EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102085 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Hvala Und  :clap: :clap: :clap:...to ću pripremati..mislim da će biti super sa piletinom na kockice..može i boranija...a ja sam se inače navukla na kuhanu piletinu al pravo...ništa to što ste mi dali odobrneje kapljica ulja da nije problem pa na teflon...ma kavki..ja nekako sad osjetim onaj fini ukus piletine samo kad je kuhana  :)..a to će sad postati moji specijaliteti s boranijom i kupusom..ne znam kako bi bilo sve skupa  :wow:.. :blowkiss:

Bravo minka...sad skuži da si rekla Und da može raznovrsno povrće zajedno  :hitself:, al kontam nešto opet čudna neka kombinacija kupus i boranija zar ne? Odvojeno ću ja to i mislim da ću uživati  :yes:

Offline to je to

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 119
  • Gender: Female
ja sad jedem nekuvano povrće, najviše volim paradajz a kupus kad je bez mesa spremam tako što ga sitno naribam i izdinstam na malo ulja na kome sam ispržila i crni luk, dinstam dok ne izađe voda i kupus počne da dobija tamniju boju a ponekad dodam i paradajz, svež ili pire

često jedem i pečurke, uglavnom šampinjone a volim i bukovaču
početak 24.maj 2011.



Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
pošto je sezona paprika i paradajza možeš i to da dinstaš na dosta luka (isti princip: što manje ulja, dolivaš vodu)
prvo staviš paprike da se izdinstaju/omekšaju pa na kraju dodaš paradajz (možeš ga oljuštti ako t smeta ljuska kad se raskuva)
na kraju opet dodaš začine (so, vegeta, biber, sitna paprika - slatka ili ljuta ... šta ti padne na pamet)

isto to može i sa komadima piletine, dinstaš piletinu i papriku pa posle dodaš paradajz ....



Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female


Eh pa sad mogu da biram šta ću...sve se to nekako čini lagano...ali meni uvijek nedostaje tih ideja u kuhinji...dok sam živjela sam ne znam ni ja kako sam se hranila...nisam mnogo kuhala možete i sami zaključiti...ali su zato voćni jogurtići bili glavni izvor "zdrave hrane"...i sve sam okolo ubjeđivala da se hranim zdravo  :yes:..te oni LGG...bioaktiv i sl..Corny čokoladice da ne pričam koliko su "bile zdrave"  :hitself:..smiješno.

Lola...probala sam i ja šampinjone...na teflonu sam ih nekako "ispržila" i nisu mi bili nešto...navikla ja na kojekakve umake...a kako li se isti prave ne pitajte me  :blush:.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
pošto je sezona paprika i paradajza možeš i to da dinstaš na dosta luka (isti princip: što manje ulja, dolivaš vodu)
prvo staviš paprike da se izdinstaju/omekšaju pa na kraju dodaš paradajz (možeš ga oljuštti ako t smeta ljuska kad se raskuva)
na kraju opet dodaš začine (so, vegeta, biber, sitna paprika - slatka ili ljuta ... šta ti padne na pamet)

isto to može i sa komadima piletine, dinstaš piletinu i papriku pa posle dodaš paradajz ....


Nisi cula za sataras? :boxed: :blush: :nonono:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

tenssa naravno da sam čula za sataraš..mislim nije to neka mudrost ali meni ipak znači kad mi neko konkretno napiše šta i kako ide...baš se može mnogo kombinovati....a sjećam se ja da si ti meni pominjao sataraš na početku ovoga svega...ali eto ja ga do danas nisam pripremila  :rolleyes01:...al danas je u planu nešto tako...s piletinom...paprikama i paradajzom...a plus za obrok u 12:00 sati kuham grašak + pileći file  :)...sutra planiram kupus kuhati...tako da biće raznovrsno i bez prokulica  :clap:.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Und...poslušala sam te i danas sam dinstala paprike i dodala na kraju paradajz...bilo je odlično :). Nisam stavljala luk jer ga ne volim pretjerano...daje mi neki slatkasti ukus i ne volim to ali stavila sam dosta paprike i paradajza...kad je bilo gotovo dodala malkice jogurtića 0,1% masnoće...tako je dobro kisilo za nepovjerovati ( piletinu sam kuhala...ali sam isjeckala na komadiće 100 gr. tako "gotov file" i skupa sa paradajzom dodala paprikama...bilo je superiška...u početku sam mislila podijeliti na dva obroka ali sve sam smazala odmah  :).

A kuhala sam i grašak...150gr. nekako solidna količina...nisam te ipak najbolje izgleda bila shvatila, al skontala sam kad je već bilo gotovo, da sam mogla i grašak dinstati lagano ( naravno odvojeno od paprika i paradajza)..bilo bi sigurno i ukusnije ali i ovako mi se svidjelo. Inače sam s početkom dijete jela samo rižu od tih škrobastih UH ali u zadnjih nekoliko puta sam pripremala krompir...pa sad evo i grašak i odlično je kako može biti raznoliko  :).

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
naravno da može da bude odlično, pogotovo leti  :)

krompir možeš probati sa spanaćem ili blitvom ako voliš
obariš i jedno i drugo (posebno naravno jer spanaću i bltvi treba malo da se skuvaju), pa isečeš krompir na kolutove (kad se skuva) ili kockice, a spanać (ili blitvu) isto isitniš, začiniš sirćetom, so, biber, beli luk u granulama .... extra salatica

belo meso (isečeno na šnicle) možeš da potopiš u sok od limuna, so i biber, ostaviš malo da stoji i onda ga ispržiš na malo ulja (ili čak bez ulja ako imaš dobar tiganj), bude extra sočno, i super ide uz onaj krompir

nisam ja baš neka kuvarica, ovo su ti neke osnovne ideje, sve to možeš po svom ukusu menjati  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ne bih ja rekla da ti nisi dobra kuharica  :)...probaću sve što mi predložiš sa zadovoljstvom  :clap: .Ja sam tako sjedila jednom sa svojim bivšim cimerkama i počela je priča kako se njima jedu palačinci ali im bilo mrsko spremati i ja kažem pa ajde ja ću to za čas  :lol:..samo da znaš kako su automatski prasnule u smijeh :rolleyes01:..rijetko sam kuhala zaista...pire krompir, rižu isl...al daleko od toga da je i to bilo često...al za sve treba imati volju...sad mi se baš nekako da...i super sam sretna što unapređujem ishranu...baš mi je bilo bezveze što mi je vlaknasto povrće bilo "kritično" al sve se da srediti  ;).

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Ne bih ja rekla da ti nisi dobra kuharica  :)...probaću sve što mi predložiš sa zadovoljstvom  :clap:

ahahahaha jao draga moja aj sam upravo ispucala sve recepte koje znam  :lol: :lol: :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads