EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102485 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ok...sad znam  :) .

Inače da ti kažem za ishranu sam ti kriza...svako malo nešto mijenjam...količine su ajd konstantne...ali uzalud ja ono planiram ovoliko ću piletine...ovoliko ribe...stalno neke nove odluke padaju..a posebno se razlikuju od momenta kad se najedem nečega do drugog kad sam skroz gladna isl...Priznajem luda sam što unaprijed se toliko trudim da nešto pretpostavim kako će izgledati..ali ne mogu protiv sebe :lol:...stalno to radim...a ono sve ide nekako dobro...ali ajd zabavlja me sve to  :).

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
da se i ja tuspasim sa cestitkama  :clap: :clap:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Hvala Leyla  :).

Und....čitala sam danas nešto malo vezano za trening i to...sve mi izgleda kao špansko selo  :bored:...Ajde zanimljivo mi je pogledat kako se radi neka vježba i sl...ali kad vidim cijeli post napisan trening ili više njih...bez bilo kakvih clipova....samo sa nazivima vježbi nije mi baš dobro  :pullhair:...Sa ishranom mi je lakše nekako za shvatiti...mogu ako ništa postaviti pitanje na normalan način..a sa ovim vježbama ne znam šta da mislim...ali ajde valjda s vremenom povežem nešto...

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
sto se tice izvodjenja , sve mozes vidjeti na youtube
a i ovde http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=952.0  se sve vidi , to je i trening za pocetnike ujedno poredano po misicnim grupama

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ok..ma nije da sam se nešto potrudila...nisam se zadala ama baš nikako...ali poredim ovo i početak mijenjanja ishrane...lakše sam ušla u sve to nego što će to ići sa ovim treningom...baš mi se to ne da...Očigledno mi nedostaje motivacije :(...Mnogo bi mi više odgovaralo da treniram tae bo...ili nešto slično u grupi...ali nemam  izbora...U ovom malom gradu sam osuđena na teretanu...Znam da vas većina daje prednost teretani u odnosu na aerobne aktivnosti...i slažem se da se ne može dobiti toliko na izgledu tj. kvaliteti mišića ( kao ja se razumijem u to  :hitself:)...ali ja bih to svakako čisto rekreativno...No za te aerobne aktivnosti...mislim rad u grupi i to...svakako sad nisam u kondiciji baš za raditi...sve i da to postoji ovdje...Tako da mi ostaje teretana...a ne volim ju baš...u tome je problem...ali obećavam pokušaću dati maksimum...da naučim štagod i da to primjenim...a imam od koga naučiti što je najvažnije :).

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
ma vidjeces kad krenes svidjet ce ti se, taebo i sl ,nemoze se porediti s tim,a vidim ja da si  ti vise za rad u grupi i treba ti motivacije...kud ces vecu motivaciju vidis rezulatate svog rada sa vjezbom moze biti samo bolje
za par dana uci ces u fazon, vidis kako drugi rade tako i ti,imas sad net youtube sve je kao servirano
ja kad sam prvi put isla u teretanu nisam ni mislila o tom kako cu sta cu, to mi nije bilo ni na kraj pameti, a nisam pojma imala niko se nije rodio naucen.
zato nemoj da dizes paniku gdje je nema bezveze par treninga i vec ces uci u fazon vjeruj

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Ok Leyla...sad si mi ti podigla malo raspoloženje...ma snaći ću se nekako valjda...Samo da mi je da steknem taj osjećaj za težine...onda bih znala dokle da idem ...pa bi mi vjerovatno bilo skroz dobro kad ih povećam za malo i tako to..ali ja nema taj feeling...samo mlataram bezveze na spravama...Al sjećam se kad sam daaaaaaaaaaaavno nekad prije tae bo-a krenula bila u jednu teretanu..znaš imala sam tad tu neku početničku volju i radila sam ja to nekako..naravno nije to bilo ispravno..ali ipak mi je tad odgovaralo...ali ovo što se dešavalo ovdje i u posljednje vrijeme je totalno loše...ali bila sam skroz skeptična na početku kad je i ishrana bila u pitanju pa je krenulo..


Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Ok Leyla...sad si mi ti podigla malo raspoloženje...ma snaći ću se nekako valjda...Samo da mi je da steknem taj osjećaj za težine...onda bih znala dokle da idem ...pa bi mi vjerovatno bilo skroz dobro kad ih povećam za malo i tako to..ali ja nema taj feeling...samo mlataram bezveze na spravama...Al sjećam se kad sam daaaaaaaaaaaavno nekad prije tae bo-a krenula bila u jednu teretanu..znaš imala sam tad tu neku početničku volju i radila sam ja to nekako..naravno nije to bilo ispravno..ali ipak mi je tad odgovaralo...ali ovo što se dešavalo ovdje i u posljednje vrijeme je totalno loše...ali bila sam skroz skeptična na početku kad je i ishrana bila u pitanju pa je krenulo..



ne zurimo nigde .. niko nije odma sve skontao sta i kako ...
idemo redom .. gledaj sto pre ad savladash pravilno ove osnovne vezbe..

u pocetku tezine ti nisu bitne prvo neka faza adaptacije ide.. gde je to svojevrsni sok ipak za tvoje telo tako da se jos neko vreme necemo opterecivati tezinama .. samo pokrete savladaj ... lako cemo dodavati tegove ..

inace po meni posebno kad je ovako komunikacija preko interneta najbolje je da uvedemo RPE (Rate of Perceived Exertion) skalu ..

to je ono koliko ti je tesko nesto za izvodjenje od 1-10  gde je 10 najteze moguce a 1 najlakse ... ali otom-potom .. mozda deluje komplikovano i zastrasujuce u startu , ali stvarno nije ... sve sto buni slobodno pitaj..i nece biti problema   
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Vidim ja vi ste mene već smjestili u teretanu :yes:..a sad iskreno da vam kažem i sama se sad osjećam zainteresovano :rolleyes01:.

Lokk1 draaaagi...važi sve ćemo se dogovoriti...slušaću šta mi kažete...pitaću šta mi nije jasno...biće toga..ali polako...Prvo ću onda se potruditi da savladam osnovne vježbe..čačkaću ovdje na forumu stalno a imaću sigurno mnogo pitanja...Kad raditi kardio..kad na sprave isl..al o tome više uskoro...Možda da ja nešto pokušam osmisliti pa da vam to postavim za sedmicu...dvije...? Trebaće uklopiti ishranu u to sve...tu će biti još dilema...šta prije i nakon treninga...itd...ali biće to slatke muke ;)..Hvala ti Lokk1 mnooooooooogo...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Možda da ja nešto pokušam osmisliti pa da vam to postavim za sedmicu...dvije...?

sastavljanje treninga nije baš jednostavno kao sastavljanje jelovnika
bolje nađi već napisan trening (ali ne po temama gde su drugi sastavljali, jer kao što rekoh nije to tek tako ispisati vežbe), već u sticky temama gde su recimo tanja, lazic, ne znam dal je i tikica nešto postavljala. mislim da u web citaonici imas neki trening sto sam ja postavljala ...

druga solucija je da sama odlučiš šta ćeš da treniraš, kakva fizička aktivnost te interesuje, to ne mora da bude teretana. naravno bitno je da imaš uslove za to. dal je to plivanje, tae bo, bicikli, trčanje ... nešto što voliš
aerobik, pilates isl stvari možeš raditi od kuće, trebaće ti par stvarčica da kupiš i to je to

takođe ako ne želiš da se baviš nikakvim sportom opet tvoj izbor, samo nas onda obavesti da ne kucamo bezveze  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads