95
kg.

Nakon toga u septembru 2006 godine prelazi da trenira Shoot-fight u CDS MMA Team kod trenera Jovana Manojlovica I Mark Lajhnera. Tu otpocinje njegova karijera kao ultimate fight - borca.                                                         

Gagijev prvi nastup u ultimate fightu bio je 17.12.2006 godine u Hrvatskoj, Zagrebu, na prvom organizovanom Amaterskom takmicenju u Slobodnoj Borbi, Zagreb Challenge. U svom prvom nastupu na UF takmicenjima on osvaja 2. mesto u kategoriji do 95.kg, pobedivsi vrlo atraktivno do finala neke od poznatih Hrvatskih takmicara, a sigurno mnogo iskusnijih od njega. U finalu gubi od jednog od najboljih Hrvatskih profesionalaca Mare Peraka u veoma zanimljivoj borbi. Na tom takmicenju je ostao veoma zapazen njegov nastup.

Gagijev prvi nastup na nekom neamaterskom takmicenju se dogodio u Beogradu 31.03.2007 godine, na memorijalnom turniru Miodrag Gidra Stojanovic. Za protivnika je imao vrlo dobrog BJJ borca iz Novog Sada, koji je do tada vec imao jednu pobedu u UF-u kao i neke zapazene rezultate u BJJ-u. Gagi je u veoma zanimljivom mecu pobedio svog protivnika tehnickim nokautom krajem prve runde, I priredio jednu od najlepsih borbi te veceri.

Sledece takmicenje na kome je Dragan Gagi Tesanovic potvrdio svoje izuzetne kvalitete, je bilo nedavno odrzano drugo po redu Amatersko takmicenje u Slobodnim
Borbama Osijek Challenge odrzano 27.05.2007 godine u Osijeku.
Sada vec dosta iskusniji kao borac Gagi se prosetao kroz svoju kategoriju, zauzevsi na kraju 1. mesto u kategoriji do 95 kg., priredivsi nekoliko zanimljivih tehnickih nokauta. Po zavrsenom takmicenju je proglasen za najboljeg borca turnira.                                                   

Dragan Gagi Tesanovic je takmicar koji je za veoma kratko vreme postigao veoma zapazene rezultate i predstavlja buducnost naseg MMA sporta.Takmicar je koji poseduje izuzetan talenat i radnu disciplinu.

Trebalo bi naspomenuti da veliku ulogu u ostvarenju ovako dobrih Gagijevih rezultata zauzima i izuzetno kvalitetan trenerski rad u CDS MMA Teamu na celu sa Jovanom Manojlovicem i Mark Lajhnerom (takodje jednim od nasih najkvalitetnijih boraca)

U Srbiji jos nije razvijen MMA sport tako da je vrlo tesko naci dobrog sponzora koji svakako jako bitan radi daljeg razvoja ovog sportiste i svih njegovih buducuh uspeha.U slucaju da ima mogucnosti da se izdvoje sredstva za MMA sport i ovog sportistu to bi dalo visestruke rezultate.

S postovanjem,   
CDS MMA Team

_________________________________________________________________________

« Last Edit: June 08, 2007, 01:55:09 PM by Tanja »
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #1 on: June 08, 2007, 02:36:31 PM »
Memorijalni turnir Gidra Stojanovic
Beograd 31.03.2007.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #2 on: June 08, 2007, 02:37:11 PM »
Memorijalni turnir Gidra Stojanovic
Beograd 31.03.2007.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #3 on: June 08, 2007, 02:37:45 PM »
Memorijalni turnir Gidra Stojanovic
Beograd 31.03.2007.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #4 on: June 08, 2007, 02:38:32 PM »
Finalna borba u Osijeku 27.05.2007.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #5 on: June 08, 2007, 05:31:24 PM »
Perspektivan borac, zasigurno su financije mladom borcu problem. Nadam se da će se naći netko da ga izvede na pravi put...
Hrvatska ima također mladog i perspektivnog Zelg "Benkei" Galesic-a koji je u Engleskoj krenuo kovat zanat i tamo je nasao prave ljude, vec je imao dosta borbi iza sebe i u PRIDE-u. 
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline BEGINER

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • exyu neznalica(ima dovoljno strucnjaka ovde:lol:)
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #6 on: June 08, 2007, 05:39:00 PM »
Perspektivan borac, zasigurno su financije mladom borcu problem. Nadam se da ce se naci netko da ga izvede na pravi put...
Hrvatska ima takodjer mladog i perspektivnog Zelg "Benkei" Galesic-a koji je u Engleskoj krenuo kovat zanat i tamo je nasao prave ljude, vec je imao dosta borbi iza sebe i u PRIDE-u. 
I u Srbiji i u Hrvatskoj ma uopste na balkanu su finansije problem mladim borcima...Sto je mogu reci TUZNO :crybaby:...Pricaju kako ima sve vise klinaca narkomana,vamo-tamo,a kad neki klinac zatrazi sponzora odnosno stipendiju u vecini slucajeva ga odje*u ili mu daju neku crkavicu koja nije dovoljna ni za sedam dana a kamoli za mesec dana ili neko ozbiljnije ulaganje...Ovo pricam iz licnog iskustva...Dok sam se takmicio u borilackoj vestini Kyokushinkay sve sam sam organizovao(osim putovanja koja su mi bila placena od strane kluba)ali pripreme,oprema,hrana...Ma sve sam sam...A poslo sam poprilican broj pisama tj.molbi za sponzora...Mislim da je kod nas uspeh u borilackom sportu jako tezak i skup put :dunno:
VRH(mackolina pise Tedu):"Ma ti si genije,nema sta...   
izvini,ali na ovom forumu vise lupetas ti,nego ja...
i mani se vise mene i Misela...ne razumem sto ti toliko smetam...kao prvo,ne pominjem te nigde,pa isto i od tebe ocekujem...i to sto si stariji,ne znaci da si pametniji...imaj to u vidu"
@Sale:Sta reci,omatorio si,vreme je da pustis nove generacije da sire znanje:D:D:D

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #7 on: June 08, 2007, 05:48:45 PM »
A znam...jos su tuznije price kad netko krene da pomogne mladom borcu i taman kad treba najbitniji korak da odradi odustane od namjere  :wallbash1: ima i takvih jako puno...
Ma danas moras da imas masineriju da budes pro, jer su ti sportasi doslovno institucije...samo uzmi da Mirko placa sparing partnera po 200-250 EUR po treningu, moze doc ko hoce...sad zamisli koja je tu lova...
A mora bit jedan za hrvanje, jedan za box, jedan za parter i doktori, masaze, kondicioni, suplementi, hrana, kemija, ma necu dalje jer je brutalno, a Mirko ima milione i potkovan je dobro, a sad kako jedan mladi momak bez para da si ovo priusti? Kod nas NIKAKO!!!

A poznajem osobno svijetskog prvaka u Boxu kategorija do 73kg, Ante Bilic, "ja mu u svlacioni kazem di si prvace?", on meni se nasmije i kaze e da su barem svi takvi (u smislu respekta sportskog), pa mi kaze da morao otic u Njemacku jer ocito ljudi nemaju sluha za nekog tko je SVJETSKI PRVAK u necemu i to ne bilo cemu tako da je to bizarno...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline BEGINER

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • exyu neznalica(ima dovoljno strucnjaka ovde:lol:)
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #8 on: June 08, 2007, 05:53:57 PM »
A znam...jos su tuznije price kad netko krene da pomogne mladom borcu i taman kad treba najbitniji korak da odradi odustane od namjere  :wallbash1: ima i takvih jako puno...
Ma danas moras da imas masineriju da budes pro, jer su ti sportasi doslovno institucije...samo uzmi da Mirko placa sparing partnera po 200-250 EUR po treningu, moze doc ko hoce...sad zamisli koja je tu lova...
Upravo...Jos zaboravio si da Mirko ima i citav niz fizioterapeuta,pa masera,pa svog licnog nutricionistu,pa jednog trenera za noge,drugog za rucnu tehniku,pa kondicionog...Sve kad saberes mnogo para se tu vrti...Moj fond je bio skroman ali uspevao sam da sastavim kraj sa krajem...Mada sam zbog skole prestao sa kyokushinkayem nadam se da cu se u skorijoj buducnosti oprobati u kick-box(ima nekih ponuda :yahoo: pa cemo da vidimo ;D)...Sto se tice tvoje prve recenice tu si tek u pravu...Uglavnom ulete pa kad je najvaznije izjeb* te najgore...Ali dobro,treba biti optimista i ocekivati da se promene neke stvari...P.S.Ko hvata Tv-Avalu i voli box,veceras u 22h Bogdan Mitic iz kluba ''Cip"boxuje za WBC titulu sa italijanom(direktan prenos),verujte mi,vredi gledati ;)
VRH(mackolina pise Tedu):"Ma ti si genije,nema sta...   
izvini,ali na ovom forumu vise lupetas ti,nego ja...
i mani se vise mene i Misela...ne razumem sto ti toliko smetam...kao prvo,ne pominjem te nigde,pa isto i od tebe ocekujem...i to sto si stariji,ne znaci da si pametniji...imaj to u vidu"
@Sale:Sta reci,omatorio si,vreme je da pustis nove generacije da sire znanje:D:D:D

Offline Shooter Junior

  • Ultimate fight borac
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: CDS MMA - Gagi Tesanovic
« Reply #9 on: June 22, 2007, 03:10:02 PM »
Zdravo svima ja sam Gagi,Neznalice imao sam sreecu da upoznam Zelga momak je extra on je sve ono suprotno od MIRKA,ne znam zasto Zelga zovu "Benkei"